anotace2 1
Společnost

Tajuplný obraz. Co myslíte, že říká?

21 Shares

Dnešní den si přímo říká o nějakou hádanku, která je tak trochu záhrobní. Aniž bych to tušila, narazila jsem včera na cosi, co je jako stvořené pro den svátku mrtvých. Okolnosti nálezu byly ale, na rozdíl od temného poselství zvláštní malby, živé a veselé až dost.

Zatímco velká Johanka musela k lékaři, jela jsem s malou Johankou na očkování. Nepatříme totiž k těm, kdo své děti nenaočkují a pak doufají v um lékařů a modlí se v pokrok medicíny, který před tím zavrhli.

Dlužno podotknout, že Jahoda ani nepípla, ačkoli “včeličku” zaznamenala. 

Vysvětluji si to tím, že je to malý Tarzan, který je permanentně nasáčkovaný v křoví, když není v kurníku, a tak jí nějaké píchnutí vůběc nerozhodí. 

Po audienci u lékařky nás už čekala velká Johanka s odměnou pro vítěze v podobě rezervace v restauraci, za účelem společné seance u luxusní svíčkové, steaku a rýže se zeleninou pro Jahodu. 

Prostě takové úplně běžně milé odpoledne, na kterém není ani tak zajímavý fakt, že obsluha po naší návštěvě s malou Tarzankou patrně dala výpověď a zbytek života stráví dobrovolně v klášteře, o samotě v kobce, kde se v tichu bude věnovat doživotnímu rozjímání, a ještě před tím zapálí onu restauraci, což vyhodnotí jako efektivnější, než jí po nás uklízet, jako byla zajímavá právě ona malba, umístěná přímo v našem zorném poli. 

Celou dobu jsem na obraz koukala, ale teprve pár minut před odchodem mě napadlo, se nad ním zamyslet. 

Jeho skrytý význam, jakási výpověď, prostě to, co autor vložil do úst toho dílka mě hodně zaměstnalo a přišlo mi to natolik zajímavé, že jsem ho pro vás i vyfotila. 

Uvažovaly jsme s Johankou dlouho nad tím, co se tam vlastně stalo a čeho se dívka na zadním sedadle polekala, kdo je ta druhá dívka, kdo muž, proč to jeho gesto a čí je stín i jaký význam má fotografie v přihrádce vedle cigaret. 

anotace 5

Ono celé je to na druhý pohled zajímavější, než to vypadá na první dobrou, že? 

Klobouk dolů před autorem, kterému se podařilo zaměstnat fantazii hostů možná na hodně a hodně obědů i večeří zde. Legrační je i to, že tento záhrobní obraz se nachází v restauraci U kašpárka. 

Co myslíte, že se na obraze stalo? 

Došli jste k tomu, k čemu jsme došly my?

Pěkný Samhainový den!

Míša K.

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře,sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti. Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
5 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Najada
Najada
1 rok před

Hezký den Míšo, zkusím napsat můj prvotní pocit z obrázku, myslím si, že ta ” dívka ” vzadu je vlastně muž z té fotografie v příhrádce a ten stín před autem s tím gestem je vlastně jeho minulost – dává vale tomu nechtěnému i tím ” fakovníkem” a symbol toho auta a cesty před ním je vlastně jednoduchý- on dnes už ona začíná svoji novou jízdu do života a do neznáma smile

Najada
Najada

Se zpožděním koukám, že jsem si té přejeté dívky nevšimla – nějak jsem se zaměřila na osoby v zorném poli, takže jak vidím ,jsem totálně mimo mísu a nechám se překvapit ,co na to ostatní holky nebo co napadlo Vás Míšo – mně zaujala ta fotka a podoba té dívky na zadním sedadle a gesto toho vpředu :hledat:

Najada
Najada

Tak to je teda velká záhada, celý ten obraz je takový hodně depresivní , kdybych byla v té hospůdce já a měla toto na očích asi bych místo na jídlo civěla na obraz a řeknu to upřímně – asi bych moc jídlo neřešila – něco jako léčba šokem- jez a neřeš …..to samozřejmě pouze obrazně, vím, že Vám tam chutnalo a vše bylo na jedničku , pak je teda na místě otázka, proč ho tam mají ? Ptala jste se odkud ho vzali či dostali ? Zda jde o kopii “odněkud “nebo ho tam maloval někdo místní ?

tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x