ano 2
Ranní kávy

K večerní kávě: Lidi, neblněte! Virus možná nikam nezmizí. Buď se ujíte rýže a špaget, nebo vás snědí moli!

245 Shares

Zdravím vás u staré dobré Kávy, tematicky se zcela novou chorobou. Protože víme, že nejhorší je smrt z vyděšení, budeme klidné …  Současně ale nebagatelizujme problém. Tak to zkusíme. Předně se uvolníme a vydýcháme. Protože neumíráme!

Berte fakta…na obyčejnou chřipku zemře za měsíc obrovská spousta lidí a nikdo obchody nevykupuje, nikdo v roušce v okruhu kilometrů čtverečních, plná obchodní centra, plná Sparta, 02 Aréna…

Toto je jiné v tom, že tuhle potvůrku, tento nový typ respiračního onemocnění prostě neznáme a také to, že je mrška strašně aktivní a doslova je to sprinter.

Takhle rychle oběhnout svět, kam se na něho hrabe Willy Fog.

Hypoteticky, nebo já se domnívám, to může být dané tím, že je virus v euforii, neb se ocitl na svobodě.

coronavirusforweb

Možná byl totiž původně vězněn v čínském Wucha-nu, kde byl také prvně spatřen, ve specializovaném zařízení, kde se zkoumají nejrůznější viry, a jehož zaměřením je výzkum nových nemocí a virů s označením BSL-3 a  BSL-4.

Zdroj informace: čt24 leden 2020 … celý článek je TADY.

Pokud tedy uprchnul tam odsud, což by se nemělo, ale mohlo stát, ostatně SARS utekl z podobného zařízení v Pekingu hned několikrát, tak je jasné, že je to chlapík zcela nový, dosud nevyzkoušený a čilý.

Očividně, jak vidno z vývoje posledních týdnů je i značně přátelský a byla otázka času, kdy hupne na záda i nějakému našinci v touze poznat také krásy českého kraje.

Prozatím si od včera prohlíží Prahu (na specializovaném oddělení FN Bulovka leží dva šťastlivci) a také se rozjel do Ústí n/L, kde byl včera jeden případ.

Voser, ale očekávaný.

Tak a teď uvažujme.

  • Je mnohem víc uzdravených, než podlehnuvších.
  • U většiny lidí má jeho návštěva mírný průběh
  • Nemá rád děti.

Spíše se cílí na lidi starší, což jsem nikde nevyčetla čím je, ani to možná ještě nikdo neví, je v tom originální. Možná ztratil babičku a dědu a furt je hledá.

Možná se Číňani chtěli časem chytře zbavit seniorů, aby ušetřili na důchodech, ale někdo prostě předčasně zakopl s baňkou a … dělám si legraci, protože humor je to, co nám teď pomůže nejvíc.

A taky hygiena …

Pokud respirátor, tak specializovaný, ale i tak zůstanou odkryté sliznice, navíc nejsou, tak snad nějak chránit alespoň nos a pusu.

Ano, můžeme po ulicích chodit v biooblecích a štosovat se v nich poránu do metra, ale bude to nadmíru diskomfortní.

348841373

Současně je, jak by řekl klasik, „kapitální békovina“ vzít sprinta do Billy a vygumovat regály s moukou, rýží, špagetami. Tady to byl masakr, ale šílenci už si nasyslili.

A je jim to absolutně k prdu!

Za jedno… kdybychom se museli izolovat jako Italové, furt máme Rohlík, Košík, Tesco a jiné firmy, co potravu přivezou a případně nám ochotně nasoukají pizzu pod dveře, aby TO nechytili.

Ale to není to hlavní.

Teď mají lidi doma tuny mouky a špaget, kteréžto budou požírat ještě dvě pětiletky a není vyloučeno, že je dřív sežerou moli v baráku.

A teď to hlavní…

Mohu se mýlit, ale pokud je to virus takové živosti a přizpůsobivosti, tak ho nikdo přece nespoutá a nevrátí ho, odkud přišel.

Prostě tu je.

A já se třeba osobně připravuji spíš na možnost, že pokud se nenajde vysloveně vakcína, ale jen lék, což se tutově stane a brzy, tak prostě dostaneme coronavira možná jednou za život každý, tak, jako prostě člověk dostane několikrát za život jiné viry.

Čili… budem chodit do smrti v rouškách a zrušíme všechny fotbaly a závody? Přestaneme chodit do škol, na plesy, jezdit na dovolenou?

No ne.

Holt asi mezi nás vešel nový obyvatel Země a není vyloučeno, že tu už v nějaké formě zůstane. (chce se mi říct, máme, co jsme chtěli… ale neřeknu. Řeknu, pokrok nezastavíš.)

Přijde mi smysluplnější poslouchat doktory a skutečné odborníky. (ne každý, kdo má kolem krku stetoskop, je lékař – bacha na to, chtějte diplom),

Fandit vědcům, kterých je nejen u nás, ale po celém světě spousta, aby rychle našli lék.

Fandit sobě, že pokud máme dostat vira, tak ne v osmdesáti.

A zůstat Čechy, kteří se umí zasmát naprosto všemu, i kdyby to bylo cokoli  … prostě hlavně se z toho nepo*rat!

Přeji úspěšný týden, milé Popelky a heslo dne: všechno živé na téhle zemi je ze své  prapodstaty  nastaveno na přežití. Takže my taky! :radující pes: 

P.S. Jestli je to apokalypsa biblických rozměrů, tak s tím stejně houby uděláme. :zrcadlovka: 

Michaela Kudláčková

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
0
Would love your thoughts, please comment.x