Detail příspěvku: Meggan Watterson: Odhalení. Sedm posvátných závojů duše

Meggan Watterson: Odhalení. Sedm posvátných závojů duše

autor: | Lis 10, 2014 | Vztahy | 0 komentářů

Views: 52

Tak tohle je kniha, kterou byste si měly číst zabalené v růžovém mušelínu. Anebo alespoň naprosto samy, prosty rušivých podnětů.  Představte si, že studentka teologie se vydá na svou vlastní posvátnou cestu s cílem najít svou vlastní podstatu. Rozvíjí se příběh, ve kterém se dostává až  na dřeň nejen svým vlastním bolestech, tolik společným snad všem ženám, ale i bohyním celého světa.

„Nevěděla jsem, jaké to je, cítit se ve svém těle dobře, pevně ukotvená a bez obav. Přitom jsem po takové  svobodě toužila více než po čemkoliv jiném, a to nejen když se to týkalo létání a obtížných momentů obecně, ale pořád. Chtěla jsem nalézt způsob, jak se uchýlit do svého nitra bez ohledu na vnější okolnosti nebo míru zakoušeného strachu, jak zjistit, co je pro mě správné, a jak poznat, z jakého materiálu jsem uhnětená. Nalézt tam nikoliv kouř nebo stíny, kterými nás klame naše ego, ale stabilnější a trvalý zdroj.“

sedm zavoju

sedm zavoju

 

Měla pocit, jakoby svému strach dopřávala až příliš prostoru. Strach ji v podstatě diktoval, co dělat, kam jít, kam nejít a jak se cítit. Když se zamyslíme, děláme to v drtivé většině také. Strach… že přijdeme o práci, že nebudeme mít na jídlo, že přijdeme o dům, že si o nás ostatní pomyslí něco zlého… celý náš život je ovládán strachem. Je to perfektní živná půda pro to, abychom se zcela a nahony vzdálily od naší vlastní podstaty.

 

Proto mne tato kniha příjemně osvěžila a na druhou stranu jsem se při jejím čtení musela často zastavovat, abych vůbec nějak vstřebala to, co jsem četla a co jsem při četbě cítila. Jak hluboko autorka často šla, byl pro mě těžký oříšek. Přicházela do styku v meditacích a vizích s veškerými ženskými bohyněmi světa, s vlastními myšlenkami, s vlastními teoriemi, které tak dávají smysl a přesto jsou potlačeny patriarchální společností a tím, že Bůh je vnímám jako mužské pohlaví. Že náboženství vedou muži.

 

Jak pokřivené je potom všechno… nač ona mužská ruka sáhne. A naše zlomená srdce, která si často ani neuvědomujeme jsou jen přirozeným důsledkem nedostatku ženského božství. Meggan Wattersonová odkrývá ta nejbolavější témata v naší duši…

Jak se dobrat vlastní sebeúcty? To je otázka, která trápí mnoho žen a ještě víc si vůbec absenci úcty vůči sobě samé ani neuvědomuje.

 

„Jsme hodny lásky takové, jaké jsme. A jsme hodny toho, po čem naše srdce touží.

Sopečná skála, o kterou se opírá  naše hodnota, je pravdou o poznání, že lásku nezískáme za zásluhy. Závoj odhalíme díky poznání, že jsme hodny lásky již jen tím, že jsme. Tohle je něco, co si musíme přiznat: Božskou hodnotu sebe samých jakožto žen, nikoli pro to, co dokážeme nebo říkáme, co komu poskytujeme nebo co umíme vyléčit, ale pouze pro pravdu samu. Tehdy volba, zda se provdat, nebo si jen najít partnera, zda mít, či nemít děti, zda svůj život zasvětit práci, nebo službě, není ovlivněna snahou dobrat se takto vlastní sebeúcty. Životní rozhodnutí  můžeme dělat z pozice vědomého pochopení věcí spíše než na základě nevědomého nátlaku.

 

Minulost můžeme uzdravit hned teď, v tuto chvíli. Jediné, co musíme udělat, je dát si lásku, kterou jsme si doposud dát neuměli. Třeba jste si nikdy nedopřály být s partnerem, po kterém nesmírně toužíte. Třeba jste ve svém těle nedovedly plně pobývat tak, abyste cítily rozkoš. Třeba jste doposud nepocítily neodmyslitelnou hodnotu svého těla. Třeba jste nedovolily své lásce, aby se rozšířila do míst, kde se váš život zdá nejtemnější, tam, kde přebývají vaše nejhlubší lítosti. Třeba si stále myslíte, že vaše hodnota je určována něčím nebo někým mimo vás. A přesto Božství nenajdete venku, kdesi zcela daleko a mimo svůj dosah. Ve svém lidství jsme zároveň smrtelné i nesmrtelné.“

 

Sedm závojů a téměř 250 stran čtení, které vám určitě přinese oddech na duši a uvědomění, že jste krásná bytost.  Protože, když si to neřekneme samy, nikdo jiný to za nás neudělá. Leda ženská komunita.

 

Takže milé dámy – jste skvělé. Jsme naprosto úžasné bohyně v lidské podobě! Nikdy na to nezapomínejte. A to ať se hněváme a vztekáme rudým vztekem nebo ať jsme laskavé až se samou láskou rozpouštíme… Vždy jsme bohyně.

 

O autorce:

Meggan Watterson

Meggan Watterson

Megan Wattersonová  je duchovní mentorka, mluvčí a badatelka na téma Božského ženství, které inspiruje ženy, aby žily se smělostí a autenticitou hlasu své duše.

 

Tato teoložka vystudovaná na Harvardu za svou životní misi považuje odhalování skrytých hlasů tradičních náboženství: hlasů žen. Odhalila nejen mnoho příběhů, obrazů a hlasů Božského ženství napříč tradicemi – Evangelium Marie Magdaleny, kali Ma a buddhistickou Zelenou Taru – ale i svůj vlastní duchovní hlas. Toto poznání ji svedlo dohromady s mnoha dalšími statečnými, vášnivě milujícími a nebojácnými ženami ze všech stran duchovního spektra. Přidejte se k Meggan, která se zanícením, humorem, poezií a syrovou poctivostí poskytuje to, co náboženství vynechalo – způsob, jak nadzvednout závoj vlastního strachu a pochyb o sobě samé, abychom našly Božství ve svém nitru. Meggan Watterson najdete na Facebooku nebo na www.megganwatterson.com

 

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2014, www.synergiepublishing.com

 

Renata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Rodokmen jména Milan najdeme v jižní Evropě, kde vzniklo z přídavného jména „milý” nebo „milovaný”. Význam jména je tak jednoznačný a vůbec v tom není žádná lingvistická věda. Milan je prostě milý. A taky frekventovaný. U nás je takových miláčků požehnaných 118220.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Autistický den hrdosti.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 51
  • 383
  • 17 881
  • 347 617
  • 2 475 825
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet