Detail příspěvku: Kašel u dětí se nevyplatí podceňovat

Kašel u dětí se nevyplatí podceňovat

autor: | Čvc 14, 2018 | Komerce, Tělo | 0 komentářů

Návštěvy: 276

Když se vám dítě rozkašle, fakticky vždycky zpozorníte. Stejně jako pro dospělého je to pro něj velmi nepříjemné. Kašel sice nepředstavuje nemoc, nicméně zpravidla nějakou chorobu doprovází a považuje se za jeden z jejích projevů.
Jako rodiče byste o kašli měli mít alespoň nějaké povědomí, ne vždy je totiž nezbytné navštěvovat pediatra. Jaké jsou tedy příčiny kašle a jak na něj? V následujících řádcích vám to prozradíme.26605Njg.jpg
Infekční příčiny kašle. Bývají u dětí úplně nejčastější. V každém věku se setkáme jistým charakterem chorob spojených s kašlem. Batolata trpí kašlem kvůli infekcím způsobeným viry. Na mysli máme onemocnění typu zánětu nosohltanu, průdušek, či hrtanu.

Tradičně ale za kašlem u dětístojí akutní rýma. Ta je typická pro školní a předškolní děti. Ty trpí i záněty nosohltanu a v horších případech se může jednat i o zápal plic. Kašel je většinou vlhký spojený s přítomností velkého množství hlenů. Naopak suchý kašel doprovází virové infekce dýchacích cest. Jde třeba o chřipku. Kašel mnohdy připomíná při záchvatech až pískání.

Neinfekční příčiny kašle
Ne vždy musí být kašel spojen s nějakým druhem infekce. Typickým příkladem budiž astma či chronická rýma. Ta se opakuje velmi často a spojená bývá s vodnatými hleny. Jednat se samozřejmě může o alergické stavy na pyly, roztoče a další záležitosti. Mnohdy jde i o astmatické stavy. Určitě se vyplatí vsadit na časem prověřené léky.

Výbornou volbou jsou kupříkladu Stoptussin tablety, případně sirup.

26606OTI.jpg

Jak na kašel?

Existuje spousta alternativ, jež se odvíjí zejména podle příčin kašle. U infekčních stavů je zapotřebí podat přesně lékařem stanovené medikamenty. Jak ustoupí samotná nemoc, odejde i kašel. Při postižení sliznic u onemocnění dýchacích cest rekonvalescence trvá klidně i 8 týdnů. Pokud rodiče vše uspěchají a děti pošlu do školky, riziko návratu nemoci se zvyšuje.

 

Zpracovala: Placla

Redakce
[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Marcela je jméno, jehož původ najdeme v latině. Patrně bylo odvozeno z římského Marcus a zdrobnělé podoby Marcellus, což je zase odvozenina jména boha války Marse. Marcela s ohledem za základ slova by tedy mohla být „malá bojovnice“. V doslovném překladu ale znamená „zasvěcená bohu války”, „zasvěcená Martovi”. V ČR je 61 235 „malých bojovnic“.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 80
  • 410
  • 23 271
  • 360 850
  • 2 418 822
  • 3 795
  • 28
  • 1 846
0 Shares
Share
Tweet