Detail příspěvku: Věřte – nevěřte

Věřte – nevěřte

autor: | Led 23, 2017 | Tělo | 0 komentářů

Návštěvy: 32

Ba ne, žádný neuvěřitelný příběh, vám při pondělku nenabídnu. Spíš doplním k anotaci úsloví, „důvěřuj, ale prověřuj“. Tak třeba moje babička, když mi pěchovala na hlavu hnusného kulicha s odpudivou bambulí, vždycky říkala, že hlavou uniká nejvíc tepla. A v tomhle přesvědčení jsem žila mnoho let. Jenže – je to asi mýtus! Neexistuje totiž jediný vědecký argument pro tohle tvrzení. A je jich mnohem víc.

Také patříte k těm, kteří v období masivnějšího výskytu chřipky vezmou útokem lékárny a odcházejí s baťohem plným vitaminu C, kterým si pak v megadávkách okyselují tělo v naději, že neonemocní, protože: Vitamin C chrání tělo před chřipkou?

Pak vás teď nepotěší informace, že tak činíte zcela zbytečně, neboť je to údajně MÝTUS.

 

Podle odborníků a vcelku slušné studie provedené na 12 000 lidech za posledních 60 let, vitamin C sice naše tělo opravdu potřebuje pro spoustu věcí, například jako antioxidant, jako pomocníka pro zdravý metabolismus a mnoho dalších, ale jako prevence nachlazení nefunguje!

 

Klidně si ho snězte, kolik chcete, předávkovat se jím prakticky nemůžete. Přebytečné množství jednoduše vyčůráte.

 

Vlasy by se měly rozčesávat jen jedním směrem
Podle odborníků je tohle také pěkná kachna, ačkoli si živě pamatuji, jak jsem s tím řídila. Leč vlasy je nutné rozčesávat všemi směry. Provádíme tak masáž, jíž se vlasová pokožka prokrvuje a uvolňuje. To působí blahodárně zejména na zdraví vlasů. Jedině snad se vyhnout směru, kdy to nejde. Zkusila jsem odspoda nahoru a není to právě to pravé.

 

Denní mytí vlasům škodí a vlasy se mastí
Používáním šamponu pro každodenní mytí v kombinaci se šamponem určeným pro náš typ vlasů se vlasy ani vlasová pokožka nijak nepoškozují a nemastí, říkají odborníci. Ale já v tomto bodě tvrdím, že to říkají více výrobci šamponů pro každodenní mytí. Pokud mě paměť neklame, každé mytí působí na pokožku tak, že se brání tvorbou ochranného filmu. Tak na tom něco pravdy být může. Čili – věřte, nevěřte, důvěřujte, ověřujte.

 

23279ZDl.jpg

 

Milování na nevhodných místech je nejvíce vzrušující (jo, i to se doporučuje velice často)
Lze to nalézt na mnoha serverech a různých poradnách. Osobně mi vůbec nevadí, když nebudu mít při milování hlavu v myčce. Ve výtahu v obchoďáku bych měla dřív schízu než orgasmus a vskutku nemusím být ani v poloze „had, co sežral slona“, abych byla spokojená.

 

23278NjQ.jpg

 

Normálním lidem je v dešti zima a souložení na klavíru, schodech nebo železničních kolejích je spíše otázkou vkusu.

 

Po častém holení rostou rychleji vousy a sílí
Kdyby to tak věděl můj otec, jenž se dodnes pyšní pěti vousy v šesti řadách, které ho navíc spolehlivě opustí ve chvíli, kdy průvan přibouchne dveře. Jenže i kdyby pígloval svou porostuprostou tvář nabroušenou žiletkou až do alejuja, stejně by byl stále holobradý. Je to totiž taky mýtus. Známe tento fakt už ze studie provedené odborníky roku 1928. Týkala se nejen vousů, ale rovněž vlasů a chlupů. Jedinou pravdou je to, že po holení je konec vousu tupý, a tak se zdá být silnější.

 

Když se vlasy stříhají, tak rostou rychleji a houstnou.
Ani tohle prý není pravda. Každý člověk má údajně dané množství vlasových zárodečných ..ehm… prostě ďourek a nové se během života netvoří. Tloušťka vlasu je prý geneticky daná. Akorát je pravda, že tmavý vlas je silnejší, než blond. Mimochodem, na tento mýtus doplatila moje prateta, která si ve snaze být šťabajzna v sedmnácti ostříhala řasy a už jí nikdy nenarostly. To zamrzí.

 

Sledování televize zblízka poškozuje zrak
„Jdi od tý obrazovky, budeš za chvíli slepá,“ honila nás naše maminka, a co si budeme povídat, honíme možná své děti i my. Nehoňme, není to tak, jak jsme si mysleli. Podle odborníků je jediný nepříjemný efekt olizování přijímače očima ten, že se oči dříve unaví a sníží se frekvence mrkání, takže oči mohou pálit a může rozbolet hlava. Na kvalitu zraku celkově to ale žádný vliv nemá. Žádný dalekohled místo brýlí nehrozí. Maximálně bude dítě po hodině dřepění u obrazovky vypadat jako lemur, ale ráno bude v pohodě.

 

A ještě…

 

·         Z prkénka na toaletě se nijak snadno nenakazíte – pokud se jej nerozhodnete přímo olizovat.

·         Jablko nečistí zuby a nenahradí kartáček

·         Křupání kloubů vedle ošklivého zvuku nezpůsobí artrózu

·         Po kávě nevystřízlivíte

 

A ještě

 

·         E-mailová prasátka vám dost pravděpodobně nepřinesou peníze, ani kdybyste je z pilnosti poslali padesáti kamarádům místo povinných osmi.

 

·         Nezemřete do pěti dnů, pokud neodešlete jiný blábol o bezhlavé jeptišce. Alespoň ne vinou té jeptišky.

 

·         V sedadlech v kinech nejsou narafičené infikované jehly. Maximálně tam je popcorn po prasátku před vámi.

 

·         Nevyhráli jste na svou e-mailovou adresu v soutěži, které jste se nezúčastnili, 1 000 000 liber – bohužel. A nezmění se na tom nic, ani když vyplníte přiložený dotazník.

 

·         Kulatý rotační kartáček neobejme váš zub, pokud mezi ním, a jinými zuby není mezera na velikost kraje kartáčku. Takže je jedno, že nevysolíte majlant díky té působivé iluzi.

 

·         Fialové krávy neexistují.

 

·         Balenou vodu nečepují týmy zvířat a ani týmy společností, které ji distribuují, ani tvůrci reklamy kdesi vysoko v horách, kde je nedotčená příroda, šumící hvozdy, bublající potůčky a přátelská fauna. Zdravější je napít se na toaletě z kohoutku.

 

 

… a určitě toho bude mnohem víc OMG

 

 

Přeji pohodový týden

 

Michaela Kudláčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna je v Úplňku Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Matěj se narodilo hebrejštině. Pradědečkem je mu jméno Mattytja, doslovně „Mattyth Jáh(u)”,což se překládá jako „dar Boží”. Stejný základ má i jméno Matyáš, které je archaickou podobou jména Matěj. Oba jsou tedy „darem od Boha“. No a takový božích dárečků nám po ČR běhá 421.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 2
  • 494
  • 49 166
  • 387 546
  • 2 380 392
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet