Dům a Byt

Polštář z třešňových peciček. Doma a nadoma

0 Shares

Nahřívací polštářek naplněný třešňovými pecičkami jsem vyráběla dva roky. Když mě to loni napadlo, nasbírala jsem už jen několik desítek peciček. Tak i Vám přináším inspiraci na příští třešňovou sezónu… Třešňový polštářek svým teplem uleví bolavým zádům. A vůbec, jak si tak chrastí, je s ním sranda!Letos jsem dílo dokončila.Smile

Nebo také břichu při bolestivé menstruaci. Prostě tam, kde je moc fajn suché teplo. Stačí ohřát na topení, v teplé troubě nebo v mikrovlnce a obklad je v mžiku hotov. Ještě jsem se k tomuto činu neodhodlala, zatím mi je jaksi teplo i bez suchého tepla, ale věřím, že v zimě si najde své místo byť jen jako ohřívací příjemnost do postele. Na nohy třeba. Nebo na záda –  není moc příjemné míti prochladlá záda.

 

TIP: Letos jsem již vyzkoušela dát polštářek do mrazáku a lehce si namrazit bolavou hlavu,… je to příjemné, pecičky nejsou úplně ve styku s pokožkou, takže neomrznete. Nádherně to chladí.

Takže – LZE POUŽÍT I ZASTUDENA.

 

Postup je jednoduchý – musíte sníst hodně třešní

Tím samozřejmě prospějete svému zdraví a tak dále. To už známe, ale pecičky si schovávejte.

 

6426MTU.jpg

 

Ona „nádhera“, čili prvopočátek výroby – pak vypadá takto. Nic moc, trošku nechutné…

 

Pecičky očistit je docela kumšt

Dlouze jsem loni hledala, jak očistit pecičky, sama jsem nemohla na nic přijít, kromě nápadu, dát pecičky okousat drobným hlodavcům, například křečkovi či myším. Postup je přitom tak jednoduchý, leč vyžaduje trochu trpělivosti a síly v rukou.

 

Ovařit

Pecičky pár minut ve vodě povaříme. Tím změkne dužina, která jde potom lépe odrtit.

 

Odrtit v ponožce

A protože se pecičky musí doslova vyfrotýrovat, ideální je potom je v malém množství nasypat do ponožky. Čím hrubší  – tedy třeba froté – tím lépe, protože se tolik nenamůžete. Ale i v hladké bavlněné ponožce to jde, ale to mnutí a žmoulání a převalování peciček musí být doprovázeno poměrně velkou silou.

Opláchnout a uschnout

A je hotovo.

 

Další vyrábění je čistě ve vaší režii… prostě tím naplňte polštářek.

 

6422NzY.jpg

 

Nechce se Vám okusovat pecky?

Řešení je jednoduché. V obchůdcích s potřebami pro kreativní lidi (nebo i v e-shopech) stačí chvíli hledat a ptát se. Očištěné třešňové pecičky se prodívají v libovolném množství. Takže stačí nakoupit a vyrábět!

Renata

 

6421ZGR.jpg


Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“ on Facebook
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x