Dům a Byt

Novou sedací soupravu do bytu vybírejte pečlivě a s rozvahou

0 Shares

Pořizování nového nábytku do domácnosti je nejen otázkou peněz, ale také vkusu, praktičnosti a dispozic interiéru. Dvojnásob to platí, jestliže kupujete sedací soupravu. V případě sedací soupravy hraje velkou roli velikost místnosti, v níž se má nacházet.

Ovlivní to výběr sedačky dle rozměrů a tvarů. Typickým příkladem jsou malé panelákové byty, v nichž mají i obývací pokoje pouze několik málo metrů čtverečních. Ideální variantou jsou pak rohové sedací soupravy, jež se dají umístit přímo ke stěnám. Nezabírají volný prostor uprostřed místnosti, díky čemuž zbývá dost místa na ostatní nábytek a volný průchozí prostor. Řešením jsou rovněž rozkládací sedací soupravy. Využijete je třeba i jako lůžko ve chvíli, kdy u vás přespí návštěva.

26555OTI.jpg

Prostornější sedací soupravy do U doporučuji zvolit spíše do větších obývacích pokojů, nejlépe v rodinných domech. Záleží ale i na tom, kolik lidí v domácnosti žije, případně zda často hostíte početnější návštěvy. Velké sedačky ve tvaru písmene U dokážou pojmout klidně až 10 osob. Jsou ale zbytečné, pokud v bytě či domě bydlíte ve dvou, třech lidech.

26556YTJ.jpg

Nudí vás klasická sedačka? Zkuste sedací pytel

V současné době lze sedací soupravy nahradit různými variantami. Jednou z oblíbených je sedací pytel. Díky dobré tvarovatelnosti si v něm užijí pohodlí nejen děti, ale i dospělí každého věku. U sedacího pytle je navíc velká výhoda v tom, že se dá snadno a kdykoliv přemístit z jedné místnosti do druhé dle toho, jak se vám zrovna hodí.

 

26557OWV.jpg

 

U každé sedačky si všímejte materiálů

Důležitým kritériem při výběru sedací soupravy je materiál. Pakliže nemusíte hledět na každou korunu, zvolte spíše luxusnější řešení v kožené verzi. Kůže je příjemná na dotyk, snadno se udržuje v čistotě. Navíc má i dlouhou životnost, takže se pořízení kožené sedací soupravy v konečném důsledku jednoznačně vyplatí.

 
Zpracovala: Placla

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.

Hodnocení k článku

Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com