Vztahy

Máte novýho chlapa? Pak jste na tom s nemocemi jako dítě ve školce

0 Shares

Je to převelice zajímavý poznatek od chytrých vědců. Mnoho lidí ho po svých zkušenostech může potvrdit. Ve chvíli, kdy začínáte intimně žít s novým partnerem, může váš organismus reagovat poněkud překvapivě. Lítáte v jedné viróze, za chvíli v druhé, třetí… nebo vás, do té doby zdravé a odolné jedince, skolí poprvé v životě chřipka nebo angína. Váš imunitní systém je na tom totiž podobně jako u dítěte první rok v mateřské školce.

No uznejte… po tomhle jsem se musela začít pídit!

Nebo v první třídě základní školy. Tam se taky lehce mění kolektiv.

 

Když změníte zaměstnání, tak se většinou nic neděje. Náš imunitní systém je již silný a vyzrálý a navenek ho mnoho nerozhodí. U malých dětí ovšem kolují bacily a viry a jak hororový je první rok ve školce asi nemusím maminkám povídat.

 

Sama ho letos zažívám podruhé v životě a NIKDY VÍC!

 

Oslabující líbačka?

 

3646Mzg.jpg

 

U dospělých lidí ovšem dochází k mnohem intimnější výměně vlastních potvor žijících v těle. Děti v mateřské školce po sobě občas olíznou lžičku, hrníček nebo se utřou do cizího ručníku… prsknou na sebe, kousnou se navzájem. No taky je to pěkná divočina. My na to jdeme cíleně a mnohem intimněji.

 

…  s novým partnerem se obyčejně také líbáme.
A můžeme být úplně zdraví, přesto náš imunitní systém dostává zabrat. Máme totiž v těle seznamovací večírek v plném proudu.

 

Jedním vášnivým francouzským polibkem si totiž s partnerem vyměníme až několik stovek bakterií a jiných miniaturních potvor.

A také 0,7 gramu proteinů, 0,45 gramu tuku a 0,19 gramu další organických látek.

Tyto údaje jsou z jednoho švédského výzkumu, jež byl učiněn proto, aby donutil švédský lid lépe dodržovat ústní hygienu.

 

Pokud si váš partner zrovna moc rád nečistí zuby, pak věřím, že číslo o breberkách může být i několikanásobně vyšší.

 

Máte taky husí kůži a ne moc chuti na snídani?

Žádný strach!  Nejde o nic zdravíborného!

 

Vyloženě se od nového partnera nenakazíte, ale sliny jsou důležitou imunitní bariérou a také obsahují naši vlastní „noemovu archu“. My si jí vyměníme s partnerem.
Novým. Který nemá zdaleka tušení, co obsahuje ta naše. Imunitní systému obou se tak musí vypořádat s mnoha cizinci a může začít tak trošku selhávat.

 

Ne vždy…

 

Ale zvýšená nemocnost a náchylnost k virózám je prý vědecky dokázana.

 

Žádný strach, po čase si vaše i jeho tělo přivykne a vášnivé polibky budou už jen výměnou starých známých. Stovky bakterií se jen pozdraví, řeknou

 

„Jé, čau Kájo, ty seš tu zas… hele, dávám ti tam na výměnu tuhle Máňu….“.

“V poho, však už se známe…”

 

A vaše imunita bude zase o něco posílena.

Renata


Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“ on Facebook
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.

Hodnocení k článku

Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com