popelky.cz online ergo cz nahledovy
Dům a Byt

Na pojištění domácnosti nešetřete. Rozhodně ne na úkor ochrany!

0 Shares

Někdo si na domácím vybavení příliš nepotrpí a investuje peníze jinak. Většina lidí si ale čas od času udělá něčím radost a hodnota domácnosti průběžně stoupá. A v některých domácnostech se postupně nahromadí tolik cenností, že jejich cena převýší hodnotu samotné nemovitosti. Ať už to máte jakkoliv, měli byste si domácnost pojistit.

 

V prvé řadě si udělejte jasno mezi dvěma základními pojmy. Častým nešvarem je zaměňování pojištění domácnosti a nemovitosti. V obou případech jde o pojištění majetku, nicméně domácnost zahrnuje pouze vybavení, kdežto pojištění nemovitosti stavbu a její pevné součásti.

Rozsah pojistného krytí je velmi široký

Co všechno vám pojišťovna v rámci pojištění domácnosti pojistí? Možná se budete divit, ale rozhodně se nejedná pouze o věci s vysokou finanční hodnotou. Pojistit si můžete téměř vše – nábytek, elektroniku, věci denní potřeby, oblečení, sportovní potřeby, ale také peníze, šperky a jiné cennosti.

popelky.cz online ergo cz 01

popelky.cz online ergo cz 01

 

Dejte si však dobrý pozor na to, jak se pojišťovna staví k hodnotě věcí. Běžná pojistka pravděpodobně nebude stačit k pokrytí vybavení, jehož hodnota je „nadstandardní“. Do této kategorie spadají například velmi drahé šperky, profi horské kolo za sto padesát tisíc korun apod.

Co ovlivňuje výši pojistného?

Kolik za pojištění domácnosti zaplatíte? Většina pojišťoven bere v úvahu množství různých faktorů, mezi které patří lokalita, riziko přírodních pohrom a hodnota vybavení bytu. Platí přitom přímá úměra – za pojištění dražšího vybavení zaplatíte více. Na konečné ceně se může projevit také patro, ve kterém se byt nachází a další kritéria.

popelky.cz online ergo cz 02

popelky.cz online ergo cz 02

 

Suma sumárum vás pojištění domácnosti vyjde na několik set až tisíc korun za rok. Ovšem pozor – při výběru pojištění by neměla hrát hlavní roli cena, ale spíše rozsah krytí a celková kvalita produktu.

 

Stačit vám může i levné pojištění, ale rozhodně by nemělo být poddimenzované. Z druhé strany se vám nevyplatí připlácet za připojištění, které byste nikdy nevyužili.

 

S atraktivní nabídkou přišla pojišťovna Ergo. Nabízí pojištění domácnosti online na základě obytné plochy. Produkt s příznačným názvem Bezpečný domov byl navržen tak, aby bylo eliminováno riziko podpojištění a komplikovaného oceňování majetku. Paušální částkou podle obytné plochy lze pojistit rodinný dům s max. dvěma bytovými jednotkami, byt v osobním vlastnictví nebo trvale obydlenou domácnost. Zájemci o současné pojištění domácnosti a budovy získají slevu 5 %.

popelky.cz online ergo cz 03

popelky.cz online ergo cz 03

S výběrem vám pomůže odborník

Pokud se v rozsáhlé nabídce produktů ztratíte, kdykoliv se můžete obrátit na specialistu, který vás světem pojištění domácnosti provede takříkajíc za ručičku. Sdělíte mu, jaké krytí vyžadujete, a on vám doporučí vhodné řešení. Dejte si však dobrý pozor na to, aby nestranil konkrétní pojišťovně.

Ušetřit ano, ale ne na úkor kvality

Chcete na pojištění domácnosti ušetřit? Rozhodně by to nemělo být na úkor rozsahu krytí, výše plnění a dalších důležitých atributů.

 

Pokud si troufnete na sjednání pojištění domácnosti online, ušetříte oproti staromódnímu způsobu (návštěva pobočky) i desítky procent. Není tajemstvím, že pojišťovny nabízí mnohem nižší ceny právě při sjednání přes internet.

 

Chcete-li se dozvědět další důležité informace, přečtěte si odpovědi na nejčastější dotazy k pojištění domácnosti.

 

Co dodat závěrem? Vždy si pozorně přečtěte smlouvu a zaměřte se na výluky. Předejdete nepříjemnému zjištění, že vám pojišťovna neuzná náhradu škody, protože k ní došlo způsobem, který není součástí pojistného krytí.

Hodnocení k článku

Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com