Rodina a Drobotina

Renesance branné výchovy ve školách?

0 Shares

Tak napřed nevážně. Myslím, si že dnešní školní mládež, pomalu degenerující vysedáváním u PC, tabletů a playstationů, která už ani neví, že hamburger bývala kráva, je značně ochuzena. Netuší totiž, jaké potravy pro duševní vývoj pozbyla, nemá-li možnost …

….natáhnout na sebe holínky, do žebradla dostat housku s máslem a se salámem plus tatranku, a pod velením nejzdatnějších a nervově nejodolnějších kantorů, vyrazit do nejbližšího háje.

 

Zde se 40 minut plazit korytem potoka.

 

Následně, po pauze na svačinu, ze které se záhy stal amaroun, tj, houska, salám, máslo, tatranka a obsah termosky v jednom lívanci, natáhnout na ruce a nohy igelitové sáčky, na obličej plynovou masku, na tělo pláštěnku a v bojové náladě již jen za chrčení vyřvaného kantora zakopávat o větve, protože v té zbroji člověk prd vidí.

 

Pokládám za dílo velice přešťastné náhody, že na tento úchvatný zvyk vychovávat branně způsobilou mládež, nezemřel ani jeden důchodce.

 

25661Mjh.jpg

 

Protože do Ďábličáku, kam pokaždé vyhnali naší třídu, chodí babičky a dědečkové venčit svoje pudlíky, a upřímně, i kdybych nebyla babička, vyběhnout na mě z lesa cosi, co huhlá a vypadá to jako kombinace vetřelce, psa baskervillskýho, Freddyho Kruegera a Jožina z bažin, tak se počůrám, a pak sebou praštim a už nevstanu.

 

Při branných hodinách jsme se pak učili lihem čistit skla u masek, což bylo super, protože je po této činnosti člověk náramně veselý, vedle toho, že má průjem.

 

Kde jinde bych se rovněž naučila, že při atomovém výbuchu je dobře si lehnout nohama k epicentru a přikrýt si hlavu novinama.

 

Jako třeba tohle se mi v životě hodilo už …… no samozřejmě, že pomalu obden.

 

Dále jsem díky branné výchově pochopila, jaký je rozdíl, mezi sarinem, chlorem, yperitem a fosgenem.

 

Což se hodí, protože až budu zasažena, budu vědět, čím.

 

25660NDU.jpg

 

Úplně ze všeho nejlepší jsou ale cvičné poplachy a evakuace školy.

 

V rámci této kratochvíle a nastalého chaosu, může člověk nepozorovaně uštědřit neoblíbenému učiteli i štulec, protože prostě při náletu jde o životy a ne o nějaké žebro matikáře.

 

Jako je to fakt škoda, že ty dnešní děti nemají noční můry z toho, že bude atomová válka, že budou otráveny či poleptány, protože zrovna neměly u sebe čtyři pytlíky, a že nemají schýzu, že se v případě náletu nestihnou evakuovat z horního patra paláce Flora, když budou zrovna v kině na 3D dinosaurech.

 

No…

 

A teď vážně…

 

25662NzU.jpg

 

Fakt má paní Ministryně obrany Karla Šlechtová pocit, že tohle ty děti, potažmo svět v rámci obrany vlasti nějak spasí?

 

Co spíš vrátit alespoň na rok povinnou vojenskou službu, aby nám z chlapců nerostli metrosexuálové, co jim povolí svěrač, když na ně zaštěká maltézský pinč?

 

25665MTk.jpg

 

Co třeba učit děti ve školách, jak se mají chovat v přírodě, než je tam honit s igelity, které se tam budou pak válet?

 

Co je tam vzít sbírat igelity, které už tam jsou a vysvětlit jim proč?

 

Co je učit, jak se mají chovat ve společnosti, kdo koho první zdraví, komu kdo první podá ruku, kdo kam vstupuje první, a kde a kdy je vůbec únosné mluvit „jak jim zobák narost“?

 

Michaela Kudláčková


Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře,sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti. Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x