Dům a Byt

Posuvné interiérové dveře přinášejí mnoho výhod

0 Shares

Chystáte se na rekonstrukci vašeho bydlení, případně si teprve zařizujete nový domov? Pak jistě přijde na řadu také otázka, jaký typ dveří u jednotlivých místností zvolit, aby byly maximálně funkční a zároveň nijak nebránily v bezproblémovém průchodu a užívání interiéru. Každá domácnost disponuje jinými parametry. 

Je tudíž nutné brát v potaz velikost místností a prostorové dispozice. Na to při výběru interiérových dveří vždy myslete. Jedním z praktických řešení, které se hodí do moderních rodinných domů a bytů, jsou posuvné dveře.

 

Hlavní výhody posuvných dveří

Jak už z názvu vyplývá, jedná se o typ interiérových dveří, jež se neotevírají klasicky, nemají křídla. Při otevírání se dle typu zasunují ke stěně, případně do vytvořeného stavebního pouzdra, které je instalované ve zdi. Již zde lze vidět první zásadní výhodu. Šetří totiž prostor. U běžných křídlových dveří musíte počítat s volným místem v jejich blízkosti, aby šly vůbec otevřít. Zejména v malých bytech to vytváří značné komplikace, neboť se ještě více snižuje už tak malá užitná plocha.

 

Pokud však zvolíte například tyto moderní posuvné dveře na zeď – 

https://dvere-erkado.cz/posuvne-dvere/posuvne-dvere-na-stenu/,

 

26358MTY.jpg

 

nemusíte mít obavy, že vám při manipulaci s nimi bude překážet nábytek apod.

Úspora místa je jedním ze zásadních argumentů, díky nimž tento typ dveří bytoví architekti vřele doporučují.

 

Tím však výhody posuvných dveří zdaleka nekončí. Vyzdvihnout lze určitě i fakt, že mají velmi bezproblémový a tichý pojezd. Při otevírání a zavírání nehrozí žádné skřípání a vrzání, jak tomu bývá u křídlových variant ve chvíli, kdy se začnou opotřebovávat. Oceníte to hlavně v okamžiku, kdy je použijete k oddělení chodby a ložnice, ale třeba i u dětského pokoje, tedy místností, kde je minimální hlučnost doslova žádoucí.

 

Bezbariérovost může být rozhodujícím faktorem

V dnešní době se stále častěji klade důraz i na komfort ovládání tak, aby dveře bez přílišného úsilí mohli otevírat i lidé, kteří mají nějaké zdravotní omezení. Předností posuvných interiérových dveří je to, že jsou bezbariérové. Snadno je otevřete i ve chvíli, kdy jste odkázáni na invalidní vozík. Lehkost posunu dveří zlehčuje jejich ovládání i dětem, což oceníte tehdy, máte-li doma malá děcka, která by jednoduše nedosáhla na kliky křídlových dveří.

 

V neposlední řadě je vhodné zmínit i design. Například tyto posuvné dveře do pouzdra 

https://dvere-erkado.cz/posuvne-dvere/posuvne-dvere-do-pouzdra/ 

 

26359NTg.jpg

 

působí mimořádně efektně.

Stačí jen, abyste si zvolili vhodný materiál a barevnou variantu tak, aby dveře dobře zapadly do celkového vyznění vaší domácnosti.

 

Vybírat můžete z mnoha produktů

Pokud jde o materiály, dají se interiérové posuvné dveře pořídit hned v několika verzích. Běžně jsou k dostání ze dřeva, laminátu, případně i v dalších variantách, jež jsou totožné s klasickými křídlovými dveřmi. Pokud chcete nějak zvýraznit jejich vzhled, je dokonce možné zvolit model se skleněnou výplní. Je vhodná třeba do bytů, které jsou tmavé a je zapotřebí zejména do prostoru chodby dostat více přirozeného světla. V dalších případech pak působí velmi pěkně posuvné dveře se zrcadlem. Oceníte je třeba v ložnici, případně přímo k oddělení šatníku, je-li jako samostatná místnost k dispozici ve vašem bytě či rodinném domě.

 

Určitě vás zajímá, jak je to s cenami.

Je logické, že dražší variantu představují posuvné dveře do stavebního pouzdra, neboť je zde nutné provádět stavební úpravy přímo do zdi. Ne vždy je to možné, proto se před pořízením tohoto typu dveří raději poraďte s odborníky. Zjistíte tak, zda pro vás nebude vhodnější varianta posuvných dveří na stěnu, kdy stačí namontovat kolejnici, což není tak pracné. Samotné dveře pak nejsou nijak výrazně dražší nežli běžné křídlové modely.

 

Zpracovala: Silvie Dluhošová


Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x