Společnost

Z Národní na Národní, „more!“

0 Shares

Ne, nedělám si legraci a nic nebagatelizuji a tím méně bych si dovolila situaci zesměšňovat. Věc se má skutečně tak, že Severočeští Romové založivší vlastní politickou stranu, chystají na 17.11.2011 v Praze na Národní třídě masovou demonstraci. 

2336NmY.jpg

 

Jejich předáci před několika dny v Novém Boru vyzvali ostatní, aby vzali situaci do svých rukou a pomohli dostat Romy do zastupitelstev a do Senátu.

 

Romská strana bude silně levicová a v plánu je i romský konzulát.

 

2337YjA.jpgV Nového Boru  se setkali Romové z několika severočeských měst a vesnic.  

 

Hodlají své stanovisko předložit české vládě a 17.11. uspořádat demonstraci.

 

A aby se to nepletlo, když už je ve Varnsdorfu na severu Čech centrem dění ulice Národní, (Varnsdorf, Rumburk, Nový Bor a další, jsou místa na severu, kde stále dochází k novým útokům, a kde situaci nadále kontrolují speciální jednotky), v Praze se sejdou také na Národní (třídě), aby se to dobře pamatovalo.

 

Krom toho, že se Romové rozhodli, že chtějí zrušit všechny organizace pro národnostní menšiny i Agenturu pro sociální začleňování v romských lokalitách nebo romské koordinátory, míní dále upozornit vládu na svou tíživou situaci, obrovskou nezaměstnanost, a že jsou nuceni žít v ubytovnách a holobytech.

 

„…čemu se máme jako přizpůsobovat? Koženýmu…? My jsme nerozkradli tuhle republiku!“ Hřímal předseda Tancoš na setkání a sklidil potlesk.

 

Dále se Romové mimo jiné nechali slyšet, že pokud nebudou českou vládou vyslyšeni, jsou připraveni odejít ze země.

 

A já si myslím, že k plánům českých Romů, a jejich hněvu i plánovaným masovým akcím či případnému exodu, nemám co říci. Resp., některé myšlenky není možné vyjádřit slovy, neb není jisté, zdali ….

 

Snad jen : Ano, Romové Čeští, žijete v demokratické zemi, a proto čiňte, co pociťujete správným, neb můžete. Fakt, že se vaše spravedlnost rozchází s modelem spravedlnosti zbytku světa, je nakonec vaše odpovědnost.

 

Bylo-li by v záloze něco málo sebereflexe, prosila bych jediný případ, kdy jste společnosti, po které jste si zvykli pouze chtít, někdy, kdykoli, cokoli také dali. (A ať mě třeba zavřou).

 

Stačil by mi jediný přínos, jediný příklad reciprocity, za všechny úlevy a snahu vyhovět. Ovšem, jediné, co zatím dostává zpět tato společnost od vaší komunity, jsou rozmlácené výlohy, restaurace, parky, obchody a ranění v nemocnicích. Prosím za památkáře i občany, kteří se snaží své město zvelebit, nikoli ničit, chovejte se laskavě tady slušně.

 

Vedena vlastní lidskou zkušeností.

2338MjN.gif

S pomyšlením na proklamovaný počet (minimálně 2000), ve kterém míní na Národní třídu demonstranti dorazit, se modlím, aby v příštím minibusíku neslyšeli zahraniční turisté, projíždějící tímto místem, z reproduktoru hlas průvodce a tolik známou větu : „…a po pravé straně vidíte……….NIC“.

 

Přímo na místo jsme vyslali nového externího akčního redaktora Vaška i s kamerou, takže doufáme, že se nám kluk také vrátí. (pokud možno, i s tou kamerou).

 

Michaela


Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře,sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti. Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.

Hodnocení k článku

Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com