Magie

Magnezit: Něžný kámen lásky a pochopení

V surové podobě vypadá trošku jako tyrkys – jako lidský mozek. Většinou se však prodává v podobě ohlazené mramorové podoby, kdy má podobu opravdového kousku mramorovaného bílého kamene. Mramory jsou šedavé a lehoučce průhledné kamsi do neznýmých hlubin.

Jeho něžný vzhled dává tušit, že nejvíce ovlivňuje emoce, lásku a naši mysl. 

Uklidňuje lidské city. Vnímání jako celek se pod vlivem magnezitu stane lehčí, jsme schopni procítit bezpodmínečnou lásku a pociťovat klid a harmonii i v blízkosti problémových a konfliktních lidí. To je často velmi žádaná vlastnost.

 

Tento kámen nám umožní vidět negativní vlastnosti jiných lidí s nadhledem bez pocitu, že po nich nutně musíme chtít změnu k lepšímu, abychom je mohli přijmout či vedle sebe jen snést.

 

 

5434ZDk.jpg

 

Šedé mramorované části jsou skelně průhledné

 

Nemáte se v oblibě? Magnezit to změní

To samé jako k jiným, probouzí i ve vztahu k nám samým, učí nás toleranci k sobě samým, nesobecké lásce, trpělivost sám se sebou a prohlubuje ochotu naslouchat svému srdci.

Magnezit totiž velmi účinně harmonizuje a dobíjí srdeční čakru.

Svého nositele uklidňuje, mírní nervozitu a ustrašenost, dodává mu chuť do dalšího života a z mozku doslova doluje podnětné myšlenky. Ideální pro každého, kdo chce či musí ze svých tvůrčích hlubin dolovat nějaké výsledky. Vynáší na povrch sebeklamy a ukazuje nám tu správnou cestu životem.

 

Na výlet do minulých životů je bezpečným ochráncem

Pokud je potřeba, dokáže ve snu či v náznacích zavést i do minulých životů, aby nám ukázal kořeny našich problémů.

 

5435NzN.jpg

 

Mírní křečovité projevy těla

Na tělesné úrovni magnezit věrný svému jménu opravdu obsahuje velké množství magnézia (hořčíku) a tak podporuje i jeho vstřebávání v těle. Mírní tak svalové křeče, menstruační bolesti, blahodárně působí také na žíly, žaludek a střeva i ledviny a močový měchýř.  Má silný účinek také na migrény, které umí utlumit.

 

Má také detoxikační účinek a zároeň také neutralizuje tělesný pach, což se trošku vylučuje, protože při detoxikačních kůrách se tělesný pach většinou zvýrazňuje.  Magnezit tedy umí tento nepříjemný důsledek očisty organismu mírnit.

 

Má vliv také na vstřebávání tuků v těle, rozplytuje cholesterol a urychluje metabolismus tuků – tím umí zabránit do jisté míry angíně pektoris či vzniku aterosklerózy.

Své místo si najde i při akutním onemocnění z nachlazení, vyrovnává tělesnou teplotu, mírní zimnici i vysokou horkou horečku.

Ideální je nosit ho neustále u sebe, tak se jeho účinek projeví nejvíce. Měl by se dotýkat holé kůže, ve formě náramku je nejlepší.

Jak vidíte, je to jeden z nejsympatičtějších kamenů…

 

Renata


Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“ on Facebook
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.

Hodnocení k článku

Komentáře - Napsat soukromou zprávu ZDE

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com