Detail příspěvku: Chirologie: Máme to v ruce…prý skoro všechno!

Chirologie: Máme to v ruce…prý skoro všechno!

autor: | Lis 11, 2014 | Tělo | 0 komentářů

Views: 34

Podle tvaru ruky lze prý odhadnout povahu člověka. Podle délky prstů zase studijní předpoklady a podle barvy nehtů zdravotní stav. Asi vám neříkám nic nového. A neříkám nic nového ani obecně. Vztahem tvaru rukou, prstů, nehtů a lidskou povahou, nebo zdravím se zabývali už staří Egypťané, Indové i kultury starověké Číny. A pozadu není ani dnešní moderní věda.

Určitě i vás už mnohokrát napadlo, když podáváte ruku jinému člověku, co může být zač, když má ruku jako rýč, prsty jako telecí párky a nehty obrovské jako želví krunýře.

 

Nebo třeba podáte ruku člověku a máte nepříjemný pocit, že se dotýkáte nějaké houby, nebo vás naopak napadne, že ruka, kterou právě svíráte, musí být snad dřevěná.

 

Třeba vám udělá článek službu.

 

Je mi jasné, že během čtení budete vzpomínat na nejrůznější ruce ze svého okolí a důkladné analýze podrobíte u ruce vlastní.

 

Tak jen se bavte …

 

Všechno je podle názoru chirologů důležité.

 

VÍTE DOSTI O TVRDOSTI?

 

Člověk s tvrdýma rukama má prý mnoho energie, ale nebývá již tak jemného chování. Jeho chování bývá neobratné. Nezáleží mu na tom, aby na sebe upozornil, jeho vlohy musí objevit někdo jiný. Také své city nemůže projevit, jak by chtěl.

 

Dotek medúzy

 

Houbovité ruce nejsou dobrým znamením. Mívají je obyčejně nerozhodní, zbabělí lidé s velkou náladovostí. Bývají nesamostatní, nepružní a líní. Osoby s houbovitýma rukama lehce podléhají vlivu druhého a mohou se snadno stát jeho nástrojem. Na druhé straně často tíhnou k umění.

 

Milý, plyšový králíček

 

Osoba s jakoby plyšovýma rukama bývá citlivá a přítulná. Má jen málo sebedůvěry a hledá vždy u druhých oporu a pochopení. Pravděpodobně bude prý trochu choulostivá. Je ovlivnitelná a mění často své názory.

 

Borec na konec

 

Máme-li před sebou člověka s pevnýma rukama, z nichž je cítit jakoby pocit bezpečí a ochrany, ale ne agrese, můžeme ihned poznat, že je velice živé a činné povahy. Má odvahu, sílu a silnou vůli a dostane se v životě vpřed. Bude to patrně sebevědomý a poctivý typ člověka. To si myslí chirologové.

 

STISK

 

„Ten, kdo nám působí bolest, těžko bude naším přítelem!“

 

Je prima, pokud nemá člověk při podání ruky dojem, že třese pravicí týden staré mrtvole. Lidé s „rybím“ stiskem, na ten jsem osobně velice háklivá, jsou podle odborníků málo sebevědomí, často s nedostatkem osobní statečnosti a mohou být i úskoční ve strachu, že se dostanou do ohrožení.

 

15749ODQ.jpg

 

Naopak ovšem člověk, jehož stisk vám způsobí bolest a okamžitě vás napadne, že snad netuší, že vás to bolí, na toho pozor. Není pravdou, že si někteří neuvědomují, že stisk je příliš silný. Podle odborníků si to uvědomuje každý. Tudíž je to ze strany takového člověka záměr, který může pramenit z čehokoli.

 

Buďto nemá úctu k člověku, nebo dává najevo sílu a převahu, čímž sleduje jasný cíl. Máte mu jít z cesty, nebo se ho minimálně bát či mít respekt.

 

A kdo používá takové zbraně?

 

Ten kdo jiné, než tupou sílu nemá!

 

Stisk ruky by měl být zdravý, veselý, kontaktní a příjemně pevný. Takový člověk má srovnanou vlastní hodnotu a nemá potřebu ji brát druhým. Dává pozor, aby neuškodil, ale nechybí mu osobní statečnost, hrdost a zdravé sebevědomí.

 

Umí respektovat druhé – už jen tím, že nemá potřebu jim hned na první dobrou ubližovat.

 

JAK JE TO S BARVOU RUKY?

 

15750MTE.jpg

 

Červeně zbarvené ruce jsou znamením neovladatelnosti.

 

Růžově zbarvené ruce prozrazují zdravého a veselého člověka, který má dostatek energie, odvahy a rozhodnosti.

 

Bílé ruce nejsou příznivým znakem. Lidé s takovýma rukama bývají velice egoističtí a krutí.

 

Žlutavé ruce se vyskytují u lakomých osob. Lidé s nažloutlýma rukama jsou nedůvěřiví, falešní a úskoční. Nikomu nepřejí nic dobrého a sžírá je závist. (Asiati se asi nepočítají).

 

Šedobílé ruce jsou znamením zatrpklosti a kousavosti.

 

Tak si vyberte.

 

ČÍM DELŠÍ PRSTENÍK, TÍM VÍC CHLAP

 

Čím je podle chirologů delší prsteník proti ukazováčku, tím více je osoba mužského zaměření.

 

Muži s takovým „darem“ jsou také prý schopni nadprůměrného rozmnožování, jsou potentní, ale i agresivní.

 

U žen toto „hypermužství“ označuje schopnost prosadit se a zlepšuje smysl pro orientaci. Bohužel naproti tomu snižuje plodnost. Kromě toho ženy s „mužskou rukou“ mají prý sklon k migréně a depresím.

 

No, taky mám delší prsteník než ukazovák a slipy nenosím, migrénu jsem měla jen párkrát, deprese mě prozatím míjejí a s tou plodností, no – čtyři děti je asi málo indecision

 

Matematici mají pořádný ukazovák

 

Již v šesti či sedmi letech lze podle délky článků ukazováčku a prsteníčku odhadnout, zda v budoucnosti dítě vynikne spíše v matematice, či jazycích.

Chlapci s ukazováčkem delším než prsteníček mají tendenci excelovat v matematice, zatímco dívky s ukazováčkem a prsteníčkem stejné délky měly lepší výsledky ve verbálních testech.

 

A proč?

 

Podle vědců to lze vysvětlit na hormonální úrovni. Délka prstů se formuje již v děloze, kdy je plod vystaven účinkům testosteronu a estrogenu. Pokud převažuje při vývoji plodu účinek testosteronu, ukazováček bývá kratší než prsteníček, zatímco estrogen naopak podporuje rovnost v délce obou prstů.

 

A JEŠTĚ ZDRAVÍČKO

 

Skvrnité nehty – značí málo vápníku

 

Žluté silné nehty – Může způsobovat porucha lymfatických cév nebo onemocnění plic a průdušek.

 

Lámavé třepivé nehty – Poukazují většinou na nedostatek vitaminů a kalcia, ale i plísňové onemocnění. V deseti procentech to může způsobovat i lupénka.

 

15748NTV.jpg

 

Lžičkovité nehty – Nahoru ohnuté ukazují často na nedostatek vitaminu C nebo železa, ale i poruchu látkové výměny.

 

Příčné ryhování – Může být způsobeno onemocněním ledvin, jater nebo střev. Někdy je to vyvoláno stresem, infekcí nebo srdečním onemocněním.

 

Podélné ryhování – Může signalizovat ochablost střev, jakož i nečistoty v krvi. Drážky na palci jsou časté u kuřáků. Vlnité příčné rýhy vznikají následkem vyššího obsahu zplodin v organismu.

 

Bílé skvrny – Zřídka ukazují na nedostatek biotinu nebo kalcia. Častěji jsou vyvolány zraněním nebo chybnou péčí. Nehty tudíž nestříháme, ale tvar udržujeme pilníkem.

Bledé a namodralé nehty  – Bledost nehtů vypovídá o nedostatku železa, namodralé nehty jsou příznakem nedostatku kyslíku V organismu.

 

A jak je to tedy s tím mužským vybavením a prsty?

 

Tak o tom prý hovoří tvar, tloušťka a délka prostředníku.

 

No a co?

 

O kašpárku a divadle přece víme své!

 

Obecně se ale má za to, že malou, tlustou ruku s krátkými, masitými prsty mají muži úskoční, zakomplexovaní, nespolehliví, hloupí a neomalení.

 

Dlouhou a tenkou zase umělecky nadaní.

 

Tak až si přestanete usilovně lustrovat ruku a zkoumat partnerův prostředník, svěříte se jak jste dopadli? 

 

Michaela Kudláčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Zbyněk je jméno původů slovanského. Jeho původní podobou je staroslovanské jméno Zbyhněv, které se vykládá jako „ten, komu zbývá hněv”, prostě „má dost hněvu v zásobě“. Nevím, zda jsem potěšila všech 13310 Zbyňků v ČR, asi možná spíš rozhněvala, ale tak to prostě je.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Den afrického dítěte.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 392
  • 334
  • 18 242
  • 348 430
  • 2 475 377
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet