Detail příspěvku: New york a čert nikdy nespí !

New york a čert nikdy nespí !

autor: | Čvc 28, 2011 | Cestování | 0 komentářů

Views: 53

Ráda bych se s Vámi dnes podívala za velkou louži. Do města svobody, kde, jak jsem poznala, opravdu nic není nemožné! Je to metropolitní oblast patřící mezi nejlidnatější na světě. Když Nizozemci v roce 1625 toto město zakládali, určitě netušili, jak zajímavé centrum lidských osudů vytvářejí.

V současnosti je New York jedním z největších světových center obchodu,finančnictví a modního průmyslu.

Byl zde natočen oblíbený seriál „Sex ve městě“ a honosí se také jménem „Big Apple“ v překladu – „Velké jablko“.

Ano, je to New York!!! Město, které nikdy nespí!

Loňský rok jsem si splnila svůj sen a vydala se tam se svými kamarády plná očekávání. S popsanými papíry co všechno musíme za těch 10 dní vidět. A s jistotou, že se vše nedá samozřejmě stihnout ani za rok.

 

New York tvoří pět čtvrtí : The Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens a Staten Island.

 

Bronx

Je proslavený zejména svojí kriminalitou a také jako nejbrutálnější část New Yorku. Drogoví dealeři, brutalita a rozbroje mezi gangy tu jsou na denním pořádku. Je to velice chudá čtvrť, kterou obývá převážně černošská komunita. V jižní části je amerikou milovaný New york Yankees – baseballový stadion. Stadion, který patří jednomu z nejslavnějších a neúspěšnějších týmu v historii.

Já jsem se do Bronxu bohužel nedostala, ale kamarádka mi vyprávěla, že vstoupila jen na krajíček a dál se neodvážila. V dohlednu nebyl nikdo bílé pleti a „gangsteři“ zrovna nevypadali, že by si s nimi dali šálek odpoledního čaje.

 

Brooklyn

Je nejlidnatější ze všech pěti obvodů.

Vždy když to slyším, tak se mi vybaví film „Byl jednou jeden polda“ a věta : „Když otevřeš oči a podíváš se z okna, uvidíš Brooklynský most“. Tak přesně tahle část byla naším přechodným domovem. Bydleli jsme v útulném hotýlku a cesta na Manhattan nám trvala metrem zhruba 25 minut.

 

Queens 

Je rozlohově největší. V Národním tenisovém centru je každý rok na počátku září pořádán tenisový grandslam US Open. Místo, kde se narodil se známý raper Curtis Jackson (50 Cent).

 

Staten Island 

Staten Island Ferry byste při návštěvě Manhattanu neměli vynechat. Cesta na Staten Island trvá přibližně 20 minut. Je to nádherná vyhlídková plavba, ze které můžete vidět dolní Manhattan a hlavně Sochu Svobody. “S I Ferry” je zdarma. Pokud by jste chtěli přímo k Soše Svobody na Ellis Island, museli by jste zaplatit něco kolem 30 dolarů a vystát pěknou frontu.

socha svobody popelky

 

Manhattan

A konečně Manhattan! Je to střed všeho dění. Má tři části Uptown, Midtown a Downtown. Od roku 1972 do 11. září 2001 tady stála tzv. „dvojčata“ Světového obchodního centra, která byla zničena teroristickými útoky.

 

433ZTA.jpg

 

Musím říci, že z pohledu na prázdné místo jsem měla husí kůži. Člověk musí stát osobně na místě, aby si uvědomil velikost katastrofy.

 

wtc dnes

 

I po 9. letech od neštěstí zde na rohu stojí pouliční prodavači, kteří vám nabízejí videa a knihy o tom co se stalo. Momentálně tam staví pomník obětem události a prvenství v soutěži o nejvyšší budovu ve městě se vrátilo Empire State Building.

 

Konec teorie!

 

Po 8,5 hodinách v letadle jsme konečně dorazili. Nemohla jsem tomu uvěřit! Byly jsme unavené a žíznivé a tak naše první kroky směřovaly k nejbližšímu automatu na pití. A pak jsem uvěřila.

 

Automat na pravou americkou colu, kterou zaplatíte kreditní kartou. Asi bychom tam stáli a koukali na to jako Kelišová s otevřenou pusou do teď, kdyby nepřišel velice milý a usměvavý pán a nepomohl nám.

 

Cesta taxíkem trvala do Brooklynu asi 30 minut.
S taxikáři určitě smlouvejte na ceně a nenechte se obrat. Adekvátní cena je 50 dolarů. Hned po ubytování naše kroky mířily na Manhattan. Respektive na snad nejznámější náměstí Times Sguare. Je to místo, které vám přímo učaruje!

Mimo jiné zde byl natočen velice známý hit od Alicie Keys a rapera Jay Z – Empire State of Mind

 

 

 

Pohled na tisíce světel, reklamy,mrakodrapy, červené schody a upoutávky na představení na Brodway byl ohromující.

432YWU.jpg

 

Cestou jsem vyprávěla kamarádům o zpívajícím kovboji, který obráží Manhattan jen ve slipech a chce kandidovat na amerického prezidenta. Na Alici ani Jay Z jsme nenarazili, ale po 10 minutách se tam zjevil zmiňovaný cowboy.
Nejen jeho zpěv stál za to ! Laughing

cowboy a popelky

(omluvte sníženou kvalitu snímku, kamarádce se trochu klepaly ruce Wink)

 

Jedním z našich plánů na seznamu bylo proběhnout se ve světově známém Central Parku.

 

Vydali jsme se tam hned druhý den ovšem ne ve sportovním (to jsme táhly z Čech uplně zbytečně, protože jsme běhat nešli ani jednou a z důvodů ušetření místa v kufru, jsme pak oblečení nechali v hotelovém pokoji).

Nicméně byl to jeden z nejhezčích zážitků.

 

Energie v tom parku byla neskutečná.

Lidi všech národností, zamilované páry na pikniku, obchodní schůzky, běžci, trojitá vietnamská svatba, rastamani s bubínkama, v průchodu celý orchestr, který vyhrával mozartovy symfonie.

 

hyde park popelky

 

Potkali jsme taky skupinku pouličních breakařů, kteří tam odvedli neskutečnou show.

 

Mimo jiné jsem se jí účastnila.

Vrcholem jejich vystoupení bylo když přeze mě a další čtyři udělali salto. Za ten neskutečný zážitek jsem jim dala 10 dolarů, čehož si náležitě cenili. Věděli jako jedni z mála, kde leží Česká Republika a komentovali to slovy : „prosíme potlesk pro tuto slečnu a děkujeme za 11 dolarů. Za to by nakrmila dvě rodiny“Smile

 

hyde park a popelky

 

Projeli jsme se v kočáře taženém koňmi (20 minut stojí 25 dolarů) a pak jsme si dali oběd na nejznámějším náměstí, kde utíkal i malý Kevin McCallister z filmu “Sám doma“.

 

Dalším místem, které si určitě nenechte ujít je Top of the Rock v Rockeferellově centru.

Zážitek začíná už ve výtahu, který je prosklený a probíhají na něm videa o historii Rockefellerova centra. Šli jsme tam někdy kolem 10 večer a byl tam stále nápor. Mačkali jsme se ve výtahu, a tak jsem prohodila, že by tam mohl být aspoň nějaký fešák, který by se na mě lepil, načež se otočil jeden co stál vedle mě a řekl česky, jestli mi nestačí on. Tongue out

 

Výhled na noční město mě upřímně dojal!

 

popelka v New Yorku

A my jsme si nenechali ujít ten výhled ani za dne, a to z Empire State Building!

434ZWZ.jpg

 

Vstupné je něco kolem 20 dolarů na oba vrcholy a stojí to za to!

 

Pařbu v NY, jsem nechala za zítra, jestli to nevadí…

 

Veronika


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Rodokmen jména Milan najdeme v jižní Evropě, kde vzniklo z přídavného jména „milý” nebo „milovaný”. Význam jména je tak jednoznačný a vůbec v tom není žádná lingvistická věda. Milan je prostě milý. A taky frekventovaný. U nás je takových miláčků požehnaných 118220.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Autistický den hrdosti.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 68
  • 383
  • 17 898
  • 347 634
  • 2 475 842
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet