Detail příspěvku: Karen Wallace, Lou Kuenzler: Vílí pohádky

Karen Wallace, Lou Kuenzler: Vílí pohádky

autor: | Dub 4, 2013 | Společnost | 0 komentářů

Views: 26

Začnu trošku od konce. Hodně mě na této knížce zaujaly řízené meditace na konci knihy. Čím lépe dětem přiblížit svět jejich vlastní duše, než pohádkovou fantazií a přírodou. Jako dítěti by se mi tato knížka opravdu líbila.

Meditace o přírodě

Vizualizace mořských víl

Meditace o květinových vílách

 

Meditace o mracích

Tak Vám nabídnu třeba tu o květinových vílách, ta je určena pro sklíčené děti, unavené z nemoci nebo ze školních problémů.

 

9213NjM.jpg

 

„Představ si, že stojíš uprostřed staveniště. Buldozery vyčistily a srovnaly celou plochu a kolem vidíš jen bláto. Ale počkej chviličku! Pod tvýma nohama se do všech stran začíná rozprostírat smaragdově zelený koberec trávy. Mezi stébly vystrkují hlavičky sedmikrásky a vzhůru se tlačí také zelené stonky, které se přímo před tvýma očima mění v narcisy. Jak rozkvétají květy, objevují se také jejich víly: drobounké bílé víly sedmikrásek a zářivě žluté od narcisů. Teď jsou všude kolem tebe květiny a víly. Šarlatově červené víly tančí na květech vlčích máků, blankytně modré víly se vznášejí nad chrpami a růžové víly poletují kolem karafiátů. Vidíš, že se pustili do práce také motýli, vážky a čmeláci. Teď se polož do trávy mezi květiny. Pozoruj ty nádherné barvy, vnímej příjemný pach trávy a hlíny a sladkou vůni květin. Poslouchej vílí smích a bzukot čmeláků. Dýchej zhluboka a vnímej energii jara.“

 

A mě napadá…. Vždyť si můžete s dětmi před spaním vymýšlet své vlastní meditace!!! Vracet se do přečtených pohádek, měnit děj, zajít v ději někam jinam nebo potkat své vlastní vymyšlené víly!!!!

 

9215YjY.jpg

 

Interaktivní kniha

 

Vílí pohádky jsem četla ráda a napadaly mne u toho věci jako vymýšlet si své vlastní příběhy, měnit děj příběhů dosavadních. Stejně jako život sám jsou to pohádky plné životních křižovatek, na kterých potkáváme tu toho, tu onoho. Někdy se rozhodujeme tak, jindy onak.

 

Dětem tu do jejich často obtížných životů a situací  vstupují elementální bytosti, víly, skřítci a podobní tvorečkové, kteří je jemnou rukou navedou někam dál. Pomohou… svým způsobem si tak děti poprvé nenásilně osvojují dovednost “mít víru”… věřit v něco, v cokoliv, věřit v sebe. Dříve či později dojdou k tomu, že ony víly možná existují, a kdyby náhodou ne, v hlavě si komunikaci s nimi můžeme vynořit celkem snadno.

 

Další části knihy, které následují po dvaceti krásných pohádkách, obsahují právě takové návody, ve kterých už je vše na vás. Meditace společně s dětmi může otevřít zcela nová zákoutí jejich duše, o kterých rodiče nemají ani tušení. Návrat do světa dětské fantazie ale prospěje i dospělým.  A tady se nachází poklady.

 

Vlastní víra, síla a vědomí, že vždy všechno dobře dopadne. A láska.

 

Co víc si děti do života mohou přát?

 

Vílí pohádky na dobrou noc

Okouzlující, někdy hravé a často moudré víly nám pomohou spojit se s rytmem a harmonií světa přírody a naladit se na jeho sílu. Tyto nádherné příběhy na dobrou noc seznámí vaše dítě s energií víl prostřednictvím půvabných a zároveň inspirativních pohádek. Jemné meditační a vizualizační techniky, které vám tato kniha rovněž přiblíží, pomáhají dětem rozvíjet představivost, empatii a porozumění a zároveň je uvolní tak, aby se jim dobře spalo. Kniha obsahuje 20 překrásně ilustrovaných příběhů na nejrůznější témata – od toho, jak je důležité vážit si krásy divoce žijících zvířat až po to, jak v sobě rozvíjet odvahu a víru. Každá pohádka je doplněna poselstvími, která shrnují její pozitivní význam. V úvodní části knihy se dozvíte, jakou roli hrají víly v nejrůznějších kulturách na celém světě, a také to, jak může čtení těchto příběhů pomoci vašemu dítěti zklidnit se a uvolnit před spaním. Kniha zároveň poskytuje návod, jak využívat tyto pohádky coby odrazový můstek pro vaše dítě, aby se dokázalo vcítit do světa přírody, vnímat jej a přistupovat k němu tvůrčím způsobem.

 

9214MDh.jpg,

 

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2013, www.synergiepublishing.com 


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Rodokmen jména Milan najdeme v jižní Evropě, kde vzniklo z přídavného jména „milý” nebo „milovaný”. Význam jména je tak jednoznačný a vůbec v tom není žádná lingvistická věda. Milan je prostě milý. A taky frekventovaný. U nás je takových miláčků požehnaných 118220.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Autistický den hrdosti.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 27
  • 383
  • 17 857
  • 347 593
  • 2 475 801
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet