Detail příspěvku: Čicháním ke zdraví

Čicháním ke zdraví

autor: | Lis 3, 2016 | Tělo | 0 komentářů

Návštěvy: 30

Ne, jste vedle. O toluenu řeč nebude. Ten totiž nevoní a rozhodně neléčí, i když čichat by se dal. Klasičtí lékaři se dívají na alternativní medicínu skepticky. A přitom by se mohli báječně doplňovat, pokud na obou stranách zůstane rozum a zdravý úsudek.

 

Je logické, že zlomeninu bérce asi těžko vyléčíme pelyňkovými obklady a stlačováním bodu na zápěstí a když má brát dítě inzulín, nelze ho nahradit modlením. To snad soudný člověk ví.

 

Když volím alternativu, tak mi rozum prostě chybět nesmí.

 

Existuje ale spousta neduhů, kde je třeba takový homeopat možná více na svém místě, než lékař s pytlíkem antibiotik.

 

Osobně například používám homeopatika, když na mě leze chřipka. A věřte, že je to rozhodně efektivnější, než chemické sajrajty typu Coldrex.

 

Akupresurou jsem své děti spolehlivě zbavovala škytavky.

Aromaterapie je tisíckrát příjemnější a lepší, než prášek na uklidnění.

Rovněž jsem se na vlastní kůži přesvědčila, že domluvit tělu je možné.

 

Někdy.

 

No a právě přemýšlím, po čem se poohlédnu v rámci aromaterapie, protože ji mám vedle homeopatie ze všech alternativních léčebných metod nejraději.

 

Dost urgentně bych potřebovala zasáhnout psychiku, abych shodila tu deku. A na to jsou vůně právě dobré.

 

Pokud jste na tom podobně, ačkoli tedy, snad ani nepříteli bych to nepřála, tak tady je na výběr něco málo z toho, co znám.

Odborníci se k aromaterapii staví také přívětivě.

 

Podle nich „silice stimulují nervové buňky a vysílají signály do limbického systému mozku. Ten ovlivňuje mimo jiné instinkty, náladu nebo paměť. Je to emocionální centrum mozku. Éterické oleje vždy působí na dvou úrovních:

Fyzické působení oleje podle jeho účinku – např. proti bolesti, křečovým žilám, nevolnosti, vysokému či nízkému tlaku. Některé zklidňují a vyrovnávají, jiné osvěžují či podporují koncentraci“.

 

Takže čichejme

Rozmarýn –  je vhodný proti únavě, při kašli a nachlazení. K uvolnění svalů či zlepšení krevního oběhu. Odežene únavu a apatii. Umí zklidnit nepříjemné menstruační bolesti. Nevhodné je jeho používání pro ty, kteří trpí epilepsií nebo vysokým krevním tlakem.

 

Levandule –  má chladivé a uklidňující účinky. Pomáhá při depresích, nespavosti, stresu. Má i antiseptické účinky. Výborně působí i při migréně, léčí se jí plísně, vředy i záněty. Pomůže při  nachlazení, chřipce a dýchacích obtížích. Levandule je bezpečná pro každého, pouze lidé, kteří trpí sennou rýmou nebo astmatem by měli být při jejím používání opatrní.

 

Pomeranč – má antidepresivní účinky a osvěžuje psychiku. Je skvělý při napětí, únavě a stresu. Posiluje srdeční činnost, ulevuje při horečce a nachlazení.

 

Jalovec – čistí a podporuje tok lymfy, zmírňuje otoky, uklidňuje při nervozitě, působí jako antidepresivum. Uvolňuje svalové napětí a je vhodný při revmatizmu a bolestech svalů.

 

Tymián – podporuje koncentraci, mírní bolesti hlavy a příznaky vyčerpání. Pomáhá při revmatismu a artritidě, je ideální proti rýmě a nachlazení, snižuje horečku, posiluje imunitu.

 

Litsea Cubeba – pomáhá při stresu a únavě. Je výborný psychický stimulant, antidepresivum i báječné afrodiziakum. Přináší také úlevu bolavým a oteklým nohám.

 

22596MDY.jpg

 

Mandarinka – osvěžuje smysly, stimuluje psychiku, je vhodný při migrénách a bolestech hlavy. Zmírňuje bolesti svalů, uvolňuje křeče.

 

Meduňka – vysloveně rozradostňuje srdce. Meduňka harmonizuje a povzbuzuje psychiku. Tlumí bolesti hlavy, snižuje psychické napětí. Je vhodná při vysokém krevním tlaku.

 

Růžové dřevo – je vůní dobré nálady, odbourává nervozitu, stimuluje a harmonizuje psychiku. Mírní bolesti hlavy, je vhodný při migrénách, navozuje klidný a vydatný spánek.

 

Ylang-ylang – zklidňuje a harmonizuje smysly, je vhodný pro relaxaci. Zmírňuje nervové napětí a vnitřní neklid. Jemná smyslná vůně Vám i zpříjemní intimní chvíle. Vůně ylang-ylang je rovněž dobré afrodiziakum.

 

22597MTZ.jpg

 

Anýz – výrazně působí na trávicí trakt, má protikřečové účinky je vhodný na kašel a záněty horních cest dýchacích. Musí se dodržet nízké koncentrace.

 

Cedr – je antiseptický, vhodný při rýmě, bronchitidě, posiluje dýchání, uklidňuje a harmonizuje psychiku. Působí také jako přírodní repelent. Nesmí se používat v těhotenství.

 

22595MjV.jpg

 

Citron – je pro své osvěžující účinky velmi vhodný při duševní námaze, je účinný při bolesti hlavy, snižuje krevní tlak, povzbuzuje trávení a příznivě působí na pleť.

 

Fenykl  –  je velmi účinný při trávicích a dýchacích potížích a zmírňuje menstruační bolesti. Je ovšem nevhodný pro epileptiky.

 

Hřebíček – dobře pomáhá při celkové slabosti, svalovém napětí, prohřívá, tiší bolest a odpuzuje hmyz. Není vhodný pro epileptiky.

 

Kadidlo – čistí vzduch, je antiseptické, hojivé, posiluje imunitní systém, napomáhá trávení, je také vhodné při onemocnění horních cest dýchacích.

 

Mateřídouška – podporuje imunitní systém, zmírňuje únavu, bolesti hlavy a deprese, prokrvuje, je vhodná proti revmatu a při hojení hnisavých ran.

 

Santalové dřevo – má antidepresivní účinky, stimuluje trávicí trakt, je antiseptické, vhodné na chronické záněty močového a pohlavního ústrojí, mírní nachlazení a velmi erotizuje.

 

Skořice – stimuluje, povzbuzuje, má antiseptické a čistící účinky, působí jako afrodiziakum, pomáhá při nadýmání, nachlazení, silně prokrvuje pokožku.

 

Smrk – je účinný při nachlazení, podporuje pocení, silně čistí vzduch, je vhodný do masážních olejů při revmatismu či silné únavě, uklidňuje, stimuluje činnost kůry mozkové.

 

Šalvěj – působí sedativně na nervový systém, při delším vdechování působí euforicky, tlumí menstruační bolesti, lehce snižuje tlak, podporuje trávení.

 

Zázvor – uvolňuje napětí, používá se při bolestech hlavy, podporuje pocení, pomáhá při nachlazení, trávicích potížích, je vhodný k masážím, při revmatismu a bolestech svalů, brání tvorbě jizev.

 

Třeba spolu se sebou pomohu i někomu dalšímu.

 

A ještě něco a to je důležité a možná to nevíte.

 

Pro koupel je vhodné silice nekapat rovnou do vany, ale zamíchat do smetany nebo mléka.

 

Je to proto, že éterický olej se volně ve vodě nerozpustí. Spolu s trochou smetany nebo mléka už ano.

 

Vybrala jsem si meduňku a cedr.

 

Pěkný, voňavý den!

 

Michaela Kudláčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Liliana je velice prastaré a jeho původ najdeme v sanskrtu. Překládá se jako hravá“ či „veselá“ a původní podobou bylo Lila. V ČR je v tuto chvíli 323 veselých Lilian.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 60
  • 494
  • 49 224
  • 387 604
  • 2 380 450
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet