mineralka voda bublinky napoj pitny rezim smaed clanokW
Ranní kávy

Může vás zabít sodovka? V zásadě ano!

25 Shares

O tom, že bratr oxidu uhličitého, oxid uhelnatý je vrah a člověk se o jeho vražedném plánu častokrát dozví pozdě, neb je velice nenápadný, o tom víme. Co  je ale překvapující, je vražedná schopnost oxidu uhličitého, který je vlastně v každé sodovce…

CO, vlastním jménem oxid uhelnatý je jedovatý a zrádný.

Taková špatně odvětraná karma a únik tohoto nenápadného a pro člověka nerozeznatelného plynu, usmrtí velice spolehlivě.

V podstatě si nenápadně odebere z krve kyslík, který si uhamouní jenom pro sebe, nalepí se na hemoglobin a velice efektivně člověka zadusí tak, že si toho ani nevšimne.

Člověk jednoduše usne a pak už umře.

Pokud se ho podaří z prostoru plného CO zavčasu vytáhnout, trvá odstranění CO z krve poměrně dlouho a často není bez následků, ani když přežijeme.

Mám za to, že o jedovatosti kysličníku uhelnatého ví pomalu každé malé dítě, přesto na otravu tímto zákeřným padouchem umírá ročně mnoho lidí.

co

Má to dobře vymyšlené. Když chce zabíjet je to vražda úkladná a je ze zálohy.

Málokdo ovšem ví, že jeho bratr CO2, pro mnohé zcela neškodný kysličník uhličitý, který se vyskytuje normálně v malé koncentraci všude kolem nás a ve větší pak v každé bublinkové limonádě, zabíjí také.

source white new side

Když jsem se tohle dozvěděla, tak jsem se zamyslela.

Už odmala nemám bublinky ráda. Moje okolí kroutilo hlavou nad tím, když jsem tvrdila a tvrdím dál, že když se napiju bublinkového nápoje, nemůžu pár sekund dýchat, což mi není příjemné a tak je nepiju.

Vždycky jsem nechápala, jak někdo do sebe může obrátit půl lahve sodovky a neomdlít.

Mě by se zkrátil dech a udělalo černo před očima.

Nikdy jsem si to neměla vysvětlit.

Teď už umím.

Dokonce už vím, že kteří jedinci jsou na CO2 choulostivější, než jiní.

Představte si, že již několika procentní koncentrace kysličníku uhličitého způsobí, a teď už mám na to glejt, člověku dýchací potíže.

Deseti procentní koncentrace už člověka usmrtí!

To vědci už vědí.

Jen je zajímavé, že na rozdíl od CO u CO2 se neví proč.

Vědci mají jednu tezi a tou je, že vyšší koncentrace kysličníku uhličitého v krvi, změní výrazně její pH, tedy kyselost krve, která je u člověka velmi nízká a tahle změna způsobí organizmu šok, který je příčinou vlastně prudké otravy téměř všech orgánů včetně mozku.

sifonove bombicky co2

První u citlivých lidí vlastně reaguje mozek, který se ohlásí tím, že se odkrví a člověku klesne tlak.

Ovšem to se bavíme o množství pouze nepříjemném, se kterým si tělo ihned poradí.

Nikde jsem nenašla, kolik bublinkové limonády by musel člověk naráz vypít, aby umřel.

Každopádně mi to vysvětlilo něco, co jsem sama nikdy vysvětlit neuměla, pro co jsem byla pokládána za podivnou, když se po větším doušku sodovky nemůžu nadechnout a dělá se mi před očima temno.

Takže vědcům děkuji nejen za informaci, která mě obohatila, ale i za vysvětlení a vlastně tak trochu i za očištění od nevěřících.

Zajímavé, že?

Michaela Kudláčková

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře,sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti. Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
11 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
enka1
enka1
1 rok před

Probůh, co bublinky v pivu????? :pití: :crazy:

enka1
enka1

Ufff :Bravo:

Kočka
Kočka
1 rok před

ehm, vždycky me zaskočí, že některý smajlíky jsou velký jak kolo o vozu, pardon

Martin Kloubek () 27.8.1973 „Panna“

protože když se neklikne na ikonu smajlíka ale dá se dvojtečkasmile a závorka najde to v adresáři obrázek smile.gif. když se klikne na smile v ikonách je to smile.jpg 🙂
už jsem tam dal aby byl také rozumně veliký

sifaka13
sifaka13

Popravdě nejsou moc povedené , škoda. Třeba teď na tabletu ani nereaguji. Na starých byly super smile, hlavně padající čelist, WC a velká poklona :-))

Kočka
Kočka
1 rok před

Mně bublinkový nápoje taky nechutnaj, třeba Mattonka je extra hnusná, protože má hodně bublin a u sodovky mi přijou ještě větší. zlatá čistá voda, ne ty hnusy s bublinkama a příchutí :crazy: jen jsem netušila, že už nad tím bádá i vědasmile dovedu si představit, že se těžko experimentuje a hledá letální dávka CO2, dobrovolníku asi moc nebude.

sifaka13
sifaka13
1 rok před

Poslední dobou jsem tak zblbnutá, že si myslím, že člověku škodí vše co není pro něj přirozené. A to pití bublinkové vody tuším není. Organismus se tomu brání, u někoho víc u někoho míň. Proto si myslím, že je tolik civilizačních”diagnoz”, neb lidi dělají čím dál víc nepřirozených věcí. Počínaje třeba ježdění autem atd. Prostě některý člověk přežije to vzdorování civilizaci déle 🙂 ….tvůj článek je další do sbírky v mojí teorii :buba:

tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x