KOUAN
Dům a Byt

Vytvořte si jedinečný sprchový kout přesně podle vašich snů

2 Shares

Dávno jsou pryč doby, kdy bylo v nabídce obchodů jen pár variant sprchových koutů. V současné době si můžete vybrat z nepřeberného množství různých velikostí, designů a provedení. Pojďte se společně podívat, jaké jsou možnosti, jak zvolit ten nejlepší typ pro vás a také na to, co by vám rozhodně nemělo při pořizování sprchového koutu chybět.

Různé velikosti a tvary

Výběr sprchového koutu závisí především na možnostech vaší koupelny. Pokud měníte ve vaší stávající koupelně starý za nový nebo máte v již hotové místnosti vyhlédnuté jedno místo, kam jej chcete umístit, udávají vám prostory obvykle nejvhodnější tvar i velikost. Plánujete-li však novou koupelnu, můžete si vybrat rozměrově sprchový kout přesně podle svých představ. Velikostně se obvykle vyrábí v provedení s rozestupy po deseti centimetrech (např. 100×100 cm, 90×120 cm). Tvarově najdeme typy jako například:

  • Čtvrtkruhové
  • Čtvercové
  • Obdélníkové

KOUP

Menší sprchový kout vám ušetří místo, větší je zase o poznání komfortnější. Základem je rozměr 90×90 cm, avšak každému vyhovuje něco jiného. Také je možnost pořídit sprchový box s vaničkou. V tomto případě se vyplatí volit o něco větší velikost, minimálně pro možnost pohodlného posazení se, aby měla vanička lepší využití a mohli jste v ní relaxovat.

Doplňky do sprchového koutu

Základním doplňkem každého sprchového koutu je zástěna. Sprchové dveře slouží jako ochrana proti stříkající vodě a v případě, že si vyberete ne zcela průhledné provedení, tak i proti nechtěným pohledům například tehdy, když máte vedle sprchového koutu okno do ulice. Neprůhledné zástěny u sprchy se hodí i v případě, že sdílíte jeden byt se spolubydlícími. Při vybavování sprchového koutu určitě oceníte také drážky na uložení šampónu a jiné kosmetiky, avšak pro uložení velké části věcí je dobré, když je v dosahu koupelnová skříňka. Vedle každého sprchového koutu i vedle vany by neměl chybět ani držák na osušku.

321257 3 ross linea dvoukridle sprchove sprchove dvere 66 70 cm

Zpracováno: ACTIFIVE, s.r.o.

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x