Detail příspěvku: Jaký kabát na zimu vybrat, abychom zůstaly v teple a vypadaly stylově?

Jaký kabát na zimu vybrat, abychom zůstaly v teple a vypadaly stylově?

autor: | Lis 5, 2021 | Komerce, Móda | 0 komentářů

Návštěvy: 167

Se zimní sezónou přichází na scénu i trendy dámské kabáty. Ty mohou mít nejrůznější délky, rozhodující je však i jejich barva. Tedy především to, jakým způsobem dokážeme námi vybraný kabát zakomponovat do zimního outfitu. Jestli-že nejste zrovna módní guru, nebo jen hledáte inspiraci, čtěte dále. Na následujících řádcích si povíme, v jakých zimních kabátech budete letos trendy.

Podle čeho vybírat dámský zimní kabát?

Dámský zimní kabát lze vybírat na základě mnoha kritérií. Jedním z nich je např. délka kabátu. K vysokým kozačkám či polokozačkám se velmi hodí kratší dámské zimní kabáty, které končí nad koleny. Kratší modely dámských zimních kabátů můžeme volit i k šatům a sukním. Delší kabáty naopak sluší džínům a jiným kalhotám. Nazout k nim můžeme např. mokasíny či nižší obuv s elastickým prvkem. Dámský kabát lze vybírat i dle střihu. Máme-li normální nebo štíhlou postavu, bude nám slušet vyštíhlená verze kabátku. Ta krásně zvýrazní a podtrhne ženské tvary. Pro dívky a ženy s korpulentnější postavou se většinou doporučuje kabát, který nedisponuje páskem.

1. shutterstock 1402571456

Ten totiž zbytečně poukazuje na problémovější partie. Na trhu existuje celá řada kabátů na různý tip zapínání. V nabídce jsou knoflíky, přezky i nejrůznější patentky a cvočky. Moderní kabáty najdeme i na zip. Záleží tedy především na vás a vašem jedinečném vkusu. Kabát na zip se hodí spíše k sportovnějším oufitům, kabát na knoflíky zase k těm elegantním. Dámský zimní kabát můžeme vybírat i dle barvy a materiálu, z kterého je vyrobený. O tom se dočtete více v následujících odstavcích.             

V jakých barvách, vzorech či motivech vybrat dámský kabát, abychom byly trendy?

Chceme-li být trendy, měly bychom se orientovat i v tom, jaké barvy v dané sezóně zrovna frčí. Letošní zimní měsíce budou přát přírodním barvám. Ženská móda tak reflektuje modré a zelenkavé, žluté i zemité odstíny barev. V módě bude i nude a béžový odstín. Co se týče motivů, budou v kurzu především ty kárované a zvířecí. Milovnice extravagantních kousků tak mohou sáhnout např. i po leopardím dlouhém kabátu a sladit ho s černými módními doplňky. Elegantně zase působí kostkované kabáty. Nezapomínejte však na to, že méně znamená mnohdy více. Stačí se řídit základním pravidlem, které říká, že k pestrobarevným kabátům a ke kabátům se vzory a motivy se hodí spíše jednobarevné módní doplňky. K decentním kabátkům v jednobarevném provedení se naopak můžete více odvázat a zvolit k nim i výraznější módní doplňky, které outfit vkusně oživí.          

2. shutterstock 1633471951

Jaký materiál zimního kabátu bychom měly zvolit, abychom byly i v nepříznivých podmínkách v teple?

Při výběru dámského zimního kabátu bychom měly zvážit nejen jeho délku, zapínání a design, ale také materiál, z kterého je vyrobený. Chceme-li si dopřát tepelný komfort za každé situace, bude dobré zaměřit se na přírodní materiály, které skvěle zahřejí a zároveň se v nich nezapotíme. Dobrou službu tak odvedou zejména delší modely kabátů, které jsou vyplněny např. i husím peřím. V dnešních dnech však existují i syntetické modely kabátů se skvělými vlastnostmi. Zvolit tak můžete např. i dlouhý kabát se zateplením, který je vyroben ze 100% polyesteru. Vybrat můžete také dámské kabátky, které disponují chlupatými prvky. Ty nás chrání před větrem a navíc jsou vysoce módní.        

Zpracovala: Silvie Dluhošová

Zdroj obrázku 1: Dean Drobot / Shutterstock.com
Zdroj obrázku 2: Victoria Chudinova / Shutterstock.com

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Marcela je jméno, jehož původ najdeme v latině. Patrně bylo odvozeno z římského Marcus a zdrobnělé podoby Marcellus, což je zase odvozenina jména boha války Marse. Marcela s ohledem za základ slova by tedy mohla být „malá bojovnice“. V doslovném překladu ale znamená „zasvěcená bohu války”, „zasvěcená Martovi”. V ČR je 61 235 „malých bojovnic“.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 1
  • 432
  • 23 255
  • 360 621
  • 2 419 175
  • 3 795
  • 28
  • 1 846
0 Shares
Share
Tweet