pan
Cestování

Kam s dětmi na dovolenou k moři?

0 Shares

Prázdniny voní sluncem, dálkami i dobrodružstvím. Pokud chcete sobě i dětem dopřát báječnou letní dovolenou plnou zážitků, vezměte je k moři! Nemusíte se nutně vydávat na druhý konec světa, abyste prožili parádní dovolenou u moře, mnoho zajímavých možností nabízí i evropský kontinent.

Nespornými výhodami jsou mimo jiné dobrá dostupnost a skvělá úroveň služeb včetně dětských klubů s rozmanitým pásmem animačních programů, které můžete v případě cestování prostřednictvím cestovní kanceláře plně využívat.

Na co se zaměřit při výběru vhodné destinace?

Důležitou roli při rozhodování o cíli vaší cesty hraje bezpečnost země, vzdálenost (čím blíž, tím lépe), dostupnost a úroveň lékařské péče, vybavení hotelů a rozmanitost jejich služeb, blízkost moře, atrakce a aktivity pro děti, či možnost koupání v hotelovém bazénu.

Nejoblíbenější dovolenkové cíle rodin s dětmi:

Ostrov Mallorca

Mallorca miluje děti a jistojistě si zamiluje i ty vaše. Kromě bezpečného koupání v teplém moři, pozvolného vstupu do moře a toho nejjemnějšího písku nabízí celou řadu dalších aktivit pro malé i velké.

Zábavní park Marineland s delfíny, lachtany i papoušky potěší každého malého milovníka zvířat, Western water park zase uspokojí vodomily, kteří mohou vyzkoušet některou z mnoha vodních atrakcí. Barevný podmořský svět Akvária Palma de Mallorca nabízí kromě náhledu do fascinujícího světa pod hladinou moře i další pozoruhodný zážitek – krmení žraloků! Na Mallorce zábava nikdy nekončí!

hrad

Ostrov Malta

Předností ostrova Malta jsou krásné pláže, průzračné vody Středozemního moře, zajímavé památky, ale i skutečnost, že se jedná o jednu z nejbezpečnějších letních destinací, což ocení zejména starostliví rodiče. Kromě skotačení ve vlnách a chytání bronzu můžete svým dětem připravit bohatý zážitkový program. Vezměte je do Maltského národního akvária se stovkami druhů roztodivných mořských živočichů a ukažte jim, jak krásný, barevný a veselý podmořský život je. Po tak blízkém setkání se žralokem a dalšími mořskými potvůrkami jistě přijde vhod občerstvení v místní kavárně nebo restauraci, kde můžete ochutnat nějakou dobrotu z maltské kuchyně.

lod

Jiskřičky v dětských očích zažehne návštěva místního Muzea hraček. I více jak půl století staré hračky jsou umístěny hned ve třech poschodích. Zábavní vodní park s tobogány, bazény, umělými mořskými vlnami a restauracemi je pak pověstnou třešničkou na dortu maltské zábavy.

Ostrov Sicílie

Nejchudší část Itálie láká svoje návštěvníky na úchvatná přímořská letoviska, středomořské klima, romantické promenády a zahrady plné altánků a kouzených domků. Okouzlující zátoky, skvělé koupání v teplém Jónském moři, antické památky i úžasnou přírodu včetně přírodních rezervací a národních parků. Pro dovolenou s dětmi je ideální dovolenkovou oblastí východní pobřeží mezi Catanií a Messinou, kde je větší klid, pěkné pláže, čisté moře a vysoká úroveň služeb.

Z široké nabídky ubytování na Sicílii si vybere každý. Pro rodinu s dětmi je ideálním řešením ubytování v některém z pěkných a útulných rodinných hotelů s dětskými kluby, kde bude o vaše ratolesti dokonale postaráno, zatímco vy budete relaxovat se sklenkou koktejlu na pláži.

Pro náročnější klientelu zvyklou na vyšší standard jsou pak určeny pětihvězdičkové hotely s veškerým komfortem a all inclusive službami.

Zpracoval: Vladimír Rokoský

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
0
Would love your thoughts, please comment.x