Detail příspěvku: Černý jeřáb – Aronie – Posvátný a mocný lékař

Černý jeřáb – Aronie – Posvátný a mocný lékař

autor: | Srp 30, 2018 | Fauna a Flóra | 0 komentářů

Říkala jsem si, že bude prima, abyste to měli pěkně pohromadě, protože to bude za sebou hezky seřazené. Jedřám za jeřábem. Když budete pak kdykoli hledat jeřáb, a to i na nových Popelkách, vyběhnou na vás hnedle oba. A to se hodí. Takže po jeřábu rudém, připomeneme jeřáb černý. A že si to zaslouží! 

Cévy, žíly, nervy, střeva, srdce, záněty, chřipka, zápal plic, paměť, neurologická oblast, rakovinné buňky, krevní tlak, štítná žláza, ledviny, játra …

…antioxidant, posilovač imunity, života budič, ochrana a k tomu velice posvátná, pohanská záležitost. Představuji a doporučuji vám černý jeřáb, neboli Aronii černou.

21955ZWE.jpg

Naši keltští předci pokládali jeřabinu za strom posvátný.

Druidové pak jeřáb používali předně k výrobě magických hůlek a také rituálních lžic, kterými se míchaly lektvary a masti.

Hůlky se pak vyráběly také z lískového dřeva, nebo bezinky.

Tady hodně záleželo na tom, jakou povahu měl ten, který budoucí majitel, kdy se narodil, prostě jaká dřevina a hlavně Bůh s ním byli kompatibilní.

V tom se Druidové vyznali.

Černý jeřáb, coby talisman, nebo hůlka patřil povětšinou jedincům silným a nadaným ještě nějakou schopností, případně smyslem navíc.

To proto, že patronem takového člověka a samozřejmě potažmo černého jeřábu je Bůh Heimdal, který je, jak už jsme si dřív povídali v souvislosti s runami, strážcem duhového mostu, co vede do Asgardu.

Heimdal má tak dobrý sluch, že slyší růst i vlnu na hřbetech ovcí a to i přes to, že nemá jen jedno ucho. Potřebuje méně spánku, nežli pták a vidí sto kilometrů daleko.

26795Nzd.jpg

Možná je to tím, že se narodil z devíti matek. 

(neřešte, je to přece Bůh).

Jinak vlastní zajímavý roh, na který zatroubí, až se bude blížit Ragnarök. (soumrak Bohů.)

21952NDU.jpg

Osobně mám Heimdala moc ráda.

Je to zářivě světlý Bůh a vidí do budoucnosti. To ale dokáží všichni z rodu Ásů.(Světu podle této mě oblíbené mytologie, vládnou dva božské rody. Ásové a Vanové).

Heimdalovi a Odinovi je zasvěcena runa Algiz, o které jsme si taky říkali. Je to ta, která v runových nápisech zastupuje prosbu o ochranu.

21953Mjk.png

Můžete Heimdala požádat ale i o radu a to zvláště v obchodě.

Černý jeřáb, neboli Aronie černá je tedy mimo své silné léčivé účinky také Heimdalovým stromem, tak patří jeřáb červený norně Skuld, pouze je zasvěcen noci, do které vnáší světlo.

Do nemoci uzdravení, do chaosu řád, do smutku radost a podobně.

Já vám to povídám před tím, než vám povím, jaký životabudič najdete v černé jeřabině předně proto, abych z vás vydolovala, než jí očešete i patřičnou míru pokory a úcty nejen k přírodě a jejím darům, ale také k čemusi, co bylo ještě nedávno součástí našeho duchovního náhledu na svět, tedy Bohům, Druidům, runám…

A teď už ona krásná a majestátní černá jeřabina, tedy Aronie černá a její plody a účinky na naše těla.

Černý jeřáb je především účinným antioxidantem, likvidátorem volných radikálů, výrazně posiluje cévy, upravuje krevní tlak a funkci štítné žlázy, má blahodárný vliv na funkci jater, ledvin, srdce, mozku (možná i na funkci rostlináře má vliv) a obsahuje vůbec nejvyšší procento antokyanů (ještě víc, než borůvky) ze všeho tmavého ovoce.

To znamená, že jeho plody jsou nejsilnějšími likvidátory rakovinného bujení a nejlepší prevencí. U rakoviny tlustého střeva je to celých 45 % nižší riziko při pravidelné konzumaci černé aronie.

Zmíním ještě rutin, kterého obsahuje černý jeřáb také hodně a ten se hodí právě na posílení žilní a cévní stěny, tedy jako ochrana srdíčka a dalších důležitých mechanizmezečků, od mozku až po křečové žíly.

Mimo to všechno je aronie černá „odpovědná“ za posílení imunitního systému a historicky se používala k léčení zápalu plic a všech zánětů v těle.

Zevně urychluje hojení ran.

21954YzI.jpg

Tak teď máte jeřáby pěkně pohromadě a mohli bychom se příští týden podívat například na vrby. Protože to jsou velké lékařky a také čarodějky.

Přeji krásný den!

Michaela Kudláčková

[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v RAKU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ondřej má rodný list psaný Řecky. Jeho otcem je jméno Andreas, které vzniklo ze slova „andréios”, což znamená „statečný”. Ačkoli jde tedy v případě Ondřeje o odnož, význam je stále stejný. Ondřej znamená „statečný“. V ČR běhá aktuálně 60251.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 277
  • 436
  • 30 403
  • 426 389
  • 2 275 744
  • 3 781
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet