Detail příspěvku: Posuvné interiérové dveře přinášejí mnoho výhod

Posuvné interiérové dveře přinášejí mnoho výhod

autor: | Kvě 28, 2018 | Dům a Byt | 0 komentářů

Chystáte se na rekonstrukci vašeho bydlení, případně si teprve zařizujete nový domov? Pak jistě přijde na řadu také otázka, jaký typ dveří u jednotlivých místností zvolit, aby byly maximálně funkční a zároveň nijak nebránily v bezproblémovém průchodu a užívání interiéru. Každá domácnost disponuje jinými parametry. 

Je tudíž nutné brát v potaz velikost místností a prostorové dispozice. Na to při výběru interiérových dveří vždy myslete. Jedním z praktických řešení, které se hodí do moderních rodinných domů a bytů, jsou posuvné dveře.

 

Hlavní výhody posuvných dveří

Jak už z názvu vyplývá, jedná se o typ interiérových dveří, jež se neotevírají klasicky, nemají křídla. Při otevírání se dle typu zasunují ke stěně, případně do vytvořeného stavebního pouzdra, které je instalované ve zdi. Již zde lze vidět první zásadní výhodu. Šetří totiž prostor. U běžných křídlových dveří musíte počítat s volným místem v jejich blízkosti, aby šly vůbec otevřít. Zejména v malých bytech to vytváří značné komplikace, neboť se ještě více snižuje už tak malá užitná plocha.

 

Pokud však zvolíte například tyto moderní posuvné dveře na zeď – 

https://dvere-erkado.cz/posuvne-dvere/posuvne-dvere-na-stenu/,

 

26358MTY.jpg

 

nemusíte mít obavy, že vám při manipulaci s nimi bude překážet nábytek apod.

Úspora místa je jedním ze zásadních argumentů, díky nimž tento typ dveří bytoví architekti vřele doporučují.

 

Tím však výhody posuvných dveří zdaleka nekončí. Vyzdvihnout lze určitě i fakt, že mají velmi bezproblémový a tichý pojezd. Při otevírání a zavírání nehrozí žádné skřípání a vrzání, jak tomu bývá u křídlových variant ve chvíli, kdy se začnou opotřebovávat. Oceníte to hlavně v okamžiku, kdy je použijete k oddělení chodby a ložnice, ale třeba i u dětského pokoje, tedy místností, kde je minimální hlučnost doslova žádoucí.

 

Bezbariérovost může být rozhodujícím faktorem

V dnešní době se stále častěji klade důraz i na komfort ovládání tak, aby dveře bez přílišného úsilí mohli otevírat i lidé, kteří mají nějaké zdravotní omezení. Předností posuvných interiérových dveří je to, že jsou bezbariérové. Snadno je otevřete i ve chvíli, kdy jste odkázáni na invalidní vozík. Lehkost posunu dveří zlehčuje jejich ovládání i dětem, což oceníte tehdy, máte-li doma malá děcka, která by jednoduše nedosáhla na kliky křídlových dveří.

 

V neposlední řadě je vhodné zmínit i design. Například tyto posuvné dveře do pouzdra 

https://dvere-erkado.cz/posuvne-dvere/posuvne-dvere-do-pouzdra/ 

 

26359NTg.jpg

 

působí mimořádně efektně.

Stačí jen, abyste si zvolili vhodný materiál a barevnou variantu tak, aby dveře dobře zapadly do celkového vyznění vaší domácnosti.

 

Vybírat můžete z mnoha produktů

Pokud jde o materiály, dají se interiérové posuvné dveře pořídit hned v několika verzích. Běžně jsou k dostání ze dřeva, laminátu, případně i v dalších variantách, jež jsou totožné s klasickými křídlovými dveřmi. Pokud chcete nějak zvýraznit jejich vzhled, je dokonce možné zvolit model se skleněnou výplní. Je vhodná třeba do bytů, které jsou tmavé a je zapotřebí zejména do prostoru chodby dostat více přirozeného světla. V dalších případech pak působí velmi pěkně posuvné dveře se zrcadlem. Oceníte je třeba v ložnici, případně přímo k oddělení šatníku, je-li jako samostatná místnost k dispozici ve vašem bytě či rodinném domě.

 

Určitě vás zajímá, jak je to s cenami.

Je logické, že dražší variantu představují posuvné dveře do stavebního pouzdra, neboť je zde nutné provádět stavební úpravy přímo do zdi. Ne vždy je to možné, proto se před pořízením tohoto typu dveří raději poraďte s odborníky. Zjistíte tak, zda pro vás nebude vhodnější varianta posuvných dveří na stěnu, kdy stačí namontovat kolejnici, což není tak pracné. Samotné dveře pak nejsou nijak výrazně dražší nežli běžné křídlové modely.

 

Zpracovala: Silvie Dluhošová


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v BLÍŽENCÍCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Oboupohlavní jméno René se narodilo v latině. Matkou je mu slovo „renatus”, což znamená „znovuzrozený”. Podíváme-li se na to optikou předkřesťanskou, když toto jméno vzniklo, pak je René (Renée) prostě reinkarnovaný. A takových reinkarnací máme v ČR 9079.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 281
  • 546
  • 30 723
  • 427 572
  • 2 274 867
  • 3 781
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet