Detail příspěvku: Noční stolky do ložnice prostě patří

Noční stolky do ložnice prostě patří

autor: | Úno 3, 2023 | Dům a Byt, Komerce | 0 komentářů

Views: 32

Bez nočního stolku by ložnice snad ani nebyla kompletní, nemyslíte? A na základě jakých parametrů vybrat ten pravý? Noční stolky v ložnici plní hned dvě funkce – funkční a estetickou zároveň. Z funkčního hlediska slouží k odkládání věcí různého druhu, ať již se jedná o rozečtené knihy a časopisy, brýle na spaní, ipad či mobilní telefon.

Na nočním stolku ale také většinou stojí noční lampička, popřípadě svíčka, zarámovaná fotografie a budík, zkrátka věci, bez nichž se před usnutím neobjedeme. Podstatné ovšem je rovněž estetické hledisko. Takový noční stolek se může stát ozdobou ložnice, jakousi třešničkou na dortu.

stolekanVybíráme noční stolek

Mějte na paměti, že noční stolky dolaďují postel, nikoliv obráceně. Z tohoto důvodu si jako první pořiďte postel a až poté přistupte k výběru nočního stolku. Při tom pak vezměte v potaz tři nejdůležitější faktory, jimiž jsou výška, rozměry, materiál, potažmo barva.

Jakou výšku?

Výška nočního stolu by měla být totožná s výškou postele (včetně matrace). Popřípadě může být o něco nižší, nikoliv však vyšší. Jedině takový se bude u postele dobře vyjímat a vám poskytne maximální pohodlí při odkládání věcí.

Jaké rozměry?

Noční stolky by měly být tak akorát, tedy ne příliš malé ani velké. A pokud noční stolek všechny vaše nezbytnosti nepojme, spíše než rozměrný noční stolek s velkou deskou zvolte model s úložnými prostory, ať již s poličkami či se šuplíčky.

stolek2

Zaměřeno na materiál

Například na e-shopu nabytekzakacku.cz najdete noční stolečky různých materiálů, dezénů a barev. Dřevěné stolky z masivu (dubu, buku, jasanu), eko kůže. Stolky matné, lesklé, bílé, v dezénu světlého i tmavého dřeva.

stolek

Masiv, nebo eko kůže?

Při hledání odpovědi na otázku, jaký zvolit, vycházejte z celkového ladění vaší ložnice. Postel z masivu si vyloženě žádá i noční stolek z téhož materiálu. To samé platí na eko kůži a další materiály.

Jedině tak bude vaše ložnice z designového hlediska vyladěná a budete se v ní po všech stránkách cítit dobře.

Zpracovala: Placla

Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Zbyněk je jméno původů slovanského. Jeho původní podobou je staroslovanské jméno Zbyhněv, které se vykládá jako „ten, komu zbývá hněv”, prostě „má dost hněvu v zásobě“. Nevím, zda jsem potěšila všech 13310 Zbyňků v ČR, asi možná spíš rozhněvala, ale tak to prostě je.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Den afrického dítěte.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 406
  • 334
  • 18 256
  • 348 444
  • 2 475 391
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet