Detail příspěvku: Online nákupy dnes? Zákazníci stále hledí

Online nákupy dnes? Zákazníci stále hledí

autor: | Lis 10, 2019 | Dům a Byt, Komerce | 0 komentářů

Návštěvy: 151

Nakupování přes internet se stalo nedílnou součástí moderního životního stylu. Provozovatelé e-shopů už nejsou širokou veřejností vnímáni jako podvodníci – nakupující spíše zpozorní, když narazí na někoho, kdo má pouze kamennou prodejnu. Ale jak se zákazníci při brouzdání virtuálními regály chovají, kde nakupují nejčastěji a co je pro ně důležité?

Z mezinárodní studie Future Shopper 2019, jež realizovala agentura Wunderman Thompson Commerce, vyplynuly zajímavé, leč předvídatelné informace.

ImgW

Studie nákupního chování spotřebitelů se zúčastnilo 15 tisíc nakupujících z USA, Velké Británie, Německa, Francie, Belgie a České republiky. Z odpovědí respondentů bylo zřejmé, že ženy vydrží na zboží čekat déle než muži. Zatímco 56 % ženské populace nedělá vrásky doba dodání 2-3 dní, 24 % vyžaduje dobu dodání do 24 hodin. Pro srovnání: dodání do jednoho dne od uskutečnění objednávky preferuje 29 % mužů a 2 – 3 dny si na zboží si počká 52 %.

Před nákupem zákazníci sbírají informace z různých kanálů, a to z 51 % v rámci recenzí a doporučení na webových stránkách třetích stran (při hledání používají vyhledávače), z 33 % na webových stránkách výrobců a z 23 % na sociálních sítích. Obecně význam sociálních sítí roste, a to především napříč skupinou mladších zákazníků. Lidé ve věku 16 – 24 let využívají tento kanál pro inspiraci ve 49 % případů.

413601700 1 201906182236

Co se týče typického českého zákazníka, důležitou roli pro něj hraje cena. Konkrétně pro 73,3 % dotázaných. Neřeší ji v průměru každý padesátý nakupující. Inspiraci hledáme především přes vyhledávače Google a Seznam a poměrně často využíváme slevové kupóny (např. přes portál Megakupon.cz). Využíváme i sociální sítě, avšak o něco méně než v zahraničí.

megakupon logo

Kromě ceny jsou pro české zákazníky stěžejní reputace e-shopu, bezproblémové vrácení zboží, detailní informace o výrobku a skutečnost, zda je položka skladem.

Zpracoval: PRyard

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve LVU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Svatopluk nám dali staří Slované. Otcem je mu slovo „svet”, které má ve staroslovanštině význam „silný”, a matkou je slovo „lid ve zbroji”. Svatopluk tedy znamená „silný bjovník“ … nebo i „vojevůdce“. Aktuálně máme v ČR 4329 chrabrých Svatopluků.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 314
  • 389
  • 49 531
  • 388 524
  • 2 379 867
  • 3 789
  • 28
  • 1 836
0 Shares
Share
Tweet