Detail příspěvku: Jack Nicholson v Osvícení opravdu děsí. Film, na který jsem se dívala nerada

Jack Nicholson v Osvícení opravdu děsí. Film, na který jsem se dívala nerada

autor: | Kvě 3, 2012 | Společnost | 0 komentářů

Kdybych neviděla v bonusovém materiálu Jacka Nicholsona jako normálního člověka, neuvěřím, že je normální. Příběh je psychologicky hororový, krve bude taky dost, ale jinak jde o opravdu brilantní herecké výkony.  Být zimním správcem v úplně prázdném hotelu musí být „na hlavu“ i pro normálního člověka, žít tady se stínem vraždy v napůl nevytápěném hotelu…

Děj je možná velmi jednoduchý,žádné super efekty ani nečekané náhody,… což ovšem nepovažuji za nevýhodu. Pro mé nervy by cokoliv víc bylo víc, nehledě na to, že už tohle bylo dost. Navíc právě tento fakt činí film reálným. Pokud by se něco takového stalo, pak by se to MOHLO stát právě takhle. Bez zbytečných příkras.

 

Film z roku 1980 je adaptací románu Stehpena Kinga a ač si zkraje uvědomujete více než třicetileté stáří filmu, ke konci na to zcela strženi dějem a emocemi herců zapomínáte. Směs emocí je strhující a příběh tak děsivě jednoduchý, že se stává snadno uvěřitelný.

Snad jen pro uklidnění – dobře to dopadne.

osvícení

 

A proč právě Osvícení?

Název je pravděpodobně odvozen od vedlejšího děje, kdy malý mimosmyslově nadaný syn komunikuje s místním kuchařem (který má ovšem také zimní dovolenou) telepaticky a pak spolu vedou velmi krátký rozhovor u zmrzliny právě o osvícených lidech. O nich dvou… ovšem jejich vzájemné propojení a příběhu je věnováno příliš málo a hlavně – později je to krvavě udusáno pod tíhou reality…

 

Syna zádumčivého vyléčeného alkoholika, který si přijel 5 měsíců klidnit nervy na psaní nového románu ztvárnil Danny Lloyd – v bonusovém materiálu zjistíte, že natáčení pro něj byla docela legrace a že je to opravdu – jinak se normálěn tvářící dítko. Ve filmu totiž vypadá opravdu jako malé psychicky naprosto narušené dítě.

Trailer:

 

Je vhodné si na DVD shlédnout „Making The Shinning“, kde vidíte Jacka Nicolsona krvácejícího, ale naprosto normálně vyřizujícího soukromý hovor – při natáčení.

To Vám opravdu odlehne.

A hlavně, projdete se s Jackem rozlehlými filmovými ateliéry a natočíte s ním snad tu nejhorší možnou scénu v celém filmu, kdy se Jack dostává své ženě do koupelny,jak jinak, se sekerou v ruce.

Nebo jeho vyšílenou scénu, točenou „zespodu“ včetně proměny z šílence na normálního chlapa po skončení klapky v jedné vteřině.

Uklidňující je snad jen to, že celý hotel i labyrint z živého plotu je vážně jen ateliér, že tam ve skutečnosti bylo velké množství lidí zajišťujících natáčení a tak nějak vůbec, že snad ten herec takhle šílený ve skutečnosti není.

A obdiv Shelley Duvall, že zvládla svou poněkud netypickou – a taky netypicky krásnou – něžnou tvářičku propůjčit takovému děsu.

Ač jí to stálo i jedno sesypání, jak uvidíte v dokumentu…  ve kterém vystupuje i Kubrickova matka, takže i na takové hrůze se mohou s klidem podílet stařičké matky…

Vydává Magic Box, 2012, www.magicbox.cz

 

Renata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v RAKU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ondřej má rodný list psaný Řecky. Jeho otcem je jméno Andreas, které vzniklo ze slova „andréios”, což znamená „statečný”. Ačkoli jde tedy v případě Ondřeje o odnož, význam je stále stejný. Ondřej znamená „statečný“. V ČR běhá aktuálně 60251.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 298
  • 436
  • 30 424
  • 426 410
  • 2 275 765
  • 3 781
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet