Detail příspěvku: Desatero předvánočních nákupů

Desatero předvánočních nákupů

autor: | Pro 22, 2014 | Společnost | 0 komentářů

Někdo už má dárky nakoupené, pečlivě zabalené a s údivem sleduje cvrkot v ulicích a nákupních centrech. Jiný zase s běsem v očích shání na poslední chvíli a rád si stoupne do fronty, aniž by věděl, na co je, protože ani 23. prosince nemá představu, co vlastně hledá. Myslím, že adventní nákupy by si zasloužily speciální vědní disciplínu, nebo alespoň vyhradit jedno patro psychiatrie.

Abyste se nedostali do pokojíčku bez kliky, připravila jsem takové malé desatero, podložené vlastními bolestnými zkušenostmi, coby průpravu.

 

1. Pošťák je jenom člověk

Pošta během adventu třídí neuvěřitelný objem zásilek, jelikož každý rok stoupá množství vánočních dárků objednaných přes různé e-shopy o desítky a desítky procent. Pošťák je tak novodobou obětí těchto svátků. Ačkoliv je váš balíček lehký, skladný, byli jste zastiženi doma a usnadňujete mu tím práci, jste i přesto příčinou jeho přepracovanosti a permanentní adventní nasranosti.

Takže, pokud je váš balíček prošlápnutý právě v místě označení křehké, nebo prokopnutý v místě s nápisem „český cibulák“, prosím pochopte jeho těžký životní úděl.

 

2. Nepokoušejte se pošťáka obejít

Snaží se vás pošťák přejet, protože vám přišel už desátý balíček a do Vánoc pořád ještě pár dní zbývá? Nepokoušejte se mu vyhnout tím, že si balíček vyzvednete na poště. Patrně bude ve stejně zuboženém stavu, jako když vám ho doručuje ten anděl pomsty. Patrně vám již rupnou nervy a možná se zkusíte se svými obavami svěřit poštovní úřednici na přepážce.

Tak bacha. Její sebevědomí roste s tloušťkou neprůstřelného skla, které vás odděluje. A velké pošty mají navíc ochranku.

 

3. Existuje i konkurence

 

Naštěstí existují i místa se slibným označením: výdejní místo eshopu. Dovolí vám to se elegantně vyhnout návštěvě pošty. Ale pozor, pečlivě si prohlédněte kalendář, než se na toto místo vydáte. Vánoce jsou fakt za dveřmi. Mohlo by se totiž stát, že vás vyplaší fronta lidí, kteří pojali stejný úmysl jako vy: vyzvednout vánoční dárek. Rozhodně se nenechte odradit tím, že již za kuropění stojí na chodníku patnáctihlavá fronta. Věřte, že v poledne tam bude fronta dvakrát taková a vpodvečer už bude před vámi lidí šedesát.

Alespoň budete mít dostatek času přemýšlet, jaké by to bylo nakoupit dárky už v listopadu.

 

4. Buďte obezřetní – nepomůže vám to

Potraviny na štědrovečerní stůl donutí jednoho opustit internetové nákupy a vydat se přímo do vřavy nakupujících v nejbližším supermarketu. Krom koled na vás z amplionu bude hejkat vytrvalé varování Policie ČR, abyste v autě nic nenechávali, že auto není trezor a zbytečně tak lákáte zloděje. Buďte v klidu. Chmatáci jsou tak rozjetí, že vám auto vykradou, i když v něm nebudete mít vůbec nic. Alespoň rozlomí zámky, aby se přesvědčili, že tam doopravdy nic nemáte. Jistota je jistota, že. Není nad to vyměnit stres z nákupáku za ticho policejní kanceláře nejbližšího oddělení Policie ČR. Sepsání protokolu zabere cca hodinku a půl, což vám poskytne dostatek času zapomenout na fronty a vánoční nákupní šílenství. Navíc vaše myšlenky budou zaručeně někde jinde.

Namísto nudných novoročenek s líbeznými Ladovými obrázky se můžete po novém roce těšit na oznámení o odložení případu, pachatel neznámý.

 

16111ZjR.jpg

 

5. Za blbost se platí a vždycky platilo

 

Chmatáci jsou i uvnitř. Jestli si kabelku necháte na vozíku, zatímco lovíte poslední rohlíky, pak, prosím, nežádejte po bližních ani v tomto čase klidu, míru a všeobjímající lásky pochopení a soucit, pokud ji tam už nenajdete. Toto disciplínu dovedla k naprosté dokonalosti má druhá tchýně, když se po takovéto události ještě přiznala, že na platební kartě má napsaný PIN.

Aby nezapomněla….nenašla kabelku ani peníze na účtu.

6. Určitě choďte po nákupech s dětmi

Protože kdybyste courali jen tak sami a měli čas přemýšlet a kochat se, určitě byste nakoupili hromadu věcí, po kterých se tloustne, nebo je vlastně vůbec nepotřebujete. Zatímco když jdete s dětmi….klidně si půjčte párek od sousedů, pokud nevlastníte svoje….nic z výše popsaného nehrozí. Než najdete majonézu, budete ve vánočním mumraji hledat nejmladšího. Pak už nebudete hledat nikoho, protože budete rádi, když chvíli neuslyšíte to jejich: „Mami, kup tohle. Já chci něco jiného. Proč nemůžeme koupit jenom čokoládu?…“

Během dvaceti minut jich budete mít plné zuby, takže popadnete pecen chleba, dvě deka kyanidu, litr mléka a půjdete domů.

 

7. Letáky chodí do všech schránek, nejen do té vaší

 

Takže určitě nebuďte překvapeni, že si pro máslo za dvacet přišly další dva tisíce lidí. Je klidně možné, že bylo vyprodáno deset minut před tím, než jste se probojovali k regálu zrovna vy. Je vysoce pravděpodobné, že vzhledem k vánočnímu zásobování místní supermarket žádnou další zásilku másla nečeká. Buďte v klidu. Nejde o pech, ale o novodobou vánoční tradici.

Ježíšek se narodil v zimě v chlívě, tak z toho nedělejme za každou cenu načančanou idylku.

 

8. Nápady na poslední chvíli nepřicházejí

 

Jsou lidé, které je fakt těžké obdarovat. Pravidelně se najde v rodině taková bílá vrána, pro kterou je rok co rok  vymýšlet dárek nadlidským úkolem. Kolikrát to skončí darováním flašky, jako výrazu naprostého zoufalství.  Pokud se tedy od října trápíte vymýšlením dárku pro dotyčného a nic vás nenapadlo, nespoléhejte, prosím, že vás 23.12. osvítí Duch svatý a opanuje vás snad nějaký nápad. Nedojde. Duch svatý má zabukované všechny termíny až do Silvestra a na vás prostě nemá čas.

Stejně zase koupíte flašku a budete rádi, když se konečně trefíte a koupíte něco, co dotyčný opravdu pije.

 

9. Skleróza je stejně jako blbost věčná

Pokud si nezapamatujete ani nákup, nepočítejte s tím, že si vzpomenete, kam jste poschovávali dárky. Jste-li  šťastnými majiteli nákupních seznamů a děravé paměti, dárky neschovávejte anebo nakupujte věci, které můžete použít i na budoucí narozeniny, svátky, kulatá výročí svatby nebo na některé budoucí Vánoce. Při troše štěstí je totiž najdete při jarním úklidu.

Pokud jste jako já, hrozí, že je nenajdete nikdy.

 

10. Den má 24 hodin

Nemá jich více ani méně a nic na tom nezměníte. Můžete mít pocit, že nic nestíháte a potřebovali byste, aby den trval ještě o několik hodin déle. Ale když stojíte před obchodním domem u vykradeného auta, s uječenými dětmi a jen polovinou toho, co jste chtěli koupit a nekoupili, jste nakonec rádi, že tenhle den má právě jen 24  hodin.

Vždycky existuje naděje, že ten druhý bude o něco lepší.

 

16110NzE.jpg

 

Užijte si krásné neuspěchané Vánoce a celé svátky přesně podle svých představ. Každý rok makáme v poklusu na tom, aby to byly ty nejkrásnější Vánoce našeho životě.

 

A já vám přeju, aby tomu bylo skutečně tak.

 

ToraToraTora


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Avatar
Kristina Doubravová (ToraToraTora) 31.07.1981 „Lev“
Má ráda humor, život a kombinaci obojího. Miluje východ slunce a palačinky. Nesnáší formuláře, duševní malost a jogurt k snídani.
Ráda by se osobně setkala s Kopčemem a Veverčákem.„Neměli ponětí, jak se zeměkoule koulí, ale měli super fígly na mamuty.Jeden nikdy neví“.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v BLÍŽENCÍCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Oboupohlavní jméno René se narodilo v latině. Matkou je mu slovo „renatus”, což znamená „znovuzrozený”. Podíváme-li se na to optikou předkřesťanskou, když toto jméno vzniklo, pak je René (Renée) prostě reinkarnovaný. A takových reinkarnací máme v ČR 9079.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 259
  • 546
  • 30 701
  • 427 550
  • 2 274 845
  • 3 781
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet