Detail příspěvku: K ranní kávě: Kopr zdraví vaše zdraví

K ranní kávě: Kopr zdraví vaše zdraví

autor: | Bře 8, 2017 | Ranní kávy | 0 komentářů

Views: 31

Kdybyste náhodou měli kočičí léčebné kůry, viz hlavní vydání málo, doporučuji proložit pár koček taky koprem. I ten se vyplatí! Je to rostlinka nejen magická, ale taky zdravá a tak se sluší, jak jsem avizovala, její působení teď s jarem, kdy se mnozí zaboří do země, aby ji učinili úrodnou, připomenout její sílu.

 

Začnu koprem, protože se to právě hodí.

Egyptská královna Hatšepsut měla vlastní recept na krásu, pohodu a hebkou pleť, a právě kopr zde byl tím hlavním činitelem.

 

Koupele v mléce s koprem, koprová semínka do vína, kopr na spaní a soustředění a v neposlední řadě kopr jako ochrana před zlem, to nám moudrá Hatšepsut po sobě zanechala.

 

A to přeneslo se mnohé i do jiných kultur.

 

Partnerem této voňavé bylinky, bez které by okurky v láku byly jenom podivné zelené roury, a Znojmo by nebylo slavné, je Merkur.

 

23591YWZ.jpg

 

Merkur je pak, jak víme, Bohem komunikace, bystré mysli, intelektu, schopnosti kombinovat, smyslu pro detail prostě celkově je tu Merkur od toho, zdali má někdo IQ nebo ÍÁ.

 

A to je pravda, protože kopr kupříkladu hodně pomáhá soustředění, zklidňuje nervy, dokonce prý zažene škytavku a krom toho má báječný vliv na trávení.

 

Ve středověku si při hostinách žvýkali hodovníci koprová semínka, aby se z toho nákladu poživatin pozvraceli co nejpozději.

 

Oni se totiž pozvraceli každopádně a téměř vždycky a bylo to normální …(zvláštní představa, jíst dokud nehodím šavli  ).

 

Kopr by měly mít v patrnosti také čerstvé maminky, protože prokazatelně zvyšuje laktaci a ještě k tomu uvolňuje do mléka látky, které miminku pomáhají, aby hezky spinkalo a nevřískalo co půl hodiny. Fakt je to dobrý a doporučují to i lékaři. Vedle toho, že se to vědělo už ve středověku.

 

Proč jsem třeba já tak postižená na kopr, je mi záhadou, ale vzhledem k tomu, že mám skoro všechny planety v Panně, což je o Merkuru…může to být vysvětlení.

 

Na každý pád má kopr v sobě spoustu blahodárných silic a látek, která kromě těch nervů mají dobrý vliv na posílená srdíčka, úpravu srdečního rytmu, stav krevního tlaku a posiluje cévy.

 

Magicky pak je kopr dobrou ochranou před uřknutím, přitahuje opačné pohlaví stejně akčně, jako levandule, lze s ním vyčistit prostor a koupel s koprem je skvělá, když na nás někdo hodí blevajzy v podobě ošklivé energie a vlastních problémů nebo když máme za krkem tu kládu, co si nosíme třeba z práce z přítomnosti v „dusné“ atmosféře.

 

A ještě něco:

 

Pokud nechcete, aby vám lidi nosili do bytu zlo, pokud byste ho tam snad i měli, nebo pokud se chcete doma chránit před mentálním útokem, pomažte silnou koprovou vodou (rozdrcená semínka, nebo nať smíchaná s vodou a dva dny stojící) okna a futra dveří.

 

Když chcete přilákat lásku, namočte si do koprové vody prstýnek, který pak budete nosit.

 

Je to starý magický prostředek, jak se brzy zasnoubit.

 

Tak to byl kopr a jeho připomenutí se, abyste mu udělali v zahrádce pěkně čestné místo.

 

Postupně probereme ještě hodně plodin… stojí za to, vědět a pamatovat si, co jím a proč. yes

 

Míša K.


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Původ jména Pavla nalezneme v latině. Stejně, jako jeho variantu Pavlína (Paulina) a mužský protějšek Pavel. Jméno je překladem latinského výrazu „paulus”, což znamená „malý”, „drobný”, nebo také „skromný”. V ČR je hodně skromných nositelek tohoto jména. Celých 45 233.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 32
  • 426
  • 17 898
  • 347 121
  • 2 477 452
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet