Cestování

Norské fjordy – místo, které uchvátí každého cestovatele

0 Shares

Přemýšlíte o tom, kam byste se vydali na dovolenou? Pokud upřednostňujete spíše poznávací zájezd před pobytovým, kde se jen sluníte na písečných plážích, pak pro vás mám tip. Jsou jím norské fjordy.

 

Dovolená v Norsku je ideální pro ty z vás, kteří mají rádi hory, turistiku a přírodu. Fjordy, které se začaly tvarovat už v době ledové, jsou typickou ukázkou zachování dávné přírody. I v dnešní době nabízejí pohled na ojedinělou přírodní krásu, která se kromě Skandinávie snad nikde jinde na zemi nevyskytuje.

 

25093NmV.jpg

 

Ze skal se naskytne nádherný pohled na norskou krajinu

Jde o mořské zálivy, které obepínají strmé skalní útvary. Z nich se na spoustě místech v západním Norsku naskýtá úžasný pohled z vyhlídek. Mnohé z nich jsou čistě přírodní, můžete z nich pohlédnout do několik desítek hlubokých strží.

 

Preikestolen

K nejznámějším skalním plošinám, jež nabízejí perfektní výhled do okolí, patří Preikestolen. Najdete ji zhruba 30 kilometrů od Stavangeru. Skály zde ční až do výše 600 metrů nad mořem.

 

25094NWU.jpg

 

Podobné skalní tvary najdete také v oblastech kolem Bergenu, dalšího z velkých norských měst na západním pobřeží. Nedaleko Bergenu se pak nachází národní park Hargandervidda, kde kromě vyhlídek můžete obdivovat i vysoké vodopády, tolik příznačné pro celou oblast Norska.

 

Norsko není jen o rybolovu

Norsko je zemí, která českými turisty není tolik navštěvovaná, což je jistě velká škoda. Když už sem někdo vyrazí, je to obvykle za rybolovem. Zájezd do oblasti fjordů je ale zážitkem, na který rozhodně dlouho nezapomenete. V rámci dovolené pak rozhodně navštivte i zmíněná města Stavanger a Bergen, za pozornost určitě stojí i hlavní město Oslo, kde kromě památek najdete i zajímavá muzea.

 

Jedním z nich je muzeum Vikingů, kteří zde v minulosti zanechali výraznou stopu.

 

Zpracovala: Silvie Dluhošová


Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x