Cestování

Asistenční služby pro jízdu bez obav

0 Shares

Znáte to, pokud sednete za volant, může se stát cokoliv. Auto si postaví hlavu, nejede, co teď? Pokud nejste zrovna zběhlá ve znalostech svého vozu, pomohou vám asistenční služby, které si sjednáváte k svému pojištění auta, ať už povinnému ručení, nebo havarijnímu pojištění. Co vše může být jejich obsahem?

Pokud se stane nějaký malér, nejhorší je pocit, že jste na vše sami. Díky asistenčním službám tento pocit mít nikdy nebudete. V případě nouze mnozí z nás volají svým známým, co když je ale pozdní noční hodina? Asistenční služby lze kontaktovat kdykoliv a můžete si být jisti, že vám zde nějakou formou pomohou.

V první řadě vám zde na základě vašich údajů sdělí, na co vše máte nárok zdarma. Další služby si zde ale můžete objednat a můžete si být jisti, že půjde o služby za dobrou cenu. Telefonní číslo na asistenční linku je vyznačené na zelené kartě, případně lze využít univerzální linku 1224. Jistě se vyplatí si toto spojení uložit do telefonu, případně nalepit viditelně ve vozidle.

Asistenční služby a povinné ručení

Nárok na určité asistenční služby má kdokoliv, sjednávají se jak k povinnému ručení, tak k havarijnímu pojištění.

Jsou totiž spojené i s povinným ručením, tedy pojištěním odpovědnosti z provozu vozidla, které musí uzavřít každý majitel, nebo provozovatel vozidla. Nabízejí je všechny pojišťovny, liší se limity a rozsahem.

Asistenční služby řeší stav okamžité nouze, kdy nemůžete vaše auto ovládat a bezpečně s ním odjet.

Asistenční služby k povinnému ručení slouží k odstranění následky nehody, ke které došlo na silnici. Jde tedy o vyproštění a odtah nepojízdného vozidla do servisu.

V rozšířené verzi si lze stanovit, do kterého servisu se vozidlo odtáhne. Dále může asistenční služba dovézt vozidlu palivo, odtáhnout k dobíjecí stanici, vyměnit pneumatiku, či nabít baterii. Díky asistenční službě lze získat náhradní vozidlo, nebo dovoz do cílové stanice. Asistenční služby lze využívat u nás i v zahraničí.

Sjednávají se v určitém rozsahu, který si lze vybrat díky srovnání havarijní pojištění.

Zdroj obrázku: Bojan Milinkov / Shutterstock.com

Hodnocení k článku

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x