Ranní kávy

K ranní kávě: Kdepak řepka, to prý stromy jsou moc PYLné

0 Shares

Jako člověk někde třeba žije x let a nic se neděje, a pak se kolem něco změní a ono se to dít začne. Je těžké si jednoduchými počty nespojit změnu se změnou. Budu umírněná a nebudu hovořit dnes u Ranní kávy rovnou o mediální lži a o tom, že všechno, úplně všechno se dá zaplatit … jen jemně vyslovím pochybnost.

 

Vůkol široko daleko jsou mnoho let v množství více, než příjemném lesy listnaté. Již notně daleko je pak les borový. Pokud je někde tady smrk, je to v počtu, který by zvládlo dítě ve třetí třídě na prstech obou rukou.

 

Jinými slovy… lesy smrkové tu víceméně nejsou.

 

Zato lánů žluté krasavice, je čím dál více a jeden byl pohledal kukuřici, žito, ječmen … jen řepka, tolik zajímavá pro ekonomický rozvoj snad každého, kdo kdy přičichl k půdě v poměru podnikatelském.

 

OBRÁZKY LZE KLIKNUTÍM ZVĚTŠIT

 

26205YTM.jpg

 

Je všude a je jí čím dál víc.

 

A najednou…

 

26202NTF.jpg

 

Tohle si fakt nepamatuju!

 

Ale jistě, že i já jsem si přečetla několik článků, jen pár dnů a hodin starých a v nich vyjádření odborníků o tom, že tohle není z řepky, anébrž ze smrkových a borových lesů, a že jsou toho tuny proto, že je prostě sucho.

 

Jenže víte, ono je poslední roky tak nějak standardně sucho a klima vcelku podobné, což lze třeba tady na Popelkách v Ranních kávách vysledovat poměrně snadno.

 

Každý rok si touhle dobou totiž povídáme o tom, jak jsme skoro přeskočili jaro, jak je sucho…

 

Jen vyslovuji pochybnost… protože mám paměť, oči a mozek.

 

A tak prostě vím, že nikdo zde borové lesy a smrkové háje nevysázel, že jsou pořád tam, kde byly, a že jich nepřibylo, ale že to, co skutečně přibylo a každý rok víc, a co se tu opravdu sází všude, kde to jen trochu jde, je řepka.

 

Takže mi prosím odpusťte, že jsem nedůvěřivá, když tu lepkavou hmotu horkotěžko sundáváme z auta a přemýšlím, kde tady sakra kdo vysadil celý les…

 

26203ZDQ.jpg

 

 

…nevidím žádný nový les.

 

Žádná zelená se nikde nerozmnožila … zato pro žlutou není už kam plivnout.

 

Ale tak řepka za to nemůže …

 

Být alergik, tak už jsem na kyslíku.

 

26204YmY.jpg

 

 

Inu, asi jsou holt letos ty smrky, co tu skoro nejsou, abnormálně PYLné. 

 

Míša K.


Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře,sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti. Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.

Hodnocení k článku

Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com