montero popelky martin
banua

Atentát alá Švejk! Uč se od nás, světe! :))

od Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ | 30.Září.2012 | Společnost | 0 komentářů

Views: 14

Tak jsme spáchali atentát na hlavu státu a jediné, co jsme tím prvotně způsobili, a to prakticky po celém světě, je úsměv. Ne, nejsem rozhořčena. Jsem vděčná a skoro až hrdá. Můžeme se děsit, co by bylo kdyby, a jak špatnou má pan prezident ochranku, ovšem to základní je fakt, že Čech se rozhodl, že střelí do prezidenta, ale vzal si na to plastovou pistoli a pár neškodných kuliček. A přežili oba.

7093MDM.jpg

foto:ČTK

 

Můžeme donekonečna debatovat o tom, co by se stalo, kdyby se to stalo jinde, můžeme celou věc rozebírat zprava, zleva, zpředu i ze zadu, ale jediné co zbude po oddělení celé té vaty kolem toho, je jedna holá skutečnost:

 

Kdyby se to stalo jinde, byl minimálně jeden člověk teď mrtvý. A to zcela zbytečně.

 

Kdybychom totiž globálně měli jinou povahu, než zcela evidentně tu Švejkovu, válel by se po zemi v krvi buďto jeden mladý, nerozumný kluk s plastovou hračkou vedle těla, nebo prezident republiky.

Možná i spousta jiných nevinných lidí.

 

KDO VLASTNĚ DOOPRAVDY SELHAL?

 

Prosím nepohlížejte teď na celou událost pohledem jiným, než lidským.

Protože to, co se tady všichni učíme, čeho máme už léta plnou pusu, internet, politické manifesty, studie, statistiky i učebnice, to, čím se jako lidstvo oháníme a co skloňujeme ve všech pádech snad ve všech jazycích, a čeho se jaksi stále v konečném důsledku nějak nelze v reálu dobrat, je ona slavná DEMOKRACIE A LIDSKOST.

 

A ať svět chce, nebo ne, tím, kdo v těchto aspektech pokroku vývoje ducha skutečně uspěl, jsme zřejmě my.

 

Selhal snad mladík, který ve snaze na něco závažného upozornit, závažným způsobem, šel zastřelit hlavu státu tak, aby jí neublížil?

 

Selhala ochranka, která ho za to nezabila?

 

Selhali jsme, jako mentalita, když sice trénujeme na atentáty, ale kdesi uvnitř nevěříme, že bychom jich byli schopni?

 

Co v tomhle případě doopravdy selhalo?

Smrt.

 

7096OWE.jpg

 

Ano, jediné, co v případě tohoto atentátu i při jeho přípravě a realizaci na konci chybí, jsou mrtvoly.

 

Přijdou vám moje slova naivní?

Tak já půjdu ve své naivitě ještě dál.

Přijde mi totiž celá věc až vzácně kompatibilní s výběrem národního patrona a i s českou ikonou.

 

Evidentně jsme si náhodou nevybrali ani ŠVEJKA, ani SVATÉHO VÁCLAVA.

Prožili jsme státní převrat, sesadili totalitní režim, nastolili jinou vládu, vybojovali svobodu, změnili komplet politické upořádání, dosadili si prezidenta…a nikdo neumřel.

 

Co jsme drželi v rukách?

Kytky a klíče.

 

A to mě může kde kdo klidně masírovat tím, že to bylo v devětaosmdesátém všechno předem domluvené, že to byla vlastně fraška…

 

7092Yjc.jpg

 

Jenomže…

…se mnou se tehdy nikdo nedomlouval.

 

A s těmi statisíci lidí po všech náměstích a Letenských pláních také ne.

Nikdo neměl prioritně v úmyslu někoho zabít.

 

7104MjR.jpg

Takže je úplně fuk, jestli to pár lidí někde nahoře mělo, nebo nemělo domluvené.

Protože ti kdo mohli v rámci revoluce věšet Komunisty na lucerny a mlátit do nich klacky, nebo je postavit ke zdi, jako jinde, kdo mohli střílet, zabíjet, to neudělali.

 

A tak celou tuhle úvahu, na konci níž se nemusím zamýšlet nad zbytečnou smrtí jedno, druhého, nebo hromady lidí, ukončím naivním vzkazem malého Čecha, co také ctí sametově svatováclavská řešení s příchutí švejkovské ironie:

 

Nepeskuj nás za to, světe, ale UČ SE OD NÁS!

My po sobě nestřílíme, my si na to jenom hrajeme.

 

Český sebevražedný atentátník by tady u nás měl nejspíš kolem pasu prskavky a po atentátu by klidně odešel domů, stejně jako jeho účastníci.

 

No, není to sranda?

Jasně, že ano a na tu se neumírá.

 

7095NzM.jpg

 

Že tam u vás ano?

Že by ten kluk byl mrtvý dřív, než by stihl vystřelit jedinou neškodnou kuličku?

Že by nešel jen s kuličkami?

Že u vás vypadají atentáty a revoluce jinak?

 

7094YWI.jpg

 

Tak to přece dělejte jako my, a :

 

„NESTŘÍLEJTE, VŽDYŤ JSOU TADY LIDI!“
Švejk.

 

Michaela


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů

Horoskop pro všechna znamení – červen 2026

Views: 14 Přeji krásný, čerstvě červnový den. To asi nejzásadnější a také nejhezčí, co nás v tomto měsíci čeká, je svátek Litha. Tedy...

cerven

Horoskop pro všechna znamení – Květen 2026

Views: 14 Hezké pozdravení u květnového horoskopu, který bude, myslím si, až na drobnosti pro nás všechny přívětivý a také je bohatý na úplnky. Máme ...

kvetn

Horoskop pro všechna znamení – duben 2026

Views: 14 Přeji krásné Velikonoce a zde jsou vaše horoskopy na duben. Ten by měl být ekonomicky přívětivý, ale globálně dost radikální. Vládnoucím znamením je...

duben

Už je tu zas! Velký pátek. Poznáte Dryádu? Gnoma? Sonogu? Dnes je můžete potkat

Views: 14 Vím, že víte…tak jen připomínám. Jeden z nejtajemnějších a třeba pro mě i nejmilejších dnů v roce, vedle Beltinu. Neumím si představit, že bych...

a je to tu zas velky patek poznate dryadu gnoma sonogu dnes je muzete potkatanot

Horoskop pro všechna znamení – březen 2026

Views: 14 Zdravím a vás v prvním jarním měsíci roku 2026! Všechno, co potřebujete obecně vědět, jsem vám nahrála do videa. Tady: Prostě, jak jste slyšeli do 7.3. s ohledem na...

BREZNOV

Horoskop pro všechna znamení – únor 2026

Views: 14 Vítejte v Únoru“ jakkoli je to nejkratší měsíc v roce, svojí energií je to pořádný silák. Přinese nám změny, zvraty i energetickou různost. ...

un

Horoskop pro všechna znamení – leden 2026

Views: 14 Hezký den všem v novém roce! V roce 2026. Začínám ho se zánětem spojivek, a tak nemohu psát dlouhý text, protože po chvíli ta oka bolí. No stanou se horší...

LEDEN26 1

Horoskop pro všechna znamení – prosinec 2025

Views: 14  I poslední měsíc v roce vás zdravím u horoskopů. Měsíc bude ve znamení Uranu, Jupitera a Neptuna. A samozřejmě Slunovratu…No poslední měsíc v roce 2025 by mohl...

pr25 1

Horoskop pro všechna znamení – listopad 2025

Views: 14 Pěkný den u listopadových horoskopů. Tento měsíc osobně vnímám spíše pozitivně, protože ačkoli se zde najdou i dny velmi trpké, bouřlivý říjen...

listop1

Horoskop pro všechna znamení – říjen 2025

Views: 14 Pěkně vítám u říjnových horoskopů. To, co se bude dít kolem nás první říjnové dny, lze, co do stresu, očekávat a ani planety nemluví o...

rijen

VÝKLADOVÝ DEN s dvojími kartami: Vůně bylinek a orientálního koření

Views: 14 Milé dámy, je tu výkladový den, který bude něčím zvláštní. Připravte si otázky, protože to bude jízda. Sešla se mi dvojice karetních sad,...

admin ajax

Prvovoliči a opomenuté téma voleb

Views: 14 Hlavním tématem voleb je bydlení, ceny, green-deal a emisní povolenky, důchody, inflace, válka a migranti, EU, NATO, a samozřejmě skandály, kauzy a podvody. Jedna poměrně...

chces volit prezidenta a primo nebo neprimo

Zadejte do vyhledávání alespoň 3 písmena, systém pak ihned začne hledat shodu v celé databázi příspěvků.

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 


Počasí

Měsíc

Vaše jméno

Rodokmen jména Milan najdeme v jižní Evropě, kde vzniklo z přídavného jména „milý” nebo „milovaný”. Význam jména je tak jednoznačný a vůbec v tom není žádná lingvistická věda. Milan je prostě milý. A taky frekventovaný. U nás je takových miláčků požehnaných 118220.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Autistický den hrdosti.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 64
  • 208
  • 6 753
  • 126 293
  • 919 966
  • 3 836
  • 24
  • 1 929
0 Shares
Share
Tweet