Views: 61
Jak souvisí menstruace a vztahy? Jsem čím dál víc přesvědčena, že celou intimitu, hloubku, problémy i neochvějné síly lásky jsou ukryty právě v ní. Že právě ona je jedním z vodítek, kterými nám duše dává vědět, jestli jsme milované, nemilované, na dobré či špatné cestě.
Jistě jste už se někde minimálně otřely o různé volné menstruace, cyklické ženy a téma menstruačních chýší, ale… Možná to přichází s věkem, možná musíte mít zrovna kliku, ale jistou mystiku těch několika menstruačních dnů můžete procítit a pocítit na vlastní kůži. Je to vlastně úplně jednoduché.
PMS známe každá a která ne – štastná to žena
Tuhle zkratku známe všechny. Předmenstruační nebo premenstruační syndrom. Úžasné období trvající v rozmezí pár hodin až dva týdny před samotnou menstruací. Lékaři nám nejspíš řeknou jenom to, že na vině jsou hormony, které se holt někdy nějak rozhasí a jsme podrážděné, unavené, nafouklé a vzteklé, rozežrané a nesnesitelné fúrie. Někdy bolí břicho, prsa, záda, hlava, ale i žaludek. Nechtějte se ptát po podrobnostech, to lékař jen pokrčí rameny a řekne opět něco o hormonech a o tom, že „tak to prostě je“.
Jenže… časem lze vypozorovat jisté zákonitosti. Ne vždycky bolí prsa, ne vždycky je špatně od žaludku, ne vždycky bolí hlava, ne vždycky jsme do kyselého láku naložené fúrie.
PMS je zvětšovací lupa předcházejícího měsíce
Když se zastavíte v tomto období zjistíte, že všechno, co prožíváte, jsou jen zveličené věci, které jste byla nucena z různých důvodů tolerovat, překusovat, násobí se únava z náročného měsíce. Partner dostane pořádně za uši za všechno, čím vás celé 4 týdny dozadu štval. Lítostivě si bereme křivdy, které jsme možná za pochodu polykaly, aniž bychom si je uvědomovaly. Návaly žaludeční nevolnosti ukazují na to, že jsme celý měsíc zažívaly něco, co nejde jen tak strávit… Návaly bolestí prsou jsou o tom, že naši péči možná někdo zneužíval, vysál nás… bolesti břicho a oteklost jsou potom zadržené slzy lítosti, bolesti nebo vzteku, který nás bobtná. A protože emoce je voda a tekutiny, může právě toto být ukazatelem toho, co je v nás nacpané jak atomovka.
Roli pak hraje i nevyvážené stravování.
A v období před menstruací tím můžeme trpět velice výrazně. Každé výrazné PMS je výsledkem náročného předchozího měsíce. Na druhou stranu, když máme život zrovna fajn, s větší pravděpodobností PMS ani nepocítíme a menstruaci prožíváme v klidu.
První hodiny menstruace
První mystické, tím, že jsou často úlevné, jsou první hodiny menstruace. Je v nich obsažen hluboký oddych duše. Jako když se z napnutých nabubřelých černých mraků konečně spustí déšť. Mísí se ještě napětí, černota, ale už vše smývají kapky vody….Může to být provázeno okamžitou úlevou od PMS, stejně jako se mohou přidat nepříjemné hlodavé křeče.
Další den nebo dva
Ten bývá nejhorší. Celé tělo bolí od pasu dolů, bolí hlava, návaly nechutenství, žaludeční nevolnosti, bolí v kříži, stehna, kosti, kloub, snad na co si vzpomenete, jednoduše se cítíte „rozbitá“. Je tu jen fyzická touha po teple, po klidu, po odpočinku. Je rozbitá i duše? Někdy ano, ale zkuste třeba večer před spaním pohlédnout sama do sebe – najdete v sobě ženu nesmírně křehkou s nahou obnaženou duší. Nikdy jindy se vám nepoštěstí vidět se takhle křehce a zranitelně jako to je první nebo ještě druhý den menstruace.
Máte ráda milování v tomto čase? Je to období, ve kterém k vám může jen ten, kdo opravdu miluje vaši duši. Protože tady vůbec nejde o nějaký fyzický sex, ale o spojení úplně křehké, snadno rozbitné ženské duše a obrovské důvěry vkládané do silných rukou muže, který se nyní musí chovat napůl jako žena. Citlivě, uvědoměle. Musí se nyní umět částečně vcítit do křehké ženské duše (ano, muži tohle umí, protože v nich je kousek ženy stejně jako je kousek chlapa v každé z nás). My jim CHLAPA můžeme ukázat drsnou touhou po drsném sexu v období ovulace…. Oni nám mohou ukázat kousek ženy v sobě v době, kdy jsme tyhle křehulky…
Druhý a další dny…
Po tomto nesmírně křehkém období, ve kterém jste často sužovány bolestmi, nebo alespoň citlivostí v této oblasti nastává doba, kdy zřetelně pocítíte, že se to lepší, že se UZAVÍRÁTE. Bolest se stává tupější, postupně odchází všechny ostatní potíže. Zase se vracíte do života, do chuti žít…
Je dobré řešit zvětšené problémy právě nyní?
Záleží na protějšku, který je vedle vás, záleží na to, co máte řešit. Někdy to jde, ale počítejte s tím, že k diplomacii budete mít asi daleko. Mnohem lepší je v takovém případě vzít tužku a papír a své pocity si popsat, problémy, jež cítíte jako problémy si vypsat a zamyslet se nad nimi opět za pár dnů nebo za týden a začít je řešit. Protože když to neuděláte, v dalším cyklu se vrátí.
A za měsíc znovu!
A někdy je mi líto, že podobné očistné cykly nemají i muži. Hned by se na světě žilo lépe, protože i oni by žili jaksi uvědomělejším způsobem života.
A když řeknou “nojo, vona má zase krámy, tak to jdu do hospody”… tak si tím vystavují tu nejhorší vizitku, jako muž sám sobě vystavit může…
Renata Petříčková
[sexy_author_bio]
Článek pro vás napsala:
- Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.