Magie

Malachit: Najde ve vás to pravé

Malachit je kámen, jež je dobrým adeptem na nejvýznamnější  léčivý kámen budoucnosti. Je zelený či zelenočerný se světlým mramorováním a je velmi křehký. Zároveň také jedovatý (hydrokřemičitan měďnatý) , takže se pracuje pouze s jeho ohlazenou formou. I když tak žhavé to snad být nemůže, ve starověku se používal jeho zelený pigment jako barvivo pod názvem skalní zeleň a ve starém Egyptě byl používán rozemletý jako líčidlo a vyřezávali se z něj figurky… 

Ale vzhledem k azbestovým deskám ještě před nedávnou dobou…

Takže malachit pro jistotu vyhoďte, pokud se vám roztříští.

 

malachit

To se ovšem podle pověr může stát i samovolně ve chvíli, kdy vás varuje před hrozícím nebezpečím.

 

Jeho hlavním účinkem je zesílení kladných i záporných energií a tak je to velmi používaný kámen při magických obřadech všeho druhu. Dokonale vás pročistí.

Má schopnost negace z vašeho okolí pohlcovat a to i takové síly, jako je elektrosmog, záření z mobilů, vysílačů či radioaktivitu či účinky radonu v zemi.

Proto je třeba ho také pravidelně čistit a to se dělá položením kamene na krystal křemenu a nechat ty dva hezky vyválet ve slunečním svitu či jen tak na denním světle.  Mimochodem, docela jim to spolu sluší!

Nikdy nesmí přijít do styku s vodou, nebo solí, ta mu škodí. Na to pozor! Vodou ani solí nečistit!

Čistí srdce?

Potom bude malachit dobrým přítelem, jež čistí čakry, zejména tu srdeční a přináší harmonii a rovnováhu, když ho nosíte v oblasti srdce.

 

Jeho kruhový stočený vzor má být vstupem do jiných dimenzí, pomáhá věštění, vstupům do minulých životů a to tehdy, když si ho dáme na oblast třetího oka, například při meditaci.

 

Je to akční kámen, takže pod jeho vlivem budeme snáze brát život do svých rukou, riskovat a vrhat se do dobrodružství, zároveň nám však velmi nelítostně ukáže naše slabosti a to, co blokuje náš duchovní růst.

 

Může to být mazec, jednou nahoře, jednou dole, malachit si s tím hlavu nedělá a emoce vám mohou houpat jako na horské dráze. Nemusí to být vždycky příjemné, každopádně nám zaručí velmi intenzivní život, kdy se nebudeme bát dávat najevo své emoce a budete vstřebávat informace a zase je šířit dál. Je to o spojování moudrosti a intuice, rozumu a srdce. Prý dokonce i zmírňuje poruchy učení a dyslexii.

Vyřeší zasunutý problém

Vytahuje na povrch psychosomatické problémy, zejména psychosexuální problémy, které mají původ v minulých inkarnacích a nalaďuje tělo na očištění od těchto starých traumat.  Ta nám může poodhalit pokud si malachit dáme v noci pod polštář.

 

Ve snu bychom měli prožít právě to, co potřebujeme k pochopení tohoto zasunutého problému. Udělala jsem to několikrát a několikrát se mi zjevil jeden a ten samý sen. Ne však dějově, ale emočně. Byl to přesně ten problém, jež se mě drží po mnoho inkarnací, jak dnes již vím.

Ten pravý pro toho pravého

Malachit nám pomáhá najít správného partnera, chápat partnerské vztahy a prožít lásku v její ryzí a pravé podobě.

Ze zdravotních problémů léčí menstruační křeče, ba i porodní bolesti, snižuje krevní tlak, imunitní systém, detoxikuje… ale pozor, pokud vám při jeho používání buší srdce, nahraďte ho, nebo doplňte růženínem.

 

V podstatě kdekoliv cítíte na svém těle nerovnováhu, tam si položte čistý malachit a rovnováha by měla být nastolena.

Renata


Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“ on Facebook
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.

Hodnocení k článku

Komentáře - Napsat soukromou zprávu ZDE

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com