Detail příspěvku: Osobní kruh bezpečí a „šahací typy“

Osobní kruh bezpečí a „šahací typy“

autor: | Říj 13, 2013 | Společnost | 0 komentářů

Views: 16

PŘÍLOHA NA VÍKEND
Už dávno jsem si všimla a i jsem o tom kdysi psala, že jsou lidé takříkajíc dotekoví a ti, kdo mají tu pomyslnou ochranou zónu, jakýsi osobní kruh bezpečí řekněme méně prostupné. Patřím k těm druhým, když striktně vyjmu malé děti, jejichž dotek mi dělá dobře. Naproti tomu jsou jedinci, kteří si nás při hovoru musí alespoň jednou otlapkat, jinak to není ono…

11370NDk.jpg

 

Takových, kterým letmé doteky a poplácávání vysloveně vadí, je mnoho.

Stejně mnoho, jako opačných typů.

 

Když tlpakal natrefí na protějšek, který je podobný, musí to být krásná symbióza. Už vidím, jak se oplácává a bratrsky ňufá například šéf s podřízeným. Úchvatné.

 

Jenže, co když to jeden vyžaduje a dělá mu to dobře a druhému je to vysloveně nepříjemné?

 

11371Y2U.jpg

 

Jak vysvětlit takovému přítulovi, že k němu chováme veškeré sympatie, ale nepotřebujeme se po něm při každé příležitosti vinout jako břečťan? Moc to nejde, protože člověk má většinou zábrany, ranit něčí city a náklonnost a tak se zpravdila necháváme ochmatávat.

 

Moje nejmladší dcera bývala takový malý rozkošný obliza.

 

Nebylo minuty, aby mi nevisela zauzlovaná okolo krku, ramen, pasu, nohy, či jiných součástí. Když ne to, tak mě musela alespoň hladit až skoro do vyhlazení.

 

A kdybych to byla jen já…

 

Johanka velmi dlouho pěstovala disciplínu – hunpu na každého, ať je to přítel starší dcery, kolegyně z práce, sympatický taxikář, doručovatelka a podobně…

 

Dnes, když už je to malá slečna, to na sebe vzalo hezkou a milou podobu, která spočívá v tom, že se objímá jen s určitými typy, například se mnou občas a s kamarádkami často smiley Ovšem, je to proto, že je častěji vidí.

 

 

Jak to, že je někdo dotekový a jiný ne?

 

 Vlastně na to prý ani mustr není. Je to v povaze a jakémsi podvědomém přístupu ke společnosti a je to velice individuální. Více se s takovouto vstřícností setkáváme u dětí, ale ani dospělí nejsou výjimkou. Dětem lze vysvětlit, že to nemohou dělat cizím lidem, že je to neslušné, ale byla bych na to opatrná, protože je těžké vysvětlovat dítěti, že láska a náklonnost není slušnost. U některých dospělých existuje malá spojitost s podvědomým pocitem jistoty. Nabízí se, že někteří jedinci si tímto způsobem zcela podvědomě zajišťují náklonnost druhého, kterého pokládají za morálně silnějšího. Jakýsi prvobytně pospolný, animální prvek, vysvětlila mi před lety PhDr. Daniela Martincová, z manželské a psychologická poradny.

 

 

Nutno říci, že i ten největší nedotekovec mívá chvilky, kdy má potřebu druhého zcela spontánně políbit, pohladit nebo obejmout.

 

Zpravidla se pak protějšek zatváří udiveně a já osobně, pokud mě takový záchvat popadne, bývám podezírána, že jsem něco povedla, nebo pila alkohol.

 

To první je u mě jedniznačně pravděpodobnější než to druhé.

 

Na závěr malé upozornění: Pokud by se někdo podezřele kolem vás vinul, provozoval letmé doteky a případně delší dobu nechával svou ruku na vašem těle (a není to parnter), a pokud se vám při tom dělá podezřele slabo, je to upír a netlapká na vás proto, že je prostě kontaktní, ale bere si vaši energii a dělá to vědomně.

 

11372OTA.jpg

 

 

Michaela Kudláčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Rodokmen jména Milan najdeme v jižní Evropě, kde vzniklo z přídavného jména „milý” nebo „milovaný”. Význam jména je tak jednoznačný a vůbec v tom není žádná lingvistická věda. Milan je prostě milý. A taky frekventovaný. U nás je takových miláčků požehnaných 118220.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Autistický den hrdosti.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 30
  • 383
  • 17 860
  • 347 596
  • 2 475 804
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet