Komerce

Budiž světlo!

0 Shares

Bez kvalitního osvětlení se neobejde žádný interiér. Pojďme si projít, co vyžadují jednotlivé místnosti. Možná pro vás budou praktické rady a informace užitečné, až budete řešit tak zásadní věc, jakou je osvětlení…

 

Osvětlení do obývacího pokoje

Ve většině obývacích pokojů bývá instalováno jedno tzv. centrální osvětlení. Zdaleka už ale neplatí, že to musí být ve středu místnosti. Lustry si jednoduše zavěste tam, kde je potřebujete, tedy na místa, na kterých světlo po soumraku nebo za nepříznivých světelných podmínek zkrátka potřebujete. A nezapomeňte ani na lampy! Stojací lampa může osvětlit holý kout či křeslo, ve kterém rádi odpočíváte. Své míst v obývácích mají i menší lampičky. Velmi dobře vypadají dvě stejná svítidla po stranách sedací soupravy. 

 

26533NjU.jpg

 

Osvětlení do ložnice

Ložnice v první řadě slouží k odpočinku a relaxaci a toho bychom se měli řídit i při výběru svítidel. Dominovat by měla náladová a tzv. čtecí svítidla Je jen na vašem rozhodnutí, jestli zvolíte i osvětlení centrální. Pokud ano, mělo by být ovladatelné i z postele. 

 

Osvětlení do kuchyně

V kuchyni dbejte především na dostatečné osvětlení pracovní desky. Není totiž nic horšího, když na připravované pokrmy nevidíte. Toto světlo by mělo být jednak dostatečně intenzívní, aniž by ovšem oslňovalo, ale také musí dobře podávat barvy – v tomto smyslu se řiďte tzv. indexem podání barev. Pokud v kuchyni máte jídelní stůl, měl by samozřejmě být osvětlen – ideálně svítidlem závěsným. 

 

26536ZDh.jpg

 

Osvětlení do koupelny

V koupelně v podstatě přijdou vhod tři typy svítidel: stropní, bodové a náladové. Stropní je univerzální, bodové vám poslouží při ranní hygieně a čištění zubů a náladové vám zase při večerní relaxační koupeli dovolí zapomenout na svět kolem nás. 

 

26535ZWJ.jpg

 

Osvětlení do pracovny

V pracovně jde hlavně o to, abyste viděli na svou práci. Ideální pro tyto účely je spolu s klasickou stolní lampou i stojací kloubová. 

 

Osvětlení do předsíně

V předsíni a halách se rozhodně obejdete bez silného intenzívního osvětlení. Naplno osvětlete snad jen zrcadlo, abyste se v něm dobře viděli.

 

Zpracovala: Placla


Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.

Hodnocení k článku

Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com