Společnost

SOUTĚŽ o 3 knihy s Porodní bábou

Tak pojďte, odvážné ženy, soutěžit.
Krutá kniha. Tak syrová a opravdová, až se vám opravdu tají dech a bělají hrůzou klouby na rukou, kterými držíte tuto knihu. Prvních padesát stran knihy a měla jsem pocit naplnění, až přeplnění, tak hutný, že až dusil. Není těžký text, ba ani děj, ale ta všudypřítomná atmosféra příběhu.

 

Není těžký text, ba ani děj, ale ta všudypřítomná atmosféra příběhu.

 

Popisy okolí nejsou příliš časté, na to se to svádět nedá, snad svou obrovskou roli hraje netypická stylistika, která se nestydí před ničím, co je lidské a co je kruté.  Odporné detaily, ještě odpornější zvířecí pudy, krutá příroda, nesnesitelné nelidské podmínky žití a v tom všem pošlapaná víra v lásku, mateřské pudy. Všechno krásné je tu „zabahněné“… Výtečná stylistika, umění vykreslit skutečnost, emoce, temné duchy za každou postavou, které cítíte, vnímáte, ale vlastně nevíte, jestli tam skutečně jsou. Je to podle mě jedna z nejlepších knih současnosti. Nejlepších, co se své JEDINEČNOSTI týče.

 

Chcete?

 

Tři knihy Porodní bába jsou tu připraveny pro tři Popelky, které se mají chuť začíst do tak syrového příběhu. Recenzi na něj jste si mohli přečíst před pár dny ZDE

 

Jak se jmenovala mladá dívka, taková schovanka hlavní hrdinky Víločky, mladá dívka, napůl dítě, napůl žena, která s ní některé části příběhu prožívala?

 

a)       Míša

b)      Michaela

c)       Máša

 

18706ZDN.jpg

 

(nápověda je v recenzi v ukázce)

 

Odpovědi pošlete do 8.října 2015 na email kockomejl@seznam.cz  a dalšího dne se v diskuzi zde pod článkem dozvíte vítězky.

 

Knihu Porodní bába vydalo a do soutěže věnovalo nakladatelství Argo, www.argo.cz Děkujeme.

 

18707Nzd.jpg

 

Renata Petříčková


Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“ on Facebook
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.

Hodnocení k článku

Komentáře - Napsat soukromou zprávu ZDE

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com