kabiny z hydromasazem2
Dům a Byt

Sprchové kouty – srdce každé správné koupelny

0 Shares

Jak již nadpis tohoto článku napovídá, tak sprchové kouty jsou nedílnou součástí nespočtu koupelen, a to jak těch nacházejících se v rozlehlých rodinných domech, tak i těch umístěných v panelákových bytech, kde mnohdy bývá nouze o prostor. Je to právě jejich univerzálnost, díky níž si najdou své uplatnění i v menších koupelnách, jež z nich oproti vanám činí mnohem praktičtějšího společníka.

Na trhu je však k dispozici celá řada různých sprchových koutů a rozhodně tedy není jednoduché z nich vybrat tu nejideálnější variantu. Obzvláště pokud je nutno zohledňovat vícero faktorů než jenom cenu a design. Vybírat je ovšem třeba opravdu pečlivě, neboť sprchový kout vám bude sloužit po mnoho let a zároveň se stane vizuální dominantou koupelny.

Při výběru sprchového koutu je nezbytně nutné si prvně položit otázku, kde přesně má v koupelně stát, tak aby využíval nabízeného prostoru co možná nejefektivněji. A až podle toho je se možné rozhodnout pro konkrétní typ.

Z tohoto pohledu jsou nejvíce populárními jednoznačně rohové sprchové kouty, které svým umístěním na rohu dvou stěn dokáží ušetřit opravdu hodně místa, navíc jsou nesmírně snadné na montáž. Hned v závěsu za nimi se pak nachází nástěnné sprchové kouty, jež jsou charakteristické tím, že jsou připevněné pouze k jedné stěně.

sprchovy kout ctvrtkruhovy paros 90185 sklo malovane chrom 4a4p0v5ebqFTw4Yiqmplnaq9shXR4k5up

Zajímavou volbou může být i volně stojící sprchový kout kulatého tvaru, který si ovšem žádá o poznání více místa, než je tomu u obou předchozích typů.

Záleží i na typu konstrukce a způsobu otevírání

sprchovy box s hydromasazi julia 12080 n b 4a4p0v5ebqFTw4YiqmplnarBliXZ4lp2m

Poté si je rovněž dobré promyslet, jaký typ konstrukce by měl váš vysnívaný sprchový kout mít. Vsadit můžete kupříkladu na bezrámovou konstrukci vyrobenou z kombinace vysoce kvalitního skla a oceli, která vás zajisté dostane moderním, ale zároveň i nadčasovým vzhledem. Od použitých materiálů se pak logicky odvíjí i výsledná cena koutu.

No, a jsou to právě skleněné sprchové kouty, které jsou mimo jiné velmi odolné vůči poškrábání a nárazům, jež jsou těmi dražšími. Oproti tomu takové plastové sprchové kouty jsou mnohonásobně levnější a nabízejí lehčí konstrukci – asi vás tedy nepřekvapí fakt, že jsou mezi lidmi populárnější.

V neposlední řadě si je ještě třeba vybrat systém otevíraní, který vám bude plně vyhovovat.

Rozhodovat se můžete mezi posuvným, zalamovacím, pantovým, otočným a shrnovacím otevíráním, přičemž je dobré mít na paměti, že nejméně náročné na prostor je to posuvné, a naopak prostorově nejnáročnějším je otevírání pantové.

Po zvolení systému otevírání si je už jen třeba zvolit přídavné funkce, jež by měl daný kout mít – sáhnout můžete například po sprchovém koutu vybaveném hydromasážními hlavicemi, vodními tryskami nebo třeba všemi barvami hrajícím podsvícením.

Zpracoval: Baumax

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x