Cestování

Projeďte na bruslích tréninkové tratě Martiny Sáblíkové a Gabriely Soukalové

0 Shares

V posledních letech se v ČR hodně rozrostl počet cyklostezek a hezkých cest vhodných k jízdě na kole, koloběžce nebo kolečkových bruslích. Některé jsou skvělé i pro děti, další trochu náročnější. Dokonce si můžete projet trasy, na kterých trénují naše medailistky v jízdě na kolečkových bruslích a v biatlonu.

Profesionální tratě, dobré sportovní zázemí, občerstvení a spousta zábavy v okolí. Tohle všechno můžete čekat ve Vysočina Aréně v Novém Městě na Moravě u CHKO Žďárské vrchy. Právě sem jezdí v létě trénovat biatlonisté nebo rychlobruslařka Martina Sáblíková, která zde dokonce studovala.

26666ZjE.jpg

Vezměte kolečkové brusle a dejte si do těla

Tratě na kolečkové brusle jsou tu skvělé. Veřejnost se může v dobách, kdy zde neprobíhají žádné závody a tréninky, prohánět i přímo po stadionu, na kterém se konají světově známá biatlonová klání.

Asfaltové tratě zde vedou lesem, příjemným stínem. S malými dětmi lze jezdit jen po okruhu, všichni odvážnější se mohou vydat i do kopců a projet se třeba tunelem vedoucím pod silnicí.

26669ZGI.jpgKdyž budete mít velké štěstí, možná zde během prázdnin potkáte známé sportovní hvězdy. Pokud ne, určitě tu narazíte aspoň na tréninkové skupiny místních sportovců nebo veřejnost. Pravděpodobně si všimnete, že ti, co trénují vážněji, mají větší kolečka na brusle.

Horší terén (kopcovitý) si skutečně žádá lepší výbavu a s většími kolečky pojedete rychleji. Na cestu do Nového Města na Moravě si nové brusle určitě pořizovat nemusíte, ale třeba vás tento sport natolik chytne, že si je pak koupíte.

Na kolečkových bruslích toho jde dělat spoustu

Jako začátečník možná budete jen jezdit. Na kolečkových bruslích se ale dá hrát také in-line hokej, jezdí se na nich biatlonové závody, můžete s nimi zkoušet různé triky. Nuda to rozhodně není, in-line bruslení je navíc výrazně snadnější než to lední.

26664ZjM.jpg

Kdyby vás nakonec zaujalo a rozmýšleli jste se, jaké kvalitní brusle si pořídit, určitě se zaměřte na značku Bauer s dlouhou tradicí.

Zpracovala: Placla

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x