Magie

Výkladový týden: Tarot magické brány

Rukopis krásné tvorby Cira Marchettiho se nezapře a každá karta je nádherné umělecké dílo. Vždyť autor na nich nechal více než tři tisíce hodin! Malovat tarot je práce na několik let… No a tak i my si dáme několik výkladových nikoliv let, ale dní – s tímto báječným tarotem!

Začalo září, děti jsou ve škole a povinnosti přibývají, znovu si zajíždíme nový školní i pracovní režim, takže si s dovolením vezmu na tyto výklady víc času, třeba týden… ve kterém můžeme diskutovat nad tímto tarotem a já vám budu postupně vykládat.

 

Je to tarot klasický, takže i vaše dotazy mohou být různorodé, jakékoliv… Moc se na ty chvilky těším, protože si u nich vždycky jedinečně odpočinu. Je to taková jedna forma odpočinku, vlastně ani nevím, jestli pro duši nebo pro tělo… a hřeje mne i víra, že ten čas tady strávený není marný a kdekoho ze čtenářek pohladí po duši.

 

15206ZmY.jpg

 

Elegantní tarot, dá se říci při pohledu na krabičku. Ovšem věřte, že třeba podle mého vkusu, na krabičce je sice prudce elegantní karta, nicméně nikoliv ta nej nej nej… Sada obsahuje množství jiných výjevů, ze kterých dýchá akce, emoce a příběh. Právě takový, který k opravdu impozantně zajímavému výkladu potřebujeme…

 

15203Nzk.jpg

 

Tak třeba desítka mečů, dost bolí, fakt jau jau… ovšem z celého obrázku dýchá i určitá úleva… tohle je jedna z nejpůsobivějších tarotových karet, jaké jsem kdy viděla!!!

 

15204YTB.jpg

 

Anebo Síla a Desítka pohárů, které jsou hřejivě teplé…

 

Takže na začátku jsem zmínila Cira Marchettiho. Jeho Zlatý tarot je mou stálicí, ale tyto nové karty mu mohutně konkurují. Tento autor má totiž ke kartám přístup, který mi je velmi blízký. Miluje obrázky, které dýchají.

 

Ke své tvorbě v přiložené knize uvedl:

„Mým cílem bylo vytvořit soubor obrazů, jež byly mnohem víc než pouhá dekorace a nebyly pěkné jen na oko. Obrazy, jež by fungovaly nezávisle na názvu, který je nad nimi vytištěn, nebo na potřebě uvádět na nich čísla holí, mincí atd., ale i tak by byly schopné předávat svůj význam a jasně se identifikovat. Vypadá to sice jako samozřejmost, ale mně osobně se zdá, že karty z mnohých sad to nesplňují.“

 

A také vytvořil obrazy, které nechávají obrovský prostor pro fantazii každého vykladače. Prostor, do kterého přivýkladu vklouzne ten příjemný pocit vědění, ten kousek duševní relaxace  a důvod, pro který se člověk při výkladu dostává tak trochu za hranice běžného vnímání.

 

Kniha dodá maximum informací, se kterými si ale musíte poradit sami!

 

Texty ke knize tentokrát napsala Leisy ReFalo, která je také jednou z nejlepších odbornik na výklad tarotu. Tentokrát pojala příručku jako heslovitou encyklopedii tarotu a tak, i když je knížka kabelkové velikosti, obsahuje obrovské množství informací. Od praktických významů, hesel až po astrologické souvislosti nebo souvislosti s elementy či dokonale vypsaný význam obráceného, negativního významu každé karty.

 

Při čtení příručky nezískáte zvláštní literární zážitek, nejsou to žádné růžovou vatou obalené story, ale získáte díky heslům a naprosté praktičnosti emoční bombu do srdce, do mozku, do duše… Někdy právě takto zpracovaný text vyvolá v člověku  přesně to, co tarot potřebuje.

 

Ciro Marchetti je výtvarník pocházející z Velké Británie, který získal několik uměleckých cen. Poté, co v Londýně vystudoval umění, se věnoval kariéře v Evropě a Jižní Americe. Nakonec se usadil ve Spojených státech, kde v Miami otevřel designérskou agenturu. Kromě řízení své firmy pořádá Ciro Marchetti na floridském Uměleckém institutu ve Fort Lauderdale semináře a přednášky o digitální grafice a ilustracích a pokračuje ve vytváření svého vlastního vizionářského umění.

 

15202OWV.jpg

 

Takže se ptejte, tento týden patří TAROTU MAGICKÉ BRÁNY.

 

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2014, www.synergiepublishing.com

www.cajovnaumodrekocky.cz 

 

Renata


Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“ on Facebook
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.

Hodnocení k článku

Komentáře - Napsat soukromou zprávu ZDE

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com