Detail příspěvku: Colette Baron-Reid: Kouzelná mapa

Colette Baron-Reid: Kouzelná mapa

autor: | Pro 6, 2013 | Magie | 0 komentářů

Návštěvy: 53

Svět fantazie? Příběh, který si poskládáte jako svou vlastní mozaiku?  Kniha snad až neidentifikovatelného žánru. Hlavně při čtení Kouzelné mapy zjistíte, že z každé situace v životě vede cesta ven.  Z každého maličkého místečka na vaší mapě. V téhle knize nesmírně milou a čtivou formou získáte pro svůj život nadhled.

Colette Baron-Reid je mezinárodně uznávaná intuitivní poradkyně, pedagožka a jedna z nejprodávanějších autorek, která lidem pomáhá spojit se s vlastní intuicí a využít svůj osobnostní potenciál. Díky vlastním složitým životním zkušenostem a práci, kterou provedla sama na sobě, aby si vyléčila zraněné ego, hluboce chápe lidskou duši i problémy svých klientů. Jako silný motivační řečník, charismatická osobnost a uznávaná umělkyně a hudebnice, povzbuzuje Colette své klienty, aby žili svůj život uvědoměle a autenticky a vytvořili si realitu, která je pro ně smysluplná a přináší jim prosperitu.

 

11937Zjk.jpg

 

V této knize byla využita tématika vykládacích a inspiračních karet, které autorka vydala již předtím, s názvem Karty Kouzelné mapy. Máte-li je, je to výhoda, jestli ne, nevadí… Onou mapou vás autorka provede s dostatečným porozuměním a láskou. K sobě samému.

 

Naprosto ideální je, když ji budete číst v nějaké složité životní situaci. V nějaké, ze které příliš nevidíte cestu ven.

 

Mě postavila na nohy…

 

Možná jsem extrémní čtenář, ale nedá mi to, abych se nepodělila o svou vlastní zkušenost. Kouzelnou mapu jsem měla rozečtenou, ale někdy osud zasáhne nepříliš příjemně a když už člověk nemůže, tak mu trochu pomůže. Třeba i tím, že ho naprosto vyřadí z provozu, protože čas od času někteří z nás „pozapomenou“, že je třeba také energii doplňovat, starat se sami o sebe, a to nejen o tělo, ale i o duši.

 

O chvíli, kdy jsem se poprvé po těžké době začetla do rozečtené knihy jsem psala na svém webu pod tímto odkazem. Je to můj vlastní rozhovor inspirovaný autorkou knihy, inspirovaný její Vlídnou zahradnicí.

 

Je to už více než měsíc a musím říct, že to, co jsem se tehdy dozvěděla, začíná velmi dobře zapadat do dalšího mého životního vývoje. Vlídná zahradnice mi tedy v mysli zůstane počítám navždy. Tato zkušenost spojená s touto knihou je pro mě zcela jiná, výrazně překračuje běžné knihy a je nezapomenutelná.

 

Kouzelná mapa se tak stala knihou, která čestně stojí u mé postele, abych po ní mohla kdykoliv sáhnout. A že to občas dělám, ač jí už mám přečtenou. Je totiž jednou z těch, ve kterých můžete narychlo vyhledat téma, které vás právě zajímá a osvěžit si ho. Nebo jí zbůhdarma otevřít a mimoděk tak najít odpověď na svou otázku.

 

6049MDN.jpg

 

Ať už se vydáte na cestu po Kouzelné mapě svého života s kýmkoliv… bude to fascinující a hlavně velmi obohacující zážitek. Zkusím vás navnadit alespoň malou ukázkou…

 

„Přírodní cykly nás učí trpělivosti. Nelze uspíšit první jarní pupeny. Rozvinou se do květů a vykvetou, až když je ten pravý čas a ani o chvíli dříve. Proto nemá smysl snažit se předbíhat dobu.

 

Když přijmete každé období svého života takové, jaké je, můžete si naplno vychutnat život zasvobodna setjně jako rodičovství nebo období na vrcholu kariéry. Je dobré brát věci tak, jak přicházejí, a přestat nutit život, ab byl v souladu s vaším harmonogramem. Když si uvědomíte svou moc magicky transformovat životní situace, nebudete už tak frustrovaní, když se budou cyklicky opakovat.

 

Zpomalení vám vytvoří lepší přístup k času. Zjistila jsem, že když jsem Uvízlá v blátě, nemám ve svém plánu aktivit žádné „okno“ a můj seznam úkolů se změní v obrovského lidožrouta, který vyhrožuje, že mě celou spolkne. Chystám si pořad v rádiu, bojím se přitom, že si nestihnu připravit e-kurz, a když si připravuji e-kurz, přemýšlím o tom, že jsem musela odložit schůzku s přáteli a teď, když jsem to posunula na čtvrtek, netuším, jak dokončím tu další věc, která měla být hotová přes víkend… bla, bla, bla. Čas se hroutí, moje mysl skáče z minulosti do přítomnosti a budoucnosti, a já se cítím ztracená. V jakém čase se nacházím?

 

Když však strávím dvacet minut rozjímáním o přítomném okamžiku a počítám nádechy a výdechy, což je moje oblíbené cvičení na zlepšení koncentrace, pomocí kouzla dokážu čas natáhnout, a získat tak prostor pro svou duchovní práci. Vrátím se do běžného stavu vědomí s poznáním, že každá práce, kterou dělám, je posvátná, a že nyní mám čas a prostor na vše, co jsem zpomalila.“

 

Autorka je mi sympatická i tím, že sama prošla velmi nepříjemným životním osudem a pohybovala se na hraně sebedestrukce, měla obtížné dětství, za partnery násilníky a alkoholiky, sama bojovala se závislostí na drogách a alkoholu. Neměla se ráda. Ale pak se něco změnilo a její cesta dostala jiný směr. Právě nabyté negativní zkušenosti z ní dělají člověka, od kterého si rádi necháte pohladit duši, necháte si rádi poradit, protože ona sama velmi dobře ví, jak vám je… prožila to.

 

CO víc říct. Asi nelze… Tohle se musí zažít, tedy spíš přečíst.

 

11936YjE.jpg

 

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2013, www.synergiepublishing.com

www.petrickova.cz


[sexy_author_bio]


 

Sledujte víkendovou přílohu, třeba se dočkáte možnosti osobního výkladu ….

Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna je v Úplňku Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Matěj se narodilo hebrejštině. Pradědečkem je mu jméno Mattytja, doslovně „Mattyth Jáh(u)”,což se překládá jako „dar Boží”. Stejný základ má i jméno Matyáš, které je archaickou podobou jména Matěj. Oba jsou tedy „darem od Boha“. No a takový božích dárečků nám po ČR běhá 421.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 489
  • 343
  • 49 655
  • 388 240
  • 2 380 385
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet