image 1200x628 1
Dům a Byt

Ložnice podle feng shui: jak správně rozmístit nábytek, aby se vám dobře spalo?

0 Shares

Na zdravý spánek má vliv celá řada věcí od kvalitní matrace a postele až po vhodné umístění nábytku. Podívejte se s námi, jak nám rozmístění podle principů feng shui může pomoci se zvýšením kvality spánku.

Feng shui je čínské učení, které pracuje se souborem racionálních pravidel, kterými se řídí i světoví architekti. Nejde tedy o žádný nadpřirozený směr, ale o pravidla, která vychází ze zkušeností a jsou prověřená časem.

O ložnici platí, že by měla být co nejdále od vchodových dveří, ideálně v co nejklidnějším koutě vašeho domova. To je ovšem neřešitelné, pokud bydlíte v garsonce či v jednopokojovém bytě – pak se snažte ložnici od vchodových dveří alespoň opticky oddělit. Třeba paravanem, japonskou stěnou, závěsem…

elanpr

Postel by měla být od zbytku bytu alespoň opticky oddělená.

Čalouněná postel Elanda, JENA NÁBYTEK

Postel dejte čelem ke stěně, s volným přístupem z boku

Postel se snažte umístit tak, aby byla zhruba ve středu místnosti, čelem ke stěně, přístupná ze zbylých 3 stran. Pozor! Nedávejte ji přímo pod okno a vyvarujte se toho, abyste spali nohama proti dveřím. Díky tomu se nemusíte bát průvanu a zároveň se budete cítit bezpečněji. Na dveře byste ale z postele měli vidět.

ruz

Hlavu byste měli mít u zdi a zároveň si zachovat přehled o oknech a dveřích.

Čalouněná postel Montenegro

Minimum nábytku, žádná elektronika

Ložnice podle filosofie feng shui by měla být co nejčistší a nejvzdušnější. Interiér proto nezahlcujete zbytečným nábytkem a mějte v ložnici opravdu jen to, co potřebujete, tedy postel, noční stolek, případně skříň. Dalšího nábytku se vyvarujte. Totéž platí pro elektroniku – zapomeňte na televizi, ta v ložnici nemá co dělat.  Poté, co se elektroniky zbavíte, se vám bude mnohem lépe spát!

docl

Čím méně nábytku, tím lépe. Hravě si vystačíte s postelí a nočním stolkem.

Postel Boxspring Lambada, JENA NÁBYTEK

Ložnice musí být čistá

I když to samozřejmě platí pro celý byt, v místě, kde spíme, je čistota zvlášť důležitá. Určitě se nevyspíte dobře, pokud budete v noci vdechovat prach. Lepší než koberec je proto do ložnice podlaha, která se snáze udržuje. Abyste ráno nemuseli bosýma nohama šlapat na studenou podlahu, pořiďte si jen malý kobereček, který v případě potřeby můžete strčit do pračky a vyprat. 

Pravidelně vysávejte a vytírejte, nevynechávejte ani prostory pod postelí. Nutná je i péče o samotnou matraci, u které byste měli pravidelně prát potah i o postel, jejíž čalounění je nutné pravidelně vysávat. Stačí dodržovat těchto pár pravidel, a ve vaší ložnici se vám bude daleko lépe usínat!

Zpracovala: Silvie Dluhošová

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x