komar
Fauna a Flóra

Jdou po vás komáři víc, než po jiných? Asi máte krevní skupinu 0, jste muž a smrdíte

153 Shares

Výsledky zkoumání apetitu komárů hovoří jasně. Nejvíc jim chutnají ti, jejichž krevní skupina je nula. Ale není to tak jednoduché a ani komáři nejsou žádná “béčka”. Ve srovnání s ostatními savci, kteří s námi sdílí tuhle krásnou planetu je člověk nejen nejvyšším vývojovým článkem, nebo si tak říká, ale je také naprosto odlišný jednak složením tělních tekutin, tedy i potu, a jednak také mikroby, se kterými žije v symbióze, a kteří bydlí na jeho těle.

1953ZGF.jpg

Ano, na našem těle bydlí tolik mikrobů, že je to tam vypadá, jako na Václaváku před Vánoci, jenom o nich nevíme a mnozí jsou tam také k užitku.

Tahle „civilizace“ na našich tělech ale také způsobuje, nebo se podílí, na vůni lidského těla.

A ta je právě pro hmyzáky, kteří jsou lidskými trapiči co paměť sahá, dalším lákadlem co do jejich vytříbeného apetitu.

Někteří jedinci na komáry působí, jako na nás vůně právě dovařené svíčkové.

Takový komár když má volit mezi dobře propoceným člověkem a dobře propocenou krávou, jednoznačně hupne na našince. A má-li k tomu ještě nulku, je to pro komára, jako si zajít steakhausu. 

Co ale vědci doposud nevědí, je, jaké je přesné složení látek, které konkrétně některé komáry přitahuje.

Týká se to právě těch nejvíce nebezpečných, jakými jsou třeba komár rodu Anopheles, který má na kontě ročně díky malárii tisíce životů a třeba komár Adaes, který je odpovědný za žlutou zimnici a podobné neduhy, které zvláště v afrických zemích kosí lidi po milionech.

1952NzM.jpg

Kdyby vědci tušili, které konkrétní látky to jsou, co pokládají komáři doslova za lahůdku, mohli by možná velmi jednoduše Afričanům pomoci.

Už ale velkým krokem kupředu je fakt, že alespoň víme, že ona směs vůně je dílem našich, oproti jiným savcům, zcela originálně umístěných potních žláz. Máme jich totiž mnohem více a systém složení potu je proceděn naší všestrannou stravou a také hormony, které jiní nemají.

Tak to už máme pot, krevní skupinu a budeme v komářích preferencích pokračovat.

Další roli totiž hraje i naše pohlaví.

images 1

Ve smyslu – žena-muž. Očividně jsou komáři out, co se týče genderové neutrality.

Muži se totiž podle vědců podstatně více potí. Nebo přesněji, zpotí se dříve, po kratší tělesné námaze.

Ženy podle závěru různých studií, méně pijí, tudíž se potí méně, nebo až po větší námaze, ale současně jsou náchylnější k dehydrataci.

Složení ženského potu, je pak ještě směsí mnohem většího podílu minerálů a hormonů a komárům tak více chutnají muži, u kterých jaksi zjednodušeně vždycky vědí, co mohou čekat.

Složení ženského potu se neustále mění. Nejméně chutné jsme pro komáry v době, kdy jsme “holčičkami“. Zvláštní zálibu pak mívají, pokud si vyberou ženu, jsme -li těhotné.

Když si uvědomíme, že sají zásadně komáří dámy, (pánové jsou ti velicí nohatí, co se nám večer pinoží zmateně po chatě a jsou jenom hnusně velcí, leč zcela neškodní), je pak jasné, že holka si raději vybere našeho pořádně zapoceného samce s univerzální krevní skupinou, než chuťově a výživově nevyzpytatelnou ženu, co se zase celý den nenapila, má PMS, nesmrdí a navíc má nestravitelnou A/Rh+. 

Ústy doktorky Smallengangeové z týmu holandských entomologů, je to takto :

„Z dvaceti testovaných karboxylových kyselin typických výhradně pro lidi, jich jako magnet na komáry působilo celých patnáct“.

Z toho výběru si ještě navíc komár vybere takový model, který lépe cítí.

Takže až budete na dovolené zase řešit, jak to, že někdo se ráno probudí a vypadá jakoby měl neštovice, zatímco jiný má dva zanedbatelné pupínky, je to proto, že toho druhého si vybrali dva komáři s horším čichem, nebo to byli vysloveně gurmáni se specifickým apetitem nebo dietou.

Čili, je úplně jedno, jestli má někdo krev sladkou nebo hořkou, protože když už komár cucá je mu to fuk. Jde o to prvotní, o výběr restaurace.

Michaela Kudláčková

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
0
Would love your thoughts, please comment.x