Magie

Amy Sophia Marashinsky: Orákulum Grálu. Odhalí se i Vám!

0 Shares

Projdeme se spolu karetní sadou Orákulum Grálu a bude to cesta opravdu zajímavá.  Tyto karty se poněkud vymykají klasice svým netradičním zpracování.  Pět z Vás dostane odpověď na svou otázku. Moudrost Grálu tu autorka vložila do nesmírně vydařených slov a tradičních obrazů starých mistrů.

To se jí ne vždy podařilo…

Karty mohou na první pohled vypadat poněkud nepřívětivě, příliš nábožensky, matoucně – opravdu nejsou jednoznačné.

 

5620NmM.jpg

 

Když si však dáte čas a hlavně přečtete přiloženou knížku, objevíte poklad. No… možná opravdu ten GRÁL.

Některé karty opravdu nejsou ve svých obrazových poselstvích přímé, mnohdy mi připadá, že skrývají něco úplně jiného, než kniha (Touha, Veselost, ani Extáze či Ženský Grál nejsou úplně průhledné) nabízí však široké spektrum svého významu.

 

5633ZGR.jpg

Tak třeba u těchto karet jsem nacházela poněkud rozporuplné pocity, tyto dámy převelice skrývají poselství svých karet….

 

To se mi přihodila například s kartou Touha.  Na obrázku ženy na koni a toužícího rytíře těžko spatřovat tělesnou touhu a tak třeba spočinete v tužbách obecně, tužbách duševních, reálných. A význam v knize hovoří z drtivé většiny o přijetí fyzických tužeb našich těl.

Výběr Mony Lisy od Leonarda da Vinciho pro význam Veselost mě převelice překvapil. Monu Lisu nemám ráda, působí na mě děsivě, a hledat v ní veselost je poněkud rozverný meditativní zážitek.

Abych všem kartám ovšem nekřivdila, to bych nerada… Protože… Třeba tyto jsou naprosto excelentní a krásné:

 

Moudrost, Svrchovanost či Volnost jsou třeba tím, na čem oko spočine velmi rádo. Posuďte sami:

 

5632MDR.jpg

 

Karta Volnosti (úplně dole, ta s převozníkem) působí velmi smutně až tragicky a je obdobou tarotové Smrti. Její význam je nesmírně osvobozující a je to paradoxně i přes tento truchlivý výjev jedna z nejkrásnějších meditačních karet.

 

Vhodné k meditacím

Jak jsem se lehce pootočila ve svém okolí, tyto karty už mají pár majitelů a ti je většinou používají jako meditační. K tomu jsou opravdu  jako dělané. Navíc kromě obecného významu v knize máte ještě návod k meditaci.

 

Tyto meditace mají společné začátky a probíhají víceméně podle podobného scénáře. Některé jsou pro mě osobně lehce přes míru, jiné jdou po zajímavých nitkách logiky a duchovního propojení s Vyšším Já a jsou lákavé.  Každopádně tyto jednoduché návody k meditaci mohou otevřít dveře Vaší vlastní fantazii a vytváření vlastních, zcela originálních návodů na míru právě Vám. V tom je vidím jako přínosné, ačkoliv ne všechny uvedené jsou mi blízké.

Dávají Vám totiž do ruky klíč k vlastnímu tvoření.

 

5634OGE.jpg

 

Třešničkou na dortu je tvrdá papírová krabička na magnetické zavírání…

 

Škoda, že autorka nevysvětlila u každé karty zvlášť, jak došla právě ke konkrétnímu výběru obrazu, i když je možné, že právě to by ubralo jisté kouzlo. Té rozporuplnosti, kterou tu či onde cítíme a toužíme jí přijít na kloub. Třeba proč je ta Mona Lisa vlastně veselá…

Autorka Amy Sophia Marashinsky, mimo jiné úspěšná autorka, filmová tvůrkyně, divadelní dramatička a žena milující mytologii a pohádky se pro tento projekt doslova nadchla. V době, kdy knihu zpracovávala společně s Chrisem Woldem se doslova izolovala od světa. I kočičí záchod jejího kocoura musel čistit někdo jiný, přátelé ji zásobovali kombuchou se zázvorem, jež  jí dodávala energii.

Sama své dílo charakterizuje asi nejlépe:

Orákulum Grálu obsahuje přínosnou moudrost, kterou jsem nasbírala, když jsem sledovala jemnou nitku Ženství v průběhu dějin. Každá karta a umělecké dílo představuje jinou část skládanky, jiný klíč ke sdělení, jinou cestou ke ztělesnění Ženství.

 

Dodám, že tu máme 33 různých cest ke své vlastní podstatě.

5619YjZ.jpgKnížka je opravdu úžasným pokladem – s ní najdete svůj ženský grál

Když se na chvilku odkloníme od karet, pak sama kniha je mimořádně vydařená.  V úvodu se dozvíte o historii hledání svatého grálu a také o rozdílu mezi spiritualitou ženy a muže.

Zatímco ženy se v tomto směru probouzí pouze tehdy, mohou-li svou lásku rozdávat a přijímat, muži se musí trochu držet zkrátka, by našli svou ženu v sobě. Snad v jejich duchovním hledání je třeba trocha toho asketismu, aby se mohli přiblížit jemnějších energiím.

 

Protože karty Orákula Grálu jsou poněkud jiné a v tuhle chvíli je vnímám jako velmi vzácné, netuctové a poměrně složité (ne snad fakticky, ale z jakéhosi důvodu k nim přistupuji s úctou) dám šanci pouze pěti z Vás.

 

 

Pište pod tento článek své dotazy, vyberu si z nich pět takových, které budu cítit jako vhodné právě pro Orákulum Grálu.  Včas Vás zastavím, nebojte…

V průběhu pátečního dne se tu objeví pět odpovědí v Novinkách a to si s fotografií Vašeho výkladu.

 

Renata


Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“ on Facebook
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.

 

A těším se na diskuzi o kartách i (svatém) grálu…

Vydalo nakladatelství Synergie, 2009, www.synergiepublishing.com

Hodnocení k článku

Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com