bon4
Dům a Byt

Online nákupy dnes? Zákazníci stále hledí

0 Shares

Nakupování přes internet se stalo nedílnou součástí moderního životního stylu. Provozovatelé e-shopů už nejsou širokou veřejností vnímáni jako podvodníci – nakupující spíše zpozorní, když narazí na někoho, kdo má pouze kamennou prodejnu. Ale jak se zákazníci při brouzdání virtuálními regály chovají, kde nakupují nejčastěji a co je pro ně důležité?

Z mezinárodní studie Future Shopper 2019, jež realizovala agentura Wunderman Thompson Commerce, vyplynuly zajímavé, leč předvídatelné informace.

ImgW

Studie nákupního chování spotřebitelů se zúčastnilo 15 tisíc nakupujících z USA, Velké Británie, Německa, Francie, Belgie a České republiky. Z odpovědí respondentů bylo zřejmé, že ženy vydrží na zboží čekat déle než muži. Zatímco 56 % ženské populace nedělá vrásky doba dodání 2-3 dní, 24 % vyžaduje dobu dodání do 24 hodin. Pro srovnání: dodání do jednoho dne od uskutečnění objednávky preferuje 29 % mužů a 2 – 3 dny si na zboží si počká 52 %.

Před nákupem zákazníci sbírají informace z různých kanálů, a to z 51 % v rámci recenzí a doporučení na webových stránkách třetích stran (při hledání používají vyhledávače), z 33 % na webových stránkách výrobců a z 23 % na sociálních sítích. Obecně význam sociálních sítí roste, a to především napříč skupinou mladších zákazníků. Lidé ve věku 16 – 24 let využívají tento kanál pro inspiraci ve 49 % případů.

413601700 1 201906182236

Co se týče typického českého zákazníka, důležitou roli pro něj hraje cena. Konkrétně pro 73,3 % dotázaných. Neřeší ji v průměru každý padesátý nakupující. Inspiraci hledáme především přes vyhledávače Google a Seznam a poměrně často využíváme slevové kupóny (např. přes portál Megakupon.cz). Využíváme i sociální sítě, avšak o něco méně než v zahraničí.

megakupon logo

Kromě ceny jsou pro české zákazníky stěžejní reputace e-shopu, bezproblémové vrácení zboží, detailní informace o výrobku a skutečnost, zda je položka skladem.

Zpracoval: PRyard

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x