Detail příspěvku: Ženská logika? Ale ano, a jak!

Ženská logika? Ale ano, a jak!

autor: | Dub 17, 2018 | Vztahy | 0 komentářů

Views: 267

Kdybys četl něco jiného než sportovní přílohu, tak bys věděl spoustu věcí…Například, že každý kluk je napřed holka, ale pak mu pomřou nějaké buňky a je klukem…Prostě progestron kontra testosteron, zřejmě…Proč je pro tebe řada tří lidí nepřekonatelnou frontou? Proč nejsi schopen vést dialog na téma „Co se ti na mně líbí?“…

26114MmQ.png

 

Proč propadáš zoufalství, když tě někdo na dálnici předjede?

 

Proč si myslíš, že k řízení auta potřebuji dohled statného ošetřovatele?


 

 

Ženy neumí řídit?

Jenomže podle zprávy Autoklubu České republiky, která hodnotila řidiče, je daleko více arogantních a agresivních řidičů mezi muži. Ženy podle ní také jezdí pomaleji, rozvážněji a způsobují mnohem méně nehod.

 

Aha, ta čísla, že?

Takže, ženy způsobí zhruba jen 16 % nehod z celkového počtu. Jo, a když už bourají, tak to nebývají nehody smrtelné. Proč? Protože musíme vnímat hrozně moc věcí okolo – provoz, světla, chodce, značky… a v tom jsou ženy jednoznačně schopnější.

 

Čtení v mapách

Muži se sice lépe orientují ve vnějším světě, ale my zase v tom vnitřním. Žena dobře čte v pocitech a muž v terénu.

 

Proč milujeme v intimních chvílích tlumené světlo?

Není to žádná infantilní, ženská ostýchavost, nebo rafinované zneviditelnění kosmetických nedostatků, ale chemie. Ženský hormon estrogen totiž způsobuje vyšší citlivost ženy na světlo. Je nám v šeru při vzrušení lépe.

 

Proč čokoláda?

Kakao, a tím pádem i čokoláda, zase obsahuje látky, které vyvolávají u ženy podobné pocity jako marihuana, včetně větší sexuální povolnosti.

 

A k čemu je nám líbání?

Ženský mozek dokáže během pár vteřin líbání odhalit čichem a chutí rozdíly v genech a výkonnost imunitního systému potencionálního otce případných dětí. Věda co? (Na co myslí při tom muž? Aha?)

 

Ženská intuice?

Iracionální tušení, která nás přepadají a napovídají, jestli spolu budou novomanželé od sousedů šťastní, což muži nepokládají za důležité, nám moc pomáhá.

Ženy totiž dokonale vnímají širokou škálu podvědomých signálů.

Jakmile vejdeme do místnosti plné nových a neznámých lidí, okamžitě zmapujeme řeč jejich těla, tón hlasu, skryté významy slov, a do deseti minut, tedy než muž si stihne najít volnou židli a vyndat věci z kapes, my už máme poměrně přesný přehled o tom, že se tady odehrává skrytá bitva o pozice nebo je tu celkem pohoda a támhlety dvě holky balí toho chlapa v hnědé košili.

 

Ze stejného zdroje také ale pochází podivný nepříjemný pocit, který nás varuje před temnou uličkou.

 

26115NDl.jpg

 

Všimly jsme si totiž divného muže v tramvaji, přečetly jsme si jeho nepřátelský a nervózní postoj a vnímáme, že široko daleko nikdo jiný není.

 

Ženská logika

Naše logika je o celku. Celostní myšlení je totiž doménou žen. My totiž do svého myšlení zapojujeme kromě faktů i intuici a emoce. Takže my uvažujeme logicky, (ne vždy pragmaticky) ale navíc ještě intuitivně a emocionálně.

 

Progestron kontra testosteron

 

26113NDB.jpg

 

Slovy psychloga: „Dospívající chlapci obdivují agresivní scény a pamatují si je. Dívky obecně tento typ filmů příliš nezajímá. Testosteron a kriminalita jdou ruku v ruce.

 

Mozkové buňky blondýnek umírají osamocené

Móc vtipné.

Jenže, zase máme k ruce vědce:

Světlé vlasy jsou znakem vysoké hladiny estrogenu a plodnosti. Navíc většině blondýnek nevydrží jejich barva déle, než do druhého dítěte, protože jim po porodu klesne hladina estrogenu.

 

A to ještě není všechno.

Mužské rýpání na téma ženské mozky a podobně má jeden háček. Vlastně víc.

 

Mluví věda

(jako ano, věda je ženského rodu, takže kdo ví, zda jsou to poznatky objektivní, ale my jim tedy celkem rády věříme)

 

Náš mozek (a čert) nikdy nespí

 

 • Když je muž v klidu, utichá až 70 % jeho mozkových center. Když je žena v klidu, je 90 % stále v pohotovostním stavu!

 

 • Žena dobrou spoluprací obou hemisfér mozku odhalí ve skupině lidí, kdo ke komu patří a kteří lidé se nesnášejí. Ženy také lépe čtou řeč těla, a proto snadno v přímém kontaktu prokouknou lhaní mužů.

 

 • Mozek žen je nepatrně menší než mozek mužů. V testech ovšem dosahují ženy o 3 % lepších výsledků než muži.

 

 • Dívky většinou dříve mluví než chlapci, dříve čtou a rychleji se učí cizím jazykům. Chlapci mají zase náskok v matematice a hlavolamech. To je proto, že u chlapců se rychleji rozvíjí pravá hemisféra a u dívek levá.

 

 • Mozek mužů je naprogramován tak, aby vždy řešil jen jeden problém. Ženy mají schopnost dělat zároveň různé věci a užívají obě hemisféry.

 

26116ZDA.png

 

A perlička

Všichni chlapi si ženský mozek alespoň chvilku vyzkouší.

Startujeme v prenatálním vývoji totiž všichni s mozkem ženským.

Pak mužům příroda ten jejich pěkně vygumuje a předělá.

A to jsem si nevymyslela, i když je ženský mozek vybavený mnohem lepší schopností obrazotvornosti a fantazie (vyjma leváků). Na tohle totiž přišli vědci hned ze tří států. Z USA, Kanady a Španělska (takže né křováci, mrzuté, že?).

V osmém týdnu prenatálního vývoje plodu, když je mozek ještě nastavený jako mozek ženy, se začne (má-li to tak díky vítězné spermii být) hormonální hladina chovat zcela jinak a mozek se přizpůsobí mozku muže.

V tu dobu se zvedne silná vlna hormonu testosteronu, která doslova zlikviduje některé buňky z center komunikace, a naopak založí nové buňky v centrech akce a agrese.

V ženském mozku naopak ponechá více spojů v centrech komunikace a zpracování emocí. Výsledkem je, že například, a to asi není žádné překvapení, muži nemají pro komunikaci takový přirozený potenciál jako ženy.

Díky tomu, že se to mužům pomotá a promění v hlavě už v bříšku, musí se smířit s tím, že zatímco oni v průměru řeknou za den asi sedm tisíc slov, my jich zvládneme až dvacet tisíc.

 

Tak.

 

“Domnívám se, že žena je pro muže nejen onou lepší polovičkou, ale že si zaslouží podstatně více vnitřní pozornosti, než povrchního hodnocení či cestu humoru. Pokud muž opravdu chce, může ženě porozumět. A jak to udělá, začne ji obdivovat”.
PhDr. Szantó 

 

Je skvělé potkat muže, který má rád ženy.

 

Ne, není to tak, jak to vyznělo. Chvilku se zamyslete…

 

To, co zní zdánlivě strašně banálně, je skutečně vážné a na první pohled není patrný rozdíl.

 

Téměř každý muž nám hned z první řekne, že má rád ženy. Ale ono to tak ve skutečnosti hodně často uvnitř něho není. A poznáte to, jenže to málokterá z nás umí pojmenovat a oddělit.

 

26112Mjg.jpg

 

Totiž: Je propastný rozdíl mezi mužem, který má rád ženy a mužem, který má ženy rád.

 

Tak například pán, který mi před časem sumarizoval některá ta čísla a údaje uvedené shora, pan doktor Zdeněk Szantó…

 

Bylo mi vedle něho moc příjemně. O ženách a jejich schopnostech i povaze hovořil s úctou a jakousi očividnou, zcela asexuální náklonností. Nešlo si nevšimnout.

 

Jako ženu, mě jeho způsob komunikace a vyzařování uklidňovaly. Jeho pohled, kterým se na mě díval, byl tak nějak jiný. Doopravdy láskyplný.

 

Prostě je rozdíl, mezi zdvořilostí a skutečnou vnitřní náklonností.

 

Někdy si to zkuste zcela objektivně vysledovat.

 

Nakonec, talent na to máme desetkrát vyvinutější, nežli muži. wink

 

Michaela Kudláčková


[sexy_author_bio]

 

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Adolf má svůj původ, jak asi každý tuší ve starogermánštině. Vzniklo ze z prastarého jména „Adalwolf“, což znamenalo „ušlechtilý vlk“. „Adal“ je „ušlechtilý“, „wolf“ je „vlk“. Původní význam jména je tedy v němčině spojen s ušlechtilostí a vznešeností. Ještě u starých Křesťanů bylo jméno oblíbené. Nejstarší známý Adolf byl mučedník a zahynul v roce 755. Později nosilo toto jméno i mnoho biskupů. Dnes už to taková sláva s tímto jménem není, ale je to o úhlu pohledu. Adolf prostě znamená „ušlechtilý vlk“. A takových máme v ČR 4012

V celosvětovém kalendáři je dnes

Den otců (3. neděle v červnu).

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

 • 14
 • 406
 • 17 813
 • 347 778
 • 2 475 405
 • 3 796
 • 28
 • 1 859
0 Shares
Share
Tweet