Společnost

Pro knihomoly a soutěživce: BONAPARŤAČKA

0 Shares

Píše se rok 1970, v Praze probíhá tuhá normalizace a Eva Formánková – velká pražská patriotka – to nese velmi těžce, přestože ví, že s politickou situací nehne. Je vysoká, blonďavá, zúčastnila se dokonce soutěže Miss Praha a dá se říct, že je nepřehlédnutelná. Miluje okázalou společnost, mladé umělce a hospodu U Bonaparta, kde každou středu a sobotu zasedá. 

Nálada u stolu je často avantgardně umělecká, a mnohdy i silně protikomunistická, což všem zúčastněným navýsost vyhovuje.

 

V průběhu voleb roku 1971 se zaplete do politického konfliktu a končí ve vyšetřovací vazbě. Tato událost její protikomunistické nálady ještě znásobí. Aby zapomněla, prochází náručemi mnoha mužů, z nichž někteří se posléze stanou celebritami. Nakonec se však seznamuje s inteligentním, umělecky založeným lékařem, za kterého se provdá. Že teprve tehdy začnou pro ni ty nejtěžší časy, vůbec netuší…

 

Zaujalo?

 

22893NjI.jpg

 

Malá ukázka:

 

Často jsem si v těch dnech kladla otázku, co si o mě ten starý plešoun Otakar vlastně myslí? A co mu můj šéf – když tam seděl ve Skořepce a neřekl jediného slova – vyprávěl po mém odchodu. Z některých indicií jsem vyrozuměla, že se mu líbil můj rázný přístup; když se dozvěděl, že ten chudák esenbák byl tři týdny na neschopence, řehtal se prý jako malý uličník. A prý řekl, že by byl nejraději, kdyby ho viděl stonat třeba dva měsíce.

     Dodnes o tom se sestrou někdy polemizujeme, ale ona tvrdí, že možná právě ta volební noc způsobila, že jsem se z nikoho proměnila v někoho, koho Otakar zatoužil prostě … milovat.

 

22894NmQ.jpg

 

Větší ukázka přijde zítra, kdy bude soutěž, zvaná „kolážovka“ a pak největší ukázka přijde při vyhlášení vítěze, který vyhraje právě Bonapaťačku.

 

Tak si připravte mozkové závity, na chvíli se odlepte od plechů s cukrovím, budeme přemýšlet a hádat.

 

22895ZDM.jpgAutorka, Pharm Dr. Thea Schejbalová 

 

….krátce po studiu na Farmaceutické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě se přestěhovala do Prahy, kde žije s rodinou. Mezi její publikovaná díla patří: Rok milenkou, Zoufalec (vydalo Naklad. Brána).

Rukopis Zoufalec natolik zaujal švýcarské nakladatelství Kameru, že jej připravuje k vydání v německém překladu.

 

 

Všem krásný, mikulášský den !

 

Michaela Kudláčková


Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře,sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti. Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.

a Marcus Wang

a nakladatelství Brána

Hodnocení k článku

Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com