Dům a Byt

Milujete Francii? Tak bydlete jako Francouzi!

Levandulová pole zalitá sluncem, nábytek s patinou, dřevěné a zděné detaily a čerstvé květiny! Nejenom levandule, ale třeba i břečťan, to vše má v oblíbeném provensálském stylu své místo. Nechte se inspirovat!

Provensálský styl je útulný, uvolněný, vkusný a veskrze romantický. Dominují mu cihlové zdi a starý nábytek. Samozřejmě náležitě renovovaný. Ale také stará keramika, vázy, lampy, ale i proutí a oválné rámy stejně jako lněné a bavlněné látky. Francouzi milují svou minulost a hrdě se k ní hlásí. I v bydlení. A pro nás jsou tak skvělým zdrojem inspirace.

 

Barvy ve stylu Provence

Provensálskému stylu vládnou světlé tóny. Převažuje bílá a béžová, které doplňují jemná fialová, tyrkysová, modrá, popřípadě zelenkavá. Obávat se ale nemusíte ani pastelových odstínů. A vedle nesáhnete ani se žlutou, zlatou nebo šedou. Všechny barvy by ideálně měly vypadat jako vybledlé od sluníčka.

 

Dlážděná podlaha a tradiční nábytek

Francouzi milují klasickou dlažbu. Prim hrají odstíny hnědé, oranžové, ale nebojí se třeba ani červené. A nábytek? Jednoznačně stylový, ideálně dřevěný s jemnou patinou.

 

Kuchyni dominuje sporák

Jak vypadá kuchyně Provence? Především jí dominuje obrovský sporák. Taková kuchyně je pak jedním slovem nezaměnitelná. Má své kouzlo, grácii i eleganci. Z barev jí nejvíce sluší jednoznačně krémová či smetanová. A v každé francouzské kuchyni mají své místo keramické doplňky.

 

26328ODE.jpg

 

Romantická ložnice

Ložnice Provence je jedním slovem romantická a jako taková osloví především dámy, které se v ní budou cítit jako královny. Stylová postel s čalouněným čelem, pohodlné křeslo s čalouněním, toaletní stolek, členitá šatní skříň. Vše obklopeno třeba modrošedou výmalbou. Zkrátka jako pro princeznu.

 

26329NTQ.jpg

 

Nezapomeňte na dekorace

Své místo mají v provensálském stylu i dekorace.

 

 

26327OWE.jpg

 

Tedy fototapety, koberce, polštáře, zrcadla, vázy, svíčky a různé stojany. Nebojte se obrátit na profesionálního bytového architekta, který vám vše sladí dohromady a vy se pak ve svém novém domově budete cítit útulně, zkrátka jako doma.

 

Zpracovala: Placla


Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.

Hodnocení k článku

Komentáře - Napsat soukromou zprávu ZDE

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com