Magie

Byl mayský vládce Pakal mimozemšťan?

0 Shares

Kamenná monolitická deska o rozměrech 3,8 x 2,2 metru, která se nachází v pyramidě Chrámu nápisů v Palenque na poloostrově Yucatánu v Mexiku, možná znamená důkaz, že naší planetu v minulosti navštívila mimozemská civilizace, a že tvrzení, nalezená na dochovaných nápisech mluví pravdu, když říkají: „Přišli, aby nám dali moudrost a odešli. Ale vrátí se“. Člověk nepotřebuje disponovat zvláštní fantazií, aby ve výjevu na víku náhrobní desky spatřil lidskou bytost, která řídí nějaký stroj.  

582OGI.jpgNa vrcholu 65 m vysoké pyramidy v mexickém Palenque se nachází Chrám nápisů.

 

A právě zde se roku 1952 mexickému archeologovi Albertu Ruzovi daří jednoznačně fantastický objev.

 

Na podlaze vyložené kamennými deskami se nacházela jedna, která měla na povrchu dvojitou řadu otvorů s pohyblivými kamennými zarážkami.

 

Když zde fascinovaný Alberto Ruz stál a přemýšlel o tom, že je dost nepravděpodobné, aby toto zařízení nemělo žádný účel, a když se rozhodl zkusit objemné kameny nadzvednout, nejspíš ani sám v té chvíli netušil, jak významný objev má právě před sebou.

 

Nebo spíše, pod sebou.

Po odstranění kamene se před užaslým týmem archeologů, rozprostřelo štěrkem zpola zasypané schodiště, vedoucí dolů k samému spodku pyramidy.

Jistě si v té chvíli vědci uvědomovali, že po mnoha stech letech jsou to právě oni, kdo do šachty hledí.

 

Ten největší objev ale na ně ještě čekal.

U dna pyramidy na ně čekala hrobka, ve které odpočívalo šest lidských naprosto nedotčených těl.  U levého konce komory spatřili trojúhelníkový vchod.

Po té co vstoupili, dívali se na neporušený hrob a spoustu reliéfů na stěnách. Na podlaze ležely nefritové figurky a dvě neporušené a nádherně zdobené hlavy.

Nebylo pochyb, že právě stojí v hrobce samotného mayského vládce, a že se přenesli do šestého století.

 

Hrobku mayského vládce, létajícího učitele.

 

583YjB.jpg

Je to raketa, není to raketa?

 

Obdélníkové víko hrobu, nádherné zdobené, samo o sobě váží 5 tun a doposud se nikomu nepodařilo přimět mexickou vládu, aby dala povolení k jeho nadzvednutí a prozkoumání obsahu.

 

Celých 59 let se vědci celého světa snaží o jedinou věc.

Totiž rozluštit tajemnou rytinu na čele víka. Vidíme na ní postavu člověka, sedícího v záklonu na jakémsi křesle, při čemž všude okolo jsou podivné předměty, za které postava jakoby tahá. U nohou má umístěné jakési výstupky na které zdánlivě stoupá.

 

Celý výjev se při troše obrazotvornosti jeví jako kokpit se spoustou mechanizmů.

První, kdo vyslovil veřejně domněnku, že se jedná o raketu, a že pověsti o nepozemském, božském původu vládce Pakala jsou založeny na faktech, byl Erich von Däniken.

Ano, je pravda, že tento kontroverzními názory proslulý autor mnoha knih, je svým postojem a přesvědčením přímo pověstný, ale ruku na srdce. Když to není kokpit, co to tedy je?

 

581MDQ.jpgObrazový materiál zapůjčila: delangearcheologica.org

 

Létající božský učitel“ tak nazývá mayská kultura vládce Pakala. A jestli nelétal, kde vzal toto dobové označení? Proč potom ten příměr?

 

V Bibli, ve Starém zákoně najdeme výrok, kterému možná nepřikládáme význam a pozornost, jaké by si zasloužil. Možná záměrně.

 

Prorok Ezechiel zde říká: „Vy lidé máte oči, abyste viděli, avšak nevidíte”.

Možná by se slušelo moudrého proroka poopravit. „Máme oči, kterými se nechceme správně dívat, protože pro to, co vidíme, nemáme vědecká vysvětlení. A tak se přesvědčujeme, že vidíme něco jiného“.

 

Je nesporně zajímavé, že zatímco dříve byla hrobka i deska volně přístupná, pokud budete chtít desku vidět na vlastní oči dnes, nepochodíte.

 

Celá místnost je zatarasena mřížemi a za nimi vám výhled znemožní ještě ostnatý drát. Skleněná neustále orosená tabule pak dokonale zabrání pohledu do nitra komory i na desku samotnou.

Proč?

 

V tištěné podobě najdete tento článek brzy v časopisu Enigma speciál.

 

Michaela


Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře,sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti. Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x