ponozky
Ranní kávy

K ranní kávě: Zouváte doma návštěvy?

10 Shares

Ano? Jistě, komu by se chtělo pucovat koberec po té, co se po něm prohnal kamarád v bagančatech, co vypadají, že strávil celý den kydáním hnoje nebo pomáhal zemědělcům na poli? Jenže…
Komu by se ale zase na druhou stranu chtělo vrhat se v zájmu života rodiny okamžitě k oknu pro průvan, neb známý zřejmě trpí mykózou, a navíc je venku poměrně teplo?

calcetines banco mundial 1170526479 f

A co víc, nějak nepočítal s tím, že přijde, a tak, jsa stále svobodný, s jehlou a nití se nekamarádí, má palec volně uložený vedle ponožky. I vrtí se nervózně na sedačce, zatímco vy předstíráte, že jste přišli o čich.

Z celé návštěvy nemáte dobrý pocit ani jeden.

Vy se modlíte, aby už odešel, a on se bojí pohnout. Začínáte mít dojem, že těch pár ťápot na koberci by byla lepší volba.

A proto – chcete-li si dobře popovídat a věnovat se jen návštěvě – nezouvejte ji!

Alespoň já tenhle model razím.

Tedy, pokud se návštěva nechce vyzout sama, pokud venku nepadají trakaře již osmý den, ale i tak na tom rozhodně netrvám. 

A perlička … byla jsem taková vždycky. Už někdy ve věku postpubertálním, tedy hluboko za komanče, mě to půjčování bačkor na návštěvě přišlo děsně hloupý. Kdyby pro nic, tak třeba proto, že jsem se vymódila, měla jsem sukni a punčošky a celá jsem byla k nakousnutí, a pak mi někdo půjčil chlupatý bůčy někoho z rodiny o osm čísel vetší a já rázem na svých tenkých nožkách vypadala jako Mikeš a z celé róby nezbylo nic, než ty koule na konci těla dole. 

A už vůbec nemluvím o tom, že v takových bačkorách pro návštěvy se vystřídá kde kdo, takže i strejda, co má třeba na nohách pomalu hermelín, a to je představa přímo příšerná.

back

Když jsme byli s mámou v Holandsku u známých, což se za totáče rovnalo zázraku (devizový příslib, hromady slibů, hromady výhrůžek – masakr) rázovali si to naši hostitelé doma v kozačkách až do večera. 

Do jakýchsi papučí vlezla Agáta, až když vypochodovala vyvoněná z koupelny s hydromasážní vanou, v župánku z hedvábí a se zelenou pleťovou maskou na obličeji, což mi přišlo úplně nejvíc noblesní a skoro jako folklor. Hlavně mi to připadalo, jako nějaký symbol spokojeného kapitalistického života.

No jo, bylo mi patnáct! U krbu smajlík 

Rike pixelio.de

Jejich dospívající dcera chodila doma v lodičkách. Nádhera!

Pak jsme přijeli zpět sem a tehdy jsem si naplno uvědomila, že tu je něco blbě. Tak jsem to něco, vlastně všechno, začala bojkotovat alespoň tím, že jsem doma začala chodit v botách. 

A otec mě seřval. 

Dneska už ne. Ono přece jenom 30 let ve svobodě možná udělalo pár drobných změn i v něm.

Tak jak? Zouváte se? A návštěvy taky?

Pěkný den!

Míša K.

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře,sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti. Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
Hodnocení k článku

16
Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

11 počet Komentářových podprocesů
5 Odpovědí na vlákno
0 Následovníci
 
Nejvíce reagovali na komentář
Nejhorší komentář
6 Komentáře autorů
KočkaBosorkaMartin Kloubek () 27.8.1973 „Panna“Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“Ailbe Recent comment authors
  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kočka
Člen
Kočka

Zouvám se a zouvám i návštěvy. chodím po bytě většinou bosa a představa, že si pak vlezu do postele s tím, co jsem potkala během ťapání na chodbě a někdo to přinesl z venku…. jasně, když si něco zapomenu a vracím se, tak si pro to dojdu v botách. Pohybovala jsem se po Evropě a Německu se většinou zoufají, v Holandsku jak kde, je to už pár let. Rakušáci se zouvají a dávají bačkory nebo ponožky,Svýcaři chodí také v papučích. Naopak mne fascinuje, když vidím ve filmu, že si někdo hoví na gauči, alei v posteli a má boty. to… Číst vice »

Bosorka
Člen
Bosorka

Nezouvám. Mám od země zimu a i já sama jsem kolikrát líná se přezouvat. Zvíře se mi taky odmítá přezouvat smile Podlahy mám snadné na údržbu, tak to neřeším.

Martin Kloubek () 27.8.1973 „Panna“
Admin

Slepice hopsájí

Martin Kloubek () 27.8.1973 „Panna“
Admin

smile

Martin Kloubek () 27.8.1973 „Panna“
Admin

Ale jen na lezato

Martin Kloubek () 27.8.1973 „Panna“
Admin

Z mobilu a s kódem

Martin Kloubek () 27.8.1973 „Panna“
Admin

boty boty

Martin Kloubek () 27.8.1973 „Panna“
Admin

Zpráva mobil

Ailbe
Člen
Ailbe

HA- tak na PC mi komentáře přidávat jdou. Super!
I smajlové mi tu fungují tanec
Láska strom … a tento byl kdysi na icq , ty jo …

Ailbe
Člen
Ailbe

Ještě nikoho nenepadlo se u nás nezout …a já když někam přijdu, tak se automaticky taky vyzouvám. 😀 Asi síla zvyku.

enka1
Člen
enka1

Od tý doby, co mám jen skoro třcetiletý lino, upozorňuju návštěvy, aby se radši nezouvaly. I když jsme měli koberce(zděděný), tak mi nezutý nevadily.

tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com