Detail příspěvku: Z Národní na Národní, „more!“

Z Národní na Národní, „more!“

autor: | Lis 15, 2011 | Společnost | 0 komentářů

Views: 9

Ne, nedělám si legraci a nic nebagatelizuji a tím méně bych si dovolila situaci zesměšňovat. Věc se má skutečně tak, že Severočeští Romové založivší vlastní politickou stranu, chystají na 17.11.2011 v Praze na Národní třídě masovou demonstraci. 

2336NmY.jpg

 

Jejich předáci před několika dny v Novém Boru vyzvali ostatní, aby vzali situaci do svých rukou a pomohli dostat Romy do zastupitelstev a do Senátu.

 

Romská strana bude silně levicová a v plánu je i romský konzulát.

 

2337YjA.jpgV Nového Boru  se setkali Romové z několika severočeských měst a vesnic.  

 

Hodlají své stanovisko předložit české vládě a 17.11. uspořádat demonstraci.

 

A aby se to nepletlo, když už je ve Varnsdorfu na severu Čech centrem dění ulice Národní, (Varnsdorf, Rumburk, Nový Bor a další, jsou místa na severu, kde stále dochází k novým útokům, a kde situaci nadále kontrolují speciální jednotky), v Praze se sejdou také na Národní (třídě), aby se to dobře pamatovalo.

 

Krom toho, že se Romové rozhodli, že chtějí zrušit všechny organizace pro národnostní menšiny i Agenturu pro sociální začleňování v romských lokalitách nebo romské koordinátory, míní dále upozornit vládu na svou tíživou situaci, obrovskou nezaměstnanost, a že jsou nuceni žít v ubytovnách a holobytech.

 

„…čemu se máme jako přizpůsobovat? Koženýmu…? My jsme nerozkradli tuhle republiku!“ Hřímal předseda Tancoš na setkání a sklidil potlesk.

 

Dále se Romové mimo jiné nechali slyšet, že pokud nebudou českou vládou vyslyšeni, jsou připraveni odejít ze země.

 

A já si myslím, že k plánům českých Romů, a jejich hněvu i plánovaným masovým akcím či případnému exodu, nemám co říci. Resp., některé myšlenky není možné vyjádřit slovy, neb není jisté, zdali ….

 

Snad jen : Ano, Romové Čeští, žijete v demokratické zemi, a proto čiňte, co pociťujete správným, neb můžete. Fakt, že se vaše spravedlnost rozchází s modelem spravedlnosti zbytku světa, je nakonec vaše odpovědnost.

 

Bylo-li by v záloze něco málo sebereflexe, prosila bych jediný případ, kdy jste společnosti, po které jste si zvykli pouze chtít, někdy, kdykoli, cokoli také dali. (A ať mě třeba zavřou).

 

Stačil by mi jediný přínos, jediný příklad reciprocity, za všechny úlevy a snahu vyhovět. Ovšem, jediné, co zatím dostává zpět tato společnost od vaší komunity, jsou rozmlácené výlohy, restaurace, parky, obchody a ranění v nemocnicích. Prosím za památkáře i občany, kteří se snaží své město zvelebit, nikoli ničit, chovejte se laskavě tady slušně.

 

Vedena vlastní lidskou zkušeností.

2338MjN.gif

S pomyšlením na proklamovaný počet (minimálně 2000), ve kterém míní na Národní třídu demonstranti dorazit, se modlím, aby v příštím minibusíku neslyšeli zahraniční turisté, projíždějící tímto místem, z reproduktoru hlas průvodce a tolik známou větu : „…a po pravé straně vidíte……….NIC“.

 

Přímo na místo jsme vyslali nového externího akčního redaktora Vaška i s kamerou, takže doufáme, že se nám kluk také vrátí. (pokud možno, i s tou kamerou).

 

Michaela


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Adolf má svůj původ, jak asi každý tuší ve starogermánštině. Vzniklo ze z prastarého jména „Adalwolf“, což znamenalo „ušlechtilý vlk“. „Adal“ je „ušlechtilý“, „wolf“ je „vlk“. Původní význam jména je tedy v němčině spojen s ušlechtilostí a vznešeností. Ještě u starých Křesťanů bylo jméno oblíbené. Nejstarší známý Adolf byl mučedník a zahynul v roce 755. Později nosilo toto jméno i mnoho biskupů. Dnes už to taková sláva s tímto jménem není, ale je to o úhlu pohledu. Adolf prostě znamená „ušlechtilý vlk“. A takových máme v ČR 4012

V celosvětovém kalendáři je dnes

Den otců (3. neděle v červnu).

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 225
  • 406
  • 18 024
  • 347 989
  • 2 475 616
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet