Komerce

Kašel u dětí se nevyplatí podceňovat

0 Shares

Když se vám dítě rozkašle, fakticky vždycky zpozorníte. Stejně jako pro dospělého je to pro něj velmi nepříjemné. Kašel sice nepředstavuje nemoc, nicméně zpravidla nějakou chorobu doprovází a považuje se za jeden z jejích projevů.
Jako rodiče byste o kašli měli mít alespoň nějaké povědomí, ne vždy je totiž nezbytné navštěvovat pediatra. Jaké jsou tedy příčiny kašle a jak na něj? V následujících řádcích vám to prozradíme.26605Njg.jpg
Infekční příčiny kašle. Bývají u dětí úplně nejčastější. V každém věku se setkáme jistým charakterem chorob spojených s kašlem. Batolata trpí kašlem kvůli infekcím způsobeným viry. Na mysli máme onemocnění typu zánětu nosohltanu, průdušek, či hrtanu.

Tradičně ale za kašlem u dětístojí akutní rýma. Ta je typická pro školní a předškolní děti. Ty trpí i záněty nosohltanu a v horších případech se může jednat i o zápal plic. Kašel je většinou vlhký spojený s přítomností velkého množství hlenů. Naopak suchý kašel doprovází virové infekce dýchacích cest. Jde třeba o chřipku. Kašel mnohdy připomíná při záchvatech až pískání.

Neinfekční příčiny kašle
Ne vždy musí být kašel spojen s nějakým druhem infekce. Typickým příkladem budiž astma či chronická rýma. Ta se opakuje velmi často a spojená bývá s vodnatými hleny. Jednat se samozřejmě může o alergické stavy na pyly, roztoče a další záležitosti. Mnohdy jde i o astmatické stavy. Určitě se vyplatí vsadit na časem prověřené léky.

Výbornou volbou jsou kupříkladu Stoptussin tablety, případně sirup.

26606OTI.jpg

Jak na kašel?

Existuje spousta alternativ, jež se odvíjí zejména podle příčin kašle. U infekčních stavů je zapotřebí podat přesně lékařem stanovené medikamenty. Jak ustoupí samotná nemoc, odejde i kašel. Při postižení sliznic u onemocnění dýchacích cest rekonvalescence trvá klidně i 8 týdnů. Pokud rodiče vše uspěchají a děti pošlu do školky, riziko návratu nemoci se zvyšuje.

 

Zpracovala: Placla

Redakce

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x