Detail příspěvku: Budiž světlo!

Bez kvalitního osvětlení se neobejde žádný interiér. Pojďme si projít, co vyžadují jednotlivé místnosti. Možná pro vás budou praktické rady a informace užitečné, až budete řešit tak zásadní věc, jakou je osvětlení…

 

Osvětlení do obývacího pokoje

Ve většině obývacích pokojů bývá instalováno jedno tzv. centrální osvětlení. Zdaleka už ale neplatí, že to musí být ve středu místnosti. Lustry si jednoduše zavěste tam, kde je potřebujete, tedy na místa, na kterých světlo po soumraku nebo za nepříznivých světelných podmínek zkrátka potřebujete. A nezapomeňte ani na lampy! Stojací lampa může osvětlit holý kout či křeslo, ve kterém rádi odpočíváte. Své míst v obývácích mají i menší lampičky. Velmi dobře vypadají dvě stejná svítidla po stranách sedací soupravy. 

 

26533NjU.jpg

 

Osvětlení do ložnice

Ložnice v první řadě slouží k odpočinku a relaxaci a toho bychom se měli řídit i při výběru svítidel. Dominovat by měla náladová a tzv. čtecí svítidla Je jen na vašem rozhodnutí, jestli zvolíte i osvětlení centrální. Pokud ano, mělo by být ovladatelné i z postele. 

 

Osvětlení do kuchyně

V kuchyni dbejte především na dostatečné osvětlení pracovní desky. Není totiž nic horšího, když na připravované pokrmy nevidíte. Toto světlo by mělo být jednak dostatečně intenzívní, aniž by ovšem oslňovalo, ale také musí dobře podávat barvy – v tomto smyslu se řiďte tzv. indexem podání barev. Pokud v kuchyni máte jídelní stůl, měl by samozřejmě být osvětlen – ideálně svítidlem závěsným. 

 

26536ZDh.jpg

 

Osvětlení do koupelny

V koupelně v podstatě přijdou vhod tři typy svítidel: stropní, bodové a náladové. Stropní je univerzální, bodové vám poslouží při ranní hygieně a čištění zubů a náladové vám zase při večerní relaxační koupeli dovolí zapomenout na svět kolem nás. 

 

26535ZWJ.jpg

 

Osvětlení do pracovny

V pracovně jde hlavně o to, abyste viděli na svou práci. Ideální pro tyto účely je spolu s klasickou stolní lampou i stojací kloubová. 

 

Osvětlení do předsíně

V předsíni a halách se rozhodně obejdete bez silného intenzívního osvětlení. Naplno osvětlete snad jen zrcadlo, abyste se v něm dobře viděli.

 

Zpracovala: Placla


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v RAKU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ondřej má rodný list psaný Řecky. Jeho otcem je jméno Andreas, které vzniklo ze slova „andréios”, což znamená „statečný”. Ačkoli jde tedy v případě Ondřeje o odnož, význam je stále stejný. Ondřej znamená „statečný“. V ČR běhá aktuálně 60251.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 250
  • 436
  • 30 376
  • 426 362
  • 2 275 717
  • 3 781
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet