Společnost

Letiště Václava Havla : ANO či NE?

0 Shares

mutek, dojetí, vzpomínky, otazníky…. To a mnohem víc vyvolalo nedávné úmrtí exprezidenta Václava Havla, osobnosti, která z našich pamětí jen tak nezmizí. Stejně jako před 22 lety, i před letošními Vánocemi bylo vidět v ulicích davy lidí, toužících znovu uctít člověka, který pro náš národ (a nejen pro něj) opravdu něco znamenal. A taky skutečně něco udělal. Malý velký muž činu, jak mu mnozí přezdívali…

Nejen proto přišel producent, režisér a zakladatel Febiofestu Fero Fenič s návrhem, aby bylo po Václavu Havlovi pojmenováno ruzyňské letiště.

 

Proč zrovna to?

Režisér vidí v tomto místě symboliku : Havlova trnitá cesta na Pražský hrad vedla obrazně řečeno rovnou z ruzyňské věznice, kde trávil několik měsíců ve vyšetřovací vazbě.

 

Feničova výzva vládě strhla lavinu zájmu nejen mezi významnými českými osobnostmi, ale i lidmi “obyčejnými”.

K dnešnímu dni souhlasí s Feničovým návrhem už přes 65 000 občanů, kteří na stránkách www.letistevaclavahavla.cz stvrdili svůj souhlas elektronickým podpisem.

 

Výzva však vyvolala i polemiky a diskuze.

Je skutečně nutné, aby v tak krátký čas po Havlově smrti přicházely podobné, dle názoru některých, bizarní výzvy?

Ano, po spoustě světových státníků jsou letiště už pojmenována, i my máme alespoň “naše” Masarykovo nádraží, ale i tak má už tato pocta Havlovi své odpůrce.

Skeptický vůči návrhu je například i ministr financí Kalousek, jehož resort spravuje majetek českého státu, tudíž i ono ruzyňské letiště…

 

Václava Havla podle mě lidi měli buď rádi, protože dokonale naplňoval představu, že je jedním z nich, nebo ho prostě  “nemuseli”.  Rozhodně ale, nic mezi. Opravdu neznám ve svém okolí nikoho, komu by byl ukradený.

 

Přihodíte i vy svůj podpis a podpoříte Feničovu výzvu?

Jste pro ANO vlády, která má o návrhu rozhodnout?

 

Já už tak učinila a přesto, že jsem člověk poměrně konzervativní, vůbec mi nebude vadit, až jednou budu rodičům před dovolenou říkat, že mi to letí v pět “od Havla”….

 

3466MTY.jpg

 

Dita (Amazonka)


Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.

Hodnocení k článku

Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com