Dům a Byt

Fototapeta les: Příroda všude okolo vás

0 Shares

Milujete přírodu? Stoprocentně nejste sami! Vydat se ale někam do hor či lesů v každém ročním období zcela jistě nejde. Navíc člověk nemá tolik volného času, aby se mohl podobným aktivitám věnovat. I z toho důvodu se vyplatí mít přírodu doma v interiéru. Že to prakticky není možné a na pěstování různých rostlin nemáte žádný talent? To vůbec nevadí, bohatě postačí, když si pořídíte vkusné fototapety na zeď les. 

K dispozici jsou v obrovském množství nejrůznějších variací. Jestliže by se vám něco takového líbilo i ve vašem interiéru, jste na správné adrese. My se totiž na fototapety lesa podíváme mnohem podrobněji.

 

 

Když příroda spí

 

Zima je obdobím, které se vyznačuje především tím, že se příroda ubere k zimnímu spánku a všechno prakticky odpočívá. Takovouto harmonii se rozhodně vyplatí zachytit. Pozorování zimního lesa, hor a detailů rozhodně stojí za to. Sníh dokáže vytvořit třeba se vzrostlými smrky, borovicemi nebo jiným lesním porostem dokonalé kombinace, jež potěší nejedno oko. Moc hezké jsou třeba variace vysokohorské krajiny, která ještě navíc zachycuje skalisté vrcholky hor. Každý strom je rostlý poněkud jinak a sám o sobě tvoří unikátní solitér, který by ani malíř nezachytil dvakrát stejně. Když se všechno zkombinuje se sněhem, není co řešit. Získáte velmi zajímavé pojetí přírody, a to se vším všudy. Není problém vybírat klidně i přímo jednodruhové lesy mající své osobité kouzlo. Na mysli máme hlavně borový háj. A co teprve takové břízy v hlubokém zimním spánku? Pohled na tuto scenérii je doslova skvostný! Jinak není problém podívat se třeba i na některé ze zimních středisek, které na pozadí spící přírody doslova pulzuje životem. I tato varianta není k zahození především pro vyznavače zimních sportů. Fototapety na zeď les i takto vypadají moc hezky a působivě.   

 

26051MGN.jpg

 

 

Podzimní harmonie

 

Ani podzim nemůže nijak zůstávat pozadu. Vždyť právě toto roční období je symbolem jakéhosi loučení s krásným prosluněným létem, jež přineslo spousty radosti a pohody. Fototapeta podzimní les může zachycovat přírodu ve spoustě zajímavých detailních provedeních. Hodně zajímavé jsou především snímky, kdy jsou zabírány listnaté lesy. Vyznačují se zejména neskutečným množstvím barevných kombinací. Vše začíná samozřejmě u tradiční zelené, nicméně postupem času dochází k zabarvení do zlatavých odstínů a následně dohněda. Určitě není od věci podívat se na některé fototapety, které v sobě snoubí i ostatní barvy. Každý listnatý strom se zabarvuje poněkud odlišně. Existují i hodně povedené červené odstíny, jež by ani sebelepší malíř sám nevymyslel. Fototapeta podzimní les může také zobrazovat právě padání listí a chystání se přírody na dlouhé a náročné zimní období. 

 

26052NDE.jpg

myloview.cz/fototapety/podle-kategorie/priroda/les/

 

 

Voda a les – dokonalé souznění

 

Jedním z nejznámějších a nejfotogeničtějších živlů je stoprocentně voda. V kombinaci s přírodou se jedná o opravdu mocnou čarodějku. Moc hezké jsou kupříkladu fototapety na zeď les, které zobrazují pustý les a jemně zurčící potůček. Poměrně divoce, ale poutavě a dravě působí vodopád, na jehož pozadí jsou právě skály a lesní porost. A co teprve takové přehrady, lesní jezírka anebo rybníky? I stojaté vodní plochy mají své neskonalé kouzlo, které si můžete připomenout pouhým pohledem na krásnou přírodní krajinu. 

 

 

26053MTg.jpg

 

Opravdový odpočinek

 

A do jaké místnosti se třeba fototapeta podzimní les nejlépe hodí? Je to fakticky jedno. Hodně oblíbené jsou živé tapety lesa především v ložnici. Vstanete a připadáte si, jako byste se ocitli uprostřed krásné živé přírody. Na lidskou psychiku působí čistě přírodní motivy jako balzám. I proto se hodně vyhledávají fototapety podobného ražení třeba i do obývacího pokoje, Budete si sedět pohodlně s přáteli a v pozadí za vámi se mohou ukazovat majestátní vrcholy hor v kombinaci se zelení. I tímto způsobem je možné zahnat chmurné myšlenky, jež čas od času bohužel vždy přijdou.

 

Pokud se navíc zvolí správné osvětlení interiéru, vypadá celek kouzelně i v době, když už venku nesvítí slunce a do interiéru neproniknou jeho paprsky.    

 

Zpracovala: Silvie Dluhošová


Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x